بلاک چین خبرها

14 ویژگی بلاک چین که باید بدانید

نوشته شده توسط kazem

لیستی از تمام اطلاعاتی که همه باید در مورد بلاک چین بدانند

با این اطلاعات علاوه بر این که میتوانید فناوری بلاک چین را بهتر بشناسید، در برنامه های پیش رویتان نیز از آن بهره بجویید

1- بیت کوین، سیستم مبادله پول، یکی از پیشگامان در استفاده از تکنولوژی بلاک چین است و تا به امروز، بیش از 8 میلیون حساب کاربری در آن ثبت شده است و از سال 2010 که شروع به کار کرده است، نرخ رشد بیش از 100% در سال را تجربه کرده است. شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو پدید آورنده این سیستم بوده است، اما تحقیقات درباره این شخص نشان داده که این اسم جعلی بوده و شخصی با این هویت وجود خارجی نداشته و هویت واقعی پدیدآورنده این سیستم همچنان در هاله ای از ابهام است.

2- بلاک چین می تواند عمومی (مانند اینترنت) و یا خصوصی (مانند یک اینترانت) باشد.

3- در حال حاضر جایگاه بلاک چین از نظر توسعه قابل مقایسه با جایگاه اینترنت در 20 سال پیش است.

4- تنها 0.5% از جمعیت جهان امروز از بلاک چین استفاده می کنند، درحالیکه 50٪ یا 3.77 میلیارد نفر از مردم جهان هم اکنون از اینترنت استفاده می کنند.

5- سرمایه گذاری های قابل توجهی توسط غول های تکنولوژی جهان همچون آی­بی­ام و مایکروسافت بر روی بلاک چین صورت گرفته است. آی­بی­ام 200 میلیون دلار و 1000 کارمند را برای پروژه های بلاک چین اختصاص داده است این در حالی است که متوسط سرمایه گذاری در پروژه های بلاک چین 1 میلیون دلار است.

6- سرمایه گذاران ریسک پذیر، طی پنج سال گذشته بیش از 1 میلیارد دلار در شرکت های بلاک چین سرمایه گذاری کرده اند.

7- انتظار می رود ارزش بازار جهانی بلاک چینی تا سال 2024 به 20 میلیارد دلار برسد.

8-  90٪ از بانک های اصلی آمریکای شمالی و اروپا در حال بررسی راه حل های مقابله و کنترل بلوک چینی هستند.

9- بلاک چین ها بسیار شفاف هستند،به طوریکه هر فردی می تواند تمام اطلاعات زنجیره را مشاهده کند.

10- مانند یک متن گوگل، تمام مشارکت کنندگان در یک شبکه می­توانند تمام تغییرات را در صفحه نمایش خود مشاهده کنند. این فهرست به طور مداوم به روز رسانی می شود و هر شرکت کننده­ای دسترسی به نسخه ای از آن را دارد.

11- یک بلاک چین در ابتدای ورود به اینترنت و آنلاین شدن، بیشتر آسیب پذیر و قابل هک شدن است.

12- 90% افراد معتقدند که بلاک چین باعث اختلال در صنعت بانکی و مالی خواهد شد(با حذف شدن بانک­ها به عنوان واسطه های معاملات). تخمین زده می شود که اگر بانک­ها از تکنولوژی بلوچین استفاده کنند، در سال 8 تا 12 میلیارد دلار صرفه جویی خواهند داشت.

13- یک سوم از مدیران اجرایی سطح C، در حال بررسی و تحلیل پذیرش تکنولوژی بلاک چین بوده یا تا همین امروز که شما در حال خواندن این مقاله هستید این تکنولوژی را بکار گرفته اند.

14- با توسعه تکنولوژی بلاک چین همانند توسعه اینترنت در جهان مشاغلی هستند که منسوخ خواهند شد و از بین خواهند رفت.اما، در نتیجه دگرگونی و انقلاب بلاک چینی، شغل های جدیدی که حتی نمی توانیم آن را درک کنیم بوجود خواهد آمد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید