ماینینگ

استخراج(ماینینگ) چیست؟

ماینینگ
نوشته شده توسط kazem

ماینینگ چیست؟

ماینینگ ( Mining ) در لغت به معنی استخراج کردن از یک معدن است. ماینینگ در حوزه تجارت الکتریک به معنای استخراج ارز‌های دیجیتال به کار می‌رود که امروزه با رشد معاملات این ارز‌ها در بازار‌های جهانی، لغت ماینینگ  بیش از پیش بکار می‌رود.ماینینگ یک بخش جدا نشدنی از بیت‌کوین ( BitCoin ) و ارز‌های دیجیتال مشابه آن است.

پروسه ماینینگ چگونه انجام می شود؟

استخراج چیست

پروسه ماینینگ یا استخراج بیت‌کوین  در واقع مراحلی است که افراد برای حل مسائل ریاضی شبکه این ارز دیجیتال پشت سر می‌گذارند و این شبکه‌ هم به صورت اتوماتیک برای پاداش به افرادی که توانسته‌اند این مسائل را حل کنند، بیت‌کوین  اختصاص می‌دهد. امروزه با گسترش شبکه‌ بیت‌کوین، چالش‌های جدیدی پیش روی ماینر‌ها یا همان استخراج‌کنندگان بیت‌کوین  قرار دارد و طی گذشت زمان پروسه ماینینگ سخت‌تر می‌شود. همانطور که استخراج از معادن، نیاز به مهارت و ابزار تخصصی است، ماینینگ  ارز‌های دیجیتال نیز به تخصص و ابزار منحصر به فرد خود نیاز دارد. شما هم مانند شهروندان کشور‌های دیگر می توانید با CPU و گرافیک‌های قوی کامپیوتر شخصیتان یک سیستم استخراج یا ماینینگ  راه‌اندازی کنید. البته روش استفاده از CPU و ریگ‌های کارت گرافیک برای استخراج ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین به دلیل گستردگی شبکه‌های امروزی منسوخ شده است و امروزه ماینینگ ارز‌های دیجیتال با بهره‌گیری از دستگاه‌های قدرتمند ASIC یا همان ماینر‌ها انجام پذیر است. امروزه تمام استخراج‌های بزرگ و اصلی ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌کوین  بر روی سیستم‌های مجهز به دستگاه‌های ASIC انجام می شود. استفاده از ریگ‌های گرافیک ( RIG ) سرعت بالایی را در پروسه ماینینگ ایجاد می‌کند ولی این سیستم‌ها برق و انرژی زیادی برای فعالیت در شبکه‌های ماینینگ نیاز دارند، به همین دلیل استفاده از این سیستم‌ها نیز کم کم در حال منسوخ شدن است. اما بهره‌گیری از دستگاه‌های قدرتمند ASIC، تجربه‌ای بسیار متفاوت است و ضمن اینکه سیستم شما از سرعت بالایی برخوردار خواهد بود، هزینه‌های مصرف انرژی شما بسیار کاهش می‌یابد، زیرا این دستگاه‌‌ها کمتر از ریگ‌های گرافیک ( RIG ) یا حتی برخی از سیستم‌های پایه برق مصرف می‌کنند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

3 نظر

  • سلام و وقت بخیر
   بهترین دستگاه استخراج بیت کوین و یا بهترین دستگاه استخراج کدام ارز
   ببیند چون الگوریتم ارز های دیجیتال باهم فرق دارند برای همین باید ارز دیجیتال مشخص کنید تا گفته شه
   ولی می توان توصیه های کلی را اینطوری بیان کرد که
   بهترین دستگاه ارز دیجیتال دستگاهی است که قدرت بالاتر و مصرف کم تر داشته باشد
   مثلا دستگاه هایی هست که بیت کوین ماین می کنند با قدرت14 ترا مانند s9 قیمت خوبی هم دارند مصرف برق خوبی هم دارند
   دستگاهی مثل mx3 هم هست که بیت کوین ماین می کنه، قدرت 12.5 ترا هش بر ثانیه رو داره قیمتش هم پایینه ولی مصرف برقش بالاست
   تیم کارشناسی ارزسل توصیه میکنه که در زمان خرید به قدرت هش و میزان مصرف با در نظر گرفتن قیمت (برای زمان بازگشت سرمایه) اقدام به خرید کنید

   • نظرتون در مورد دستگاه های الوان چیه
    قدرت هش دستگاه های الوان
    با توجه به برق مصرفیش به نظر من خوبه
    میشه در این مورد راهنمایی کنید

نظر بدهید