بلاک چین خبرها

ارز دیجیتال تلگرام در مجلس

نوشته شده توسط kazem

تلگرام با معرفی ارز دیجیتال خود به نام ton وارد دنیای ارز دیجیتال می شود. اما این ورود تهدیدات جدیدی برای پول ملی است که این موضع به مجلس نیز کشیده شد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی تهدیدات تلگرام با حضور وزیر ارتباطات و دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

حسن حسینی‌ شاهرودی از برگزاری نشست این کمیسیون برای بررسی ابعاد تهدیدات اپلیکیشن تلگرام در حوزه اقتصادی خبر داد گفت:

این نشست در روز دوشنبه هفته جاری بیستم فروردین برگزار می‌شود. پیام‌رسان تلگرام نه تنها حد و مرزها و حدود آزادی بیان را رعایت نمی‌کند، بلکه با نقض قوانین بین‌المللی موجب به هم‌ریختگی اوضاع در داخل شده است.

وی اضافه کرد:

بارها از طریق مراجع ذی‌صلاح به مدیران تلگرام تذکرات لازم مبنی بر اخلال در نظم اجتماعی و عمومی از طریق برخی کانال‌های ضد انقلاب و معاند نظام اسلامی که در این پیام‌رسان فعالیت می‌کنند، داده شده، اما مدیران آن از همکاری با مسئولان خودداری کرده‌اند.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه فضای سایبری نباید در اختیار بیگانگان قرار گیرد، اظهار داشت:

باید شرایطی برای رشد و شکوفایی متخصصان جوان داخلی در طراحی پیام‌رسان‌های داخلی فراهم شود و دولت نیز باید از آنها حمایت و زیرساخت‌های لازم فراهم کند. پیام‌رسان‌های داخلی به مراتب از امنیت بیشتری برای کاربران برخوردارند و هنگامی که این پیام‌رسان‌ها، جایگزین تلگرام و یا هر پیام‌رسان خارجی دیگری شود، کاربران به مزایای استفاده از آنها بیشتر پی می‌برند.

حسینی شاهرودی در پایان تأکید کرد:

در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس که در روز دوشنبه(۲۰ فروردین) پیرامون بررسی تهدیدات تلگرام برگزار می‌شود، آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و نیز فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز حضور دارند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید