بلاک چین خبرها

رقبای بلاک چین کدام اند؟

چرا از بلاک چین استفاده می کنیم؟
نوشته شده توسط kazem

دو تکنولوژی جدید به نام‌های «تنگل» (Tangle) و «هش گراف» (Hashgraph) پدیدار شده‌اند که قول رفع مشکلاتی که بلاک چین در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می‌کند را داده‌اند. می‌توان با به جان خریدن ریسک ساده‌سازی بیش از حد گفت که قدرت اصلی بلاک چین در توالی آن است: یک بلاک استخراج شده بر روی بلاک دیگر قرار می‌گیرد. بلاک بعدی در بالای بلاک قبلی قرار گرفته و دیگه امکان تغییری در بلاک قبلی وجود نخواهد داشت. این متد از شاخه شاخه شدن جلوگیری می‌کند چون فورک‌ها در طولانی‌مدت ماندگار نیستند. این متوالی بودن تا حد زیادی از سرعت فرآیند ساخت بلاک‌ها کم می‌کند. اگر طبیعت هم از این فرآیند، یعنی ساخت سلول بعدی تنها پس از کامل شدن سلول قبلی، استفاده می‌کرد هیچ کدام از ما حالا وجود نداشتیم.

در عوض طبیعت از تقسیم سلولی هم‌زمان استفاده می‌کند. علاوه بر این، طبیعت تنها آن قطعاتی از اطلاعات را به سلول بعدی منتقل می‌کند که به آن مرتبط باشد. اما در مورد بلاک چین، کل تاریخچه‌ی تمام سلول‌های قبلی به سلول بعدی منتقل می‌شود. گرچه تنگل و هش گراف هم هر دو تکنولوژی‌های دفتر توزیع شده هستند اما با این وجود اساسا با بلاک چین متفاوت هستند. در واقع می‌توان گفت آنها بلاک چین‌هایی بدون بلاک و چین (زنجیره) هستند. تفاوت‌های میان این دو با فناوری بلاک چین در بخش انتشار اطلاعات و اتفاق نظر جمعی است. به علاوه اینکه، آن‌ها «گراف‌های جهت‌دار غیر مدور» هستند.

در این حوزه عبارت «غیر مدور» بسیار مهم است: در این تکنولوژی‌ها نیازی نیست که همه شرکت‌کننده‌ها یا گره‌های شبکه تمام اطلاعات موجود در تمام زمان‌ها را داشته باشند. بلکه آن‌ها حول محور مفهوم غیر مدور بودن ساخته شده‌اند یعنی مهم نیست اطلاعات چه زمانی به کدام شرکت‌کننده در شبکه می‌رسد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید