بلاک چین خبرها

تاثیر بلاک چین بر سئو و بازاریابی موتورهای جستجو

نوشته شده توسط kazem

اثر بلاک چین روی بازاریابی موتورهای جستجو(SEM)

در دنیای بازاریابی محتوا ، تعدادی مراکز تصمیم‌گیری مثل گوگل و فیسبوک وجود دارند که تبلیغ دهنده‌ها را با مالکان وب سایت‌ها متصل می‌کنند. به عنوان مثال، گوگل یک مرکز اصلی برنامه‌ریزی تبلیغات است. امکانات شبکه نمایش تبلیغات گوگل، به تبلیغ دهنده‌ها کمک می‌کند تا تبلیغات خود را درون وب سایت‌ها به نمایش بگذارند. گوگل در اینجا نقش یک واسطه را بازی می‌کند و کمک می‌کند این دو طرف به هم اعتماد کنند. اگر آن‌ها از قبل به همدیگر اعتماد داشتند، دیگر نیازی به گوگل نداشتند تا سود این کار را با او تقسیم کنند.

بلاک چین می‌تواند به صورت ۱۰۰ درصد صحت کلیک یک کاربر را تایید کند تا مالک وب سایت فقط به خاطر کلیک‌های حقیقی از تبلیغ دهنده پول دریافت کند. در اینجا دو طرف نیازی به واسطه ندارند تا بین آن‌ها قراردادی را ترتیب بدهد و این برای هر دوی آن‌ها به معنی صرفه‌جویی مالی است. بلاک چین تهدید بزرگی برای شبکه بزرگ تبلیغات گوگل است.
بلاک چین همچنین یک دفتر کل حسابداری غیرقابل هک است که به کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی کمک می‌کند. این فناوری سبب ایجاد شفافیت برای فردی خواهد شد که درگیر یک تراکنش است. جالب اینجا است که در این فرایند، اطلاعات شخصی این فرد هم در معرض خطر قرار نمی‌گیرد. این فناوری تایید می‌کند که او یک شخص واقعی است. کلاهبرداری در زمینه تبلیغات مشکل بسیار بزرگی است که در سال ۲۰۱۶ سبب ضرر ۷ میلیارد دلاری تبلیغ دهندگان شده است.

بعضی بازیگران بزرگ این بازار مثل مایکروسافت، اداره تبلیغات تعاملی (IAB) و بستر تبلیغاتی بلاک چین (MetaX) در حال کار روی ایجاد یک سیستم تشخیص هویت براساس فناوری بلاک چین هستند تا از‌ آن در سیستم‌های بازاریابی محتوا و بازاریابی موتورهای جستجو بهره ببرند.

تاثیر بلاک چین بر سئو (SEO)

با گسترش استفاده از بلاک چین توسط شرکت‌ها، آن‌ها نیاز دارند تا این فناوری را در وب سایت‌های خود به کار ببرند. اگر توسعه‌دهندگان وب و همین‌طور متخصصان سئو قصد دارند تا ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو به دست آورند و همینطور اطلاعات وب سایت آن‌ها توسط فناوری بلاک چین به نمایش گذاشته شود باید بهره‌گیری از بلاک چین را در طراحی سایت خود لحاظ کنند.
این کار سبب ایجاد مشکلات فنی و همین‌طور فرصت‌های جدیدی خواهد شد که نیاز به همکاری توسعه‌دهندگان وب و متخصصان سئو دارد تا مشکل عدم سازگاری آن با سیستم‌های مدیریت محتوای (CMS) مختلف و پلتفرم وب سایت‌ها را حل کنند. اما در نهایت به نظر می‌رسد مزایای زیاد تاثیر بلاک چین بر سئو ، عاملی شود تا توسعه دهندگان وب و طراحان سایت اراده کافی بر غلبه بر این مشکلات را به دست آوردند.
همین الان جامعه کاربران (Schema) در حال تلاش برای ایجاد الگوهای (Schema) برای گواهی نامه‌های بلاک چین و ساختن پروفایل کاربران هستند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید