بلاک چین خبرها

حذف واسطه در معاملات با استفاده از فناوری بلاک چین

حذف واسطه در معاملات با فناوری بلاک چین
نوشته شده توسط kazem

چگونه بلاک چین واسطه ها را حذف می کند

تکنولوژی بلاک‌چین را می‌توان بهترین اختراع بعد از اینترنت دانست، این تکنولوژی امکان حذف واسطه‌ها را فراهم می کند. بلاک‌چین در واقع عملکردی مشابه با پایگاه‌ داده‌های سنتی(هم‌چون سیستم‌های بانکی) مسلما با کارایی بالاتر دارد که تمام فعالیت‌ها را درون بلوک‌های خود به صورت کاملا امن حفظ می‌کند.

مطمئنا شما هم نام بیت‌کوین را به دفعات بسیاری بیشتری از بلاک‌چین شنیده‌اید، اما بیت‌کوین تنها یکی از 700برنامه‌ای است که از سیستم‌عامل بلاک چین استفاده می‌کنند، بیت‌کوین صرفا اولین و شناخته‌شده‌ترین آن‌هاست.

رابطه‌ی بین بلاک چین و بیت‌کوین چیزی شبیه به رابطه‌ی اینترنت است با ایمیل؛ یک سیستم دیجیتالی بزرگ که می‌توانید روی آن برنامه‌های خود را بسازید، ارز و مبادلات ارزی تنها یکی از آن‌هاست.

بلاک‌چین یک پایگاه داده‌ی غیرمتمرکز است که سوابق تراکنش‌ها هم‌چون معاملات دیجیتالی را در خود نگه می‌دارد. بنابراین با توسعه‌ی بلاک چین به جای بهره‌گیری از پایگاه داده‌های سنتی(بانک‌ها، دولت‌ها و حسابداران) از یک پایگاه‌ داده‌ی توزیع شده که از طریق اینترنت هماهنگ می‌شود، استفاده خواهیم کرد.

هنگامی‌که یک معامله‌ی دیجیتالی انجام شد، اطلاعات آن معامله داخل یک بلوک محافظت شده و از طریق رمزنگاری با کلیه‌ی تراکنش‌هایی که در 10 دقیقه‌ی گذشته اتفاق افتاده، گروه‌بندی شده و به کل شبکه فرستاده می‌شوند. براساس یک سری قوانین پیچیده‌ی ریاضیاتی، هر بلوک یک نسخه‌ی کامل از کل بلاک‌چین است که همین موضوع اعتماد به آن را به حداکثر میزان خود می‌رساند.

بلاک چین فناوری است که وعده داده جهان را تغییر دهد، این تکنولوژی نه تنها اینترنت را به یک ابزار فوق‌العاده اثربخش تبدیل خواهد کرد، بلکه انقلابی در اقتصاد، سیاست و قدرت جهانی پدید خواهد آورد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید