بلاک چین خبرها

استریتیز (Stratis) چیست؟

نوشته شده توسط kazem

استریتیز (Stratis) یک پلتفرم سرویس دهنده بلاک چین (BaaS) است که با هدف ارائه راه حل برای شرکت های مالی جهت بهره مندی از مزایای فناوری بلاک چین طراحی شده است. استریتیز به شرکت ها اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی بلاک چین را با ویژگی های مورد نیاز خود ایجاد کنند، فرآیند توسعه را تسهیل نموده و چرخه حیات توسعه پروژه های بلاک چین را شتاب دهند.

استریتیز اجازه ایجاد بلاک چین های مجزا و اختصاصی را به کاربران می دهد که می تواند توسط سازمان های شخص ثالث با توجه به نیاز های آنها مورد استفاده قرار گیرد. این زنجیره های جانبی (sidechains) در بلوک اصلی استریتیز تأمین امنیت می شوند. زنجیره های جانبی از طریق لایت کلاینت و API ها قابل دسترسی هستند.

توکن STRAT چیست؟

ارز رمزپایه محلی در این پلتفرم با نماد اختصاری STRAT نام گذاری شده و بر اساس حجم معاملات بازار با حدوداً ۷۵۰ میلیون دلار، در جایگاه ۳۲ اُم در بین ارزهای دیجیتالی قرار دارد. در ژوئیه ۲۰۱۶، یک عرضه اولیه سکه (ICO) از STRAT برای تأمین بودجه توسعه و بازاریابی پلتفرم استریتیز ایجاد شد.

Staking در توکن استریتیز، همانند سود و زیان سهام شماست. میزان سود این سرمایه گذاری ۰٫۵% – ۱% در سال است که به رقم سرمایه گذاری شما تعلق می گیرد. Staking به حفظ امنیت شبکه استریتیز کمک بسیاری می نماید. با نگهداری استریتیز در کیف پول خود، شما توکن های جدید STRAT را به عنوان پاداش جهت سرمایه گذاری در این پلتفرم دریافت می کنید.

تفاوت اتریوم (Ethereum) و استریتیز (Stratis)

اتریوم و استریتیز هر دو از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کنند، اما تفاوت اصلی این است که زبان این قراردادها چگونه توسعه یافته است. #C یک زبان مشترک در میان جامعه توسعه نرم افزار است، در حالی که Solidity اینگونه نیست. این تفاوت بدان معنی است که ایجاد قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم نیاز به هزینه یادگیری زبان برنامه نویسی Solidity دارد که می تواند بار بسیار بزرگی برای توسعه دهندگان کسب و کار باشد. زبان #C بیشتر شناخته شده و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

نوشتن قراردادهای هوشمند در اتریوم به این معنی است که یک توسعه دهنده باید اول Solidity را آموزش ببیند که یادگیری آن کمی مشکل است. علاوه بر این، استریتیز از قراردادها و دیگر نوآوری های بلاک چین در زنجیره های جانبی خود پشتیبانی می کند.

اما هر دو پروژه نقد های بسیار خوبی از سوی بازار سرمایه دریافت نموده اند و شرکت هایی مانند مایکروسافت از هر دو آنها پشتیبانی می کنند.

بودجه بنیاد استریتیز (Stratis) در چه بخش هایی صرف می شود؟

برخی از مزایای بلاک چین استریتیز که بر دنیای واقعی تأثیر می گذارد عبارتند از :

تحقیقات پزشکی – بلاک چین استریتیز به علم پزشکی جهت انتشار تحقیقات، یک پایگاه داده غیر قابل تغییر را پیشنهاد نموده است. در این پلتفرم بررسی کننده، محقق و ناشر می توانند بدون نگرانی در مورد مشروعیت تحقیقات کار کنند.

اینترنت اشیا استریتیز می تواند بر پارامتر های صنعت مانند زنجیره تامین، حمل و نقل، دارایی ها و اشتغال تأثیر بگذارد و همه چیز را بر روی بلاک چینی که با توافق اینترنتی در زمان واقعی به روز می شود، قرار دهد. به عنوان مثال یک قفل هوشمند که توسط پلتفرم استریتیز فعال می شود، به شما اجازه می دهد بدون هیچگونه اختلاف یا تعامل انسانی یک آپارتمان کاملاً خودکار و هوشمند داشته باشید.

منشأ یابی این عبارت به معنی تأیید و ردیابی محصولات است. همانطور که تولید افزایش یافته، تولید محصولات جعلی نیز همراه با آن رشد داشته است. اما هنگامی که چنین محصولاتی در بلاک چین استریتیز قرار داده شوند، مشکل ردیابی و شناسایی آنها نیز حل می شود.

فناوری مالی در این زمینه، استریتیز در نظر دارد با استفاده از فناوری بلاک چین مشکلاتی مانند اعتماد به اسکناس ها، سرقت و مدیریت هویت را حل نماید.

معرفی بهترین کیف پول های استریتیز (Stratis)

1-کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S

2-کیف پول نرم افزاری StratisX

3-کیف پول نرم افزاری Stratis Electrum

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید