بلاک چین

بازار جهانی تکنولوژی بلاک چین

global-blockchain-technology-market
نوشته شده توسط kazem

فناوری بلاک چین در بازار جهانی روند رو به افزایش دارد

فناوری بلاک چین به یک پایگاه داده توزیع شده برای تمام تراکنش های دیجیتالی اشاره دارد که نیاز به طرف سوم برای احراز هویت تراکنش را حذف می کند. در سال های اخیر، چندین مصرف کننده، موسسات و سازمان ها تکنولوژی بلاک چین را به کار بردند، زیرا هزینه های معامله نه تنها کاهش می یابد، بلکه نقاط تأیید را حذف  و روند معامله واقعی را نیز سریع تر می کند. به همین دلیل، انتظار می رود بازار جهانی در چند سال آینده شاهد یک پیشرفت قابل توجه باشد. براساس تحقیقات انجام شده، بازار تکنولوژی جهانی بلاک چین در سال 2015 حدود 315.9 میلیون دلار ارزش داشت و انتظار می رود تا پایان سال 2024، به 20 میلیارد دلار برسد. در سال های پیش بینی شده سال 2016 و 2024، بازار جهانی انتظار می رود نرخ رشد مرکب سالانه تا 58.7٪. افزایش یابد

نفوذ اینترنت اشیا فرصت های جدید کسب و کار سودآور را ایجاد می کند

تحلیلگران پیش بینی می کنند که بازار تکنولوژی جهانی بلاک چین شاهد افزایش تقاضا باشد زیرا می دانیم که این فناوری خطرات ناشی از تقلب و سرقت هویت را کاهش می دهد. با ذکر این نکته، مؤسسات مالی در حال بررسی گزینه های همکاری برای راه اندازی مجدد بلوک ها و نیز سرمایه گذاری در پروژه های پژوهشی و توسعه خود هستند. انتظار میرود گسترش اینترنت اشیا (IoT) در صنایع مختلف نیز نقش مهمی در جذب این فناوری ها داشته باشد. به عنوان مثال، بخش بانکی به طور مداوم روی دیجیتالی کردن خدمات و امکاناتش کار می کند، که احتمالا باعث جذب سریع فن آوری بلاک چین در سال های آتی خواهد شد. برخی از مناطق بالقوه رشد برای بازار فن آوری بلاک چین عبارتند از قرارداد هوشمند، املاک هوشمند، بخش غیر مالی، صنایع بهداشتی و صنایع موسیقی.

کسترش فناوری بلاک چین در آمریکای شمالی بیشتر از مناطق دیگر است

از لحاظ جغرافیایی، بازار تکنولوژی جهانی بلاک چین به آمریکای شمالی، اروپا، آسیا اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا و آمریکای جنوبی تقسیم شده است. از این میان آمریکای شمالی بیشترین سهم را در بازار جهانی در سال 2015 داشت. علت کسترش در  این منطقه به دلیل حضور چندین سرمایه گذار برجسته و افزایش سرمایه گذاری در توسعه تکنولوژی آنها بود. این گزارش نشان می دهد که انتظار می رود ایالات متحده آمریکا در سال های آتی نقش کلیدی در افزایش درآمد بازار تکنولوژی تلفن های همراه در آمریکای شمالی داشته باشد. پذیرش کلی تکنولوژی در منطقه نیز احتمالا بازار منطقه ای را در سال های آینده تقویت خواهد کرد.

علاوه بر این، انتظار می رود که آسیا و اقیانوس آرام نیز نرخ رشد قابل توجهی در بازار تکنولوژی جهانی بلاک چین نشان دهد.  همچنی انتظار می رود این بازار منطقه ای در سال های آتی نرخ رشد مرکب سالانه در حدود  61.3 درصد رشد کند. اقتصاد پررونق چین، ژاپن و هند و عزم آنها برای تقویت رشد اقتصادی خود در این زمینه انتظار می رود که نقش مهمی را در شکل دادن به مسیر پیشرفت بازار فن آوری بلاک چین در سال های آینده در  آسیا و اقیانوسیه  را ایفا کنند. در عین حال، انتظار می رود که افزایش سرمایه گذاری در تکنولوژی بلاک چین به خصوص در بخش مالی در سال های آینده در مناطق توسعه یافته، خاورمیانه و آمریکای جنوبی نیز به تقویت بازار کمک کند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید