بلاک چین

کاربرد بلاک چین در استخدام و کاریابی

کاربرد بلاک چین در استخدام و کاریابی
نوشته شده توسط kazem

اولین پلتفرم کاربرد بلاک چین برای استخدام و کاریابی

شرکت APPII اولین پلتفرم شغل‌یابی مبتنی بر بلاک چین را ارائه کرد. بلاک چین کمک می‌کند تا صاحبان کسب و کار با اطمینان خاطر براساس رزومه ثبت شده افراد را استخدام کنند.
Gary McKay بانی این پلتفرم که در یک شرکت خدمات مالی کار می‌کند وقتی از قابلیت‌های بلاک چین مطلع شد متوجه شد کاربرد آن فراتر از خدمات مالی و ارزی است. او می گوید:من متوجه شدم هرجایی که نیاز به انتقال داده یا ارزش براساس اعتماد بین دو شخص باشد می‌توان از بلاک چین استفاده کرد. استخدام هم یکی از این موارد است.

کاربرد بلاک چین در استخدام و کاریابی

در واقع در بحث استخدام دو شخص حضور دارند. کسی که نامزد استخدام شدن را تایید می‌کند و اسخدام کننده. تایید کننده دانشگاه صادر کننده مدرک، آموزشگاه، شرکت قبلی و هرجای دیگری است که شما در رزومه خود به استخدام کننده معرفی می‌کنید.

بیشتر بخوانید: کاربرد های یک بلاک چین چیست؟

کاربرد بلاک چین در استخدام افراد شایسته

کاربرد بلاک چین در این پلتفرم به این صورت است که رزومه افراد در دفاتر کل بلاک چین ثبت شده و بعد تایید می‌شود رزومه ذخیره شده کاملاً قابل اعتماد خواهد بود. با این روش می‌توان اظهارات هر فرد را در رزومه یک بار تایید کرد و این تایید برای همیشه ثبت خواهد شد. مزیت دیگر این پلتفرم امکان تشخیص و تایید چهره خودکار آن است. با ارسال یک تصویر از چهره که با اپلیکیشن موبایل گرفته می‌شود سایر مدارک و اسناد رسمی با عکس گرفته شده مقایسه می‌شود.

کاربرد بلاک چین در استخدام و کاریابی

در شرکت‌هایی که کارشان پر از ریسک و بر مبنای اعتماد به کارکنان است، استخدام افراد درست اهمیت بسیاری دارد. برای مثال وقتی قرار است در یک موسسه مالی سرمایه زیادی در اختیار فردی گذاشته شود نباید آن فرد در رزومه خود دروغ گفته باشد. این مثال قابل تعمیم به مشاغل دیگر هم هست. فرایند ارزیابی و تایید رزومه حدود شش هفته طول می‌کشد. شاید فرایند کمی طولانی باشد اما یک حرکت عالی برای ساده‌سازی و همینطور کاهش زمان تلف شده در فرایند استخدام است. این پلتفرم می‌تواند مورد استفاده سایت‌های کاریابی قرار گیرد همانطور که سایت Technojobs از این پلتفرم برای پیدا کردن و پیشنهاد شغل‌های فناوری اطلاعات استفاده می‌کند.

کاربرد بلاک چین در استخدام و کاریابی

سازنده این پلتفرم معتقد است این کار نه تنها به سود کارفرمایان است بلکه برای کارجویان هم مفید است. او معتقد است وقتی رزومه افراد برای یک فرصت شغلی بررسی می‌شود اگر بر مبنای صداقت باشد و همینطور بزرگ‌نمایی یا ظاهرسازی در آن نباشد افراد شایسته استخدام می‌شوند و این یک قدم برای افزایش عدالت است.
کاربرد بلاک چین باعث می‌شود کارجویان زودتر شغل موردنظر را پیدا کنند و کارفرمایان با هزینه کمتر و سریع‌تر افراد با استعداد را استخدام کنند. دیگر نیاز به چندین مصاحبه و بررسی ده‌ها مدارک، استعلام و گواهی نخواهد بود. قرار است خدمات دیگری به این پلتفرم افزوده شود، توکن برای سازمان‌ها و نهادهای تاییدکننده و همینطور کاربران ارائه خواهد شد تا تایید کردن رزومه راحت‌تر انجام شود.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید