بلاک چین

دیسنت چیست؟

دیسنت چیست؟
نوشته شده توسط kazem

دیسنت چیست؟

دیسنت (Decent) با استفاده از بلاک چین می خواهد راهکاری برای مدیریت حقوق دیجیتالی و مبارزه با سرقت ادبی و محصولات رسانه ای ایجاد کند.
پلتفرم دیسنت، مانند بسیاری از پلتفرم های نامتمرکز، در پی حذف واسطه ها، سوء استفاده چیان و ممانعت از هرگونه مدیریت شخص ثالث است تا اطمینان حاصل شود که تولید کنندکان محتوای رسانه ای و مصرف کنندگان آن در یک شبکه همتا به همتا، دارای مجوز و شفاف، محتوای رسانه ای را مبادله می کنند.

ماتیو میکالکو (Matej Michalko) به سایت Hacked گفت:

دیسنت چیست؟

هدف ما جایگزینی وضعیت موجود یعنی شبکه ای از دیکتاتورهای دیجیتالی و منفرد با یک دموکراسی دیجیتالی است، به نحوی که قدرت به دست نویسندگان، هنرمندان و تولیدکنندگان و کسانی که می خواهند به محتوای آنها دسترسی پیدا کنند، باز گردد.

ماموریت دیسنت، در اصل مبارزه با سرقت ادبی و محتوای رسانه ای به روشی نامتمرکز است. دیسنت مصرف کنندگان محتوای رسانه ای، و حتی سیدرها (seeder) را تشویق می کند که از پهنای باند و فضای ذخیره ایشان استفاده کنند.
به نظر میکالکو، این شرکت سرمایه گذاران جالب بسیاری دارد. وی گفت:

تا الان ما بیش از ۳۶۰۰ نفر  در تجمیع سرمایه ما شرکت کرده اند، و سرمایه ای معادل ۳٫۶ میلیون دلار جمع آوری شده است.

بلاک چین دیسنت، بعد از ایجاد یک نمونه اولیه و گواه اثبات مفهوم، در سمینارهایی در سراسر جهان معرفی شد. آنها توانستند ۵۶۰۰ بیت کوین جمع آوری کنند.

وی گفت:

از زمان اولین کنفرانس ما در ماه ژوئن ۲۰۱۵ در شانگهای، در شهرهای مختلف در روسیه، اسلواکی، جمهوری چک، آمریکا و اتریش، پروژه خود را به طور کامل توضیح دادیم و به سرمایه گذاران فرصت دادیم تا بدانند ما که هستیم، سعی داریم به چه برسیم و چه طرحی برای موفقیت داریم. قبل از تجمیع سرمایه، ما به صورت یک سازمان غیرانتفاعی و قانونی در اسلواکی اعلام موجودیت کردیم و بزودی از طرف ما یک بنیاد در سوئیس تاسیس خواهد شد. در ماه جاری، ما اولین دفتر خود را در چین نیز باز خواهیم کرد.

مدل جمع آوری سرمایه دیسنت با پیشنهاد سکه های اولیه انجام می شود، یعنی روشی که بسیاری دیگر از پول های دیجیتالی از آن برای جمع آوری سرمایه استفاده می کنند. در این روش، راه انداز پروژه یک کیف پولی چند امضایی و قابل اعتماد را نصب کرده و گزینه های پرداخت ساده و راحتی را ایجاد می کند تا مردم بتوانند با پول های اعتباری یا بیت کوین  و آلت کوین در آن مشارکت کنند.
تجمیع سرمایه دیسنت بیش از ۴۰۰۰ بیت کوین در روز اول جمع آوری کرد و بیش از ۱۱۰۰ بیت کوین در ساعت اول.
میکالکو گفت:

پلتفرم دیسنت مبتنی بر است گواه اثبات منبع (PoR) که تضمین می شود که استخراج کنندگان یا سیدر ها و انتشاردهندگان برای مشارکت در این پروژه انگیزه کافی داشته باش. و این مبتنی است بر جوانبی که شامل پهنای باند، ظرفیت دیسک، کمیت و مدت محتوای به اشتراک گذاشته شده و نیز قدرت سی پی یو می شود.

وی گفت:

تضمین ارزش مالکیت معنوی یکی از مبارزات بزرگ زمان ماست و ما عهد کرده ایم که از یک فن آوری بدیع برای حل این مشکل استفاده کنیم.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید