خبرها

مشخصات دستگاه Antminer D3

آنتی ماینر Antminer D3

 

 

دستگاه Antminer D3

کمپانی بیت مین یکی از بهترین و معتبرترین شرکت ها در زمینه ساخت دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین است که محصولات با کیفیتی در این زمینه تولید کرده است انت ماینر دی ۳ یکی از همین محصولات است که توسط این شرکت ساخته شده است و قادر به استخراج ارز دیجیتال دش و دیگر ارزهایی که از الگوریتم X11 استفاده می کنند می باشد.

این دستگاه ماینر دارای یک قاب از جنس آلومینیوم است که هم باعث سبکتر شدن آن می شود هم گرما را بهتر انتقال می دهد که باعث خنک تر شدن دستگاه می شود.

همچنین بر روی تراشه های دستگاه نیز هدسینگ های سفارشی از جنس آلومینیوم قرار داده شده که به خوبی گرما را از تراشه ها به هدسینگ ها منتقل می کند. استفاده از دو فن قوی و سرعت بالا در دو طرف دستگاه ماینر انت ماینر دی ۳ در کنار موارد ذکر شده باعث می شود از یک طرف هوای خنک وارد دستگاه شده و با برخورد با هدسینگ های داغ آنها را خنک کرده و از طرف دیگر هوای گرم از دستگاه خارج شود که همین امر باعث خنک شدن دستگاه می شود.

انت ماینر دی ۳ در داخل قاب آلومینیومی خود دارای ۱۸۰ تراشه از نوع BM1760 است که وظایف اصلی پردازش ها را بر عهده دارند. این ۱۸۰ تراشه بر روی ۳ برد نصب شده اند. بر روی هر برد ۶۰ تراشه نصب شده است، نرخ هش   ( hash rate ) هر برد حدودا  ۵٫۶GH/s است که با وجود ۳ برد در مجموع نرخ هش ( هش ریت ) دستگاه %۵± ۱۷GH/s است.

یکی از مزایای دستگاه های آنت ماینر همین وجود تراشه ها بر روی چند برد است. در صورتی که یکی از بردها به دلیلی مانند خراب شدن کار نکند دستگاه به استخراج ارز ادامه داده و کار آن متوقف نمی‌شود بلکه با قدرت کمتری به کار استخراج ارز دیجیتال ادامه می دهد تا شما بتوانید برد را تعمیر یا تعویض کنید.

مصرف برق از موارد مهم در ماینیگ و استخراج ارز است مصرف برق این دستگاه در حدود ۹۰۲ وات است . انت ماینر دی ۳ برای متصل شدن به شبکه از پورت شبکه Ethernet بهره می‌برد و داری ۵٫۵ کیلوگرم وزن است.

مقایسه قدرت تولید هش Antminer D3

برای یک مقایسه عادلانه تر و یک هم رده می توان از ماینر Baikal Giant-A900 X11 نام برد. این دستگاه قبلا رهبری استخراج ارز های بر پایه الگوریتم X11 را بر عهده داشت، در حدود 900 مگاهش بر ثانیه را با مصرف 216 وات برق می تواند تولید کند. در حالی که انت ماینر دی 3 حدودا 15 برابر بیشتر هش تولید می کند و برق مصرفی آن کمتر از 6 برابر است. اما مزیت A900 نسبت به انت ماینر دی 3 این است که می تواند علاوه بر الگوریتم X11 که دش از آن استفاده می کند، هش 5 الگوریتم دیگر را نیز استخراج کند.

در تکمیل مقایسه این قسمت، باید گفت که آخرین محصول iBeLink، مدل DM11G قدرت تولید هش 11 گیگاهش بر ثانیه و مصرف برق 810 وات دارد. به این معنا که این دستگاه 73 درصد نرخ هش انت ماینر دی 3 و 67.5 درصد مصرف برق آن را دارد. تنها نقطه ضعف DM11G این است که قیمت آن تقریبا از دو برابر انت ماینر دی 3 نیز بیشتر است. البته اگر بتوانید این دستگاه را با قیمتی ارزان تر پیدا کنید احتمالا در مقایسه با انت ماینر دی 3 انتخاب معقول تری است.

[button color=”blue” link=”https://www.nicehash.com/profitability-calculator#bitmain-antminer-s9;USD;0.03;1;1375;0;a1=13.5″ size=”big” align=”center” font=”arial” font_style=”italic”]محاسبه درامد دستگاه[/button]

 

[button color=”blue” size=”big” align=”center” target=”_blank” font=”arial” font_style=”italic”]کوین قابل استخراج روی الگوریتم Blake 2B [/button]

[accordions handle=”numbers” space=”no” ]
[accordion title=”مشخصات ” ]

برند: BITMAIN

قدرت هش ریت: 19.3 GH/s

برق مصرفی : 1200وات

 وزن : 5.5KG

الگوریتم هش: X11

دمای دستگاه: 40C

ابعاد دستگاه:  320*130*190mm

[/accordion]

[/accordions]

 

 

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید