بیت کوین

بیت کوین چگونه کار می کند و چگونه بیت کوین بخریم؟

بیت کوین چیست
نوشته شده توسط kazem

بیت کوین چگونه کار می کند؟

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که ساز و کار این ارز دیجیتالی را دریافته و بدانند که چرا یک فرد باید به خرید بیت کوین روی بیاورد؟ اولین نکته ای که باعث می شود این ارز دیجیتالی یا بهتر بگوییم، پول رمزنگاری شده، از سایر پول ها و ارزهای رایج در دنیا، خود را جدا نماید، قابلیت عدم پیگیری و ردیابی آن است. این قابلیت به دارندگان بیت کوین این اجازه را می دهد، تا بدون اینکه شناسایی شوند، اقدام به خرید و فروش در فضای مجازی نمایند. در واقع شما هنگامی که مالک بیت کوین باشید، وارد یک شبکه عظیم Peer to Peer می شوید که به صورت کاملا موازی کار کرده و هر فرد می تواند هم به عنوان سرور و هم به عنوان سرویس گیرنده، ظاهر شود. هویت شما در این شبکه به هیچ وجه فاش نخواهد شد و به راحتی می توانید هر تعداد که می خواهید بیت کوین از فروشندگان آن بخرید و یا هر مقدار که می خواهید به خریداران، بفروشید. به همین علت است که اکثر تبادلات پولی در دارک وب ، به وسیله این ارز انجام می شود.

خرید و فروش در این شبکه بر پایه پروتکل های رمزنگاری و امضای دیجیتال انجام می گردد. امضای دیجیتال در خرید و فروش بیت کوین ، به این معناست که شما هنگام خرید، دقیقا می توانید اطمینان حاصل کنید که از فرد مورد نظر خود، بیت کوین خریداری کرده و اکنون در حساب شما، این واحد دیجیتالی افزوده شده است. از طرف دیگر، در خرید و فروش این ارز دیجیتالی، از پروتکل های “اثبات صفر دانش” نیز استفاده شده است که به کاربران این امکان را می دهد، که بدون اینکه فروشنده را شناسایی کنند، از صحت ادعای فروشنده مبنی بر فروش تعداد درخواستی بیت کوین، و برعکس، اطمینان حاصل نمایند. در حقیقت اثبات صفر دانش، نوعی پروتکل امنیتی است که اجازه می دهد، ما بدون اینکه بخواهیم محتوای رازی را فاش کنیم، به طرف مقابل این اطمینان را بدهیم که ما این راز را می دانیم.

اگر با پروتکل های رمزنگاری آشنایی داشته باشید باید بگوییم که بیت کوین از رمز نگاری کلید عمومی استفاده می کند. در این نوع رمز نگاری، اطلاعات مربوط به بیت کوین های شما به صورت کلید های عمومی و خصوص نگه داری می شود. در این روش رمز نگاری، هر بیت کوین، به یک کلید عمومی تبدیل می شود که قابل مشاهده برای همه می باشد. هر کیف پول نیز دارای کلید های خصوصی می باشد. به این ترتیب، در این روش رمز نگاری، کلید های عمومی برای رمز نگاری محتوا، استفاده شده که تنها با کلید خصوصی، قابل خواندن می باشد. به این معنی که هر بیت کوین، دارای یک آدرس عمومی می باشد که برای همه قابل خواندن می باشد. اما فقط کسی از محتوای آن با خبر است که کلید خصوصی آن را در اختیار داشته باشد. بدین صورت شما با کلید عمومی اقدام به خرید بیت کوین می نمایید و با کلید خصوصی خود می توانید آن را واگذار به دیگران کنید.

خرید بیت کوین به چه صورتی قابل انجام است؟

سوال دیگری که بسیاری از افراد در زمینه بیت کوین دارند، چگونگی و روش خرید و بدست آوردن بیت کوین می باشد. برای بدست آوردن بیت کوین و سرمایه گذاری در این تجارت جهانی پر سود، باید چه کاری انجام داد و چگونه می توان به آن دست یافت؟ در حقیقت این امر، مسئله چندان پیچیده ای نیست اما ترجیح می دهیم در اینجا تنها به بیان یک سری کلیات در این زمینه بپرداریم و جزئیات آن را در مطالب بعدی مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی بیت کوین را می توان از چهار روش بدست آورد.

  1. با استفاده از سیستم های ماینینگ که عمل یافت کردن کلید های عمومی مربوط به بیت کوین های قرار داده شده در سیستم را انجام می دهند.
  2. با استفاده از خرید از صرافی های فروشنده
  3. استفاده از وب سایت های بخت آزمایی و کار در وب سایت هایی که در عوض خدمات، به شما بیت کوین ارائه می دهند.
  4. ارائه نوعی خدمت، در ازای دریافت این پول رمزنگراری شده به جای ارز رایج

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید