خبرها

روشهای کلی فرایند استخراج مونرو

در  پست های قبلی گفتیم که روشهای کلی فرایند استخراج مونرو به شرح زیر است

۱- تهیه سیستم سخت افزاری قدرتمند یا ریگ استخراج
۲- ایجاد کیف پول مونرو به منظور دریافت مونرو های استخراج شده
۳- شروع استخراج با اجرای نرم افزارهای مورد نیاز و پیوستن به استخر استخراج

بهترین استخرهای استخراج مونرو

دو استخر استخراج MinerGate و SupportXRM، در حال حاضر بهترین و پر کاربرترین استخرهای استخراج مونرو هستند. اولی کمی کارمزد بیشتری دارد اما رابط کاربری ساده آن باعث می شود تا بتوانید به سادگی و با چند کلیک استخراج را شروع کنید. دومی کارمزد کمتری دارد و حرفه ای تر است اما روش اتصال به آن کمی برای مبتدیان مشکل است.

۱- استخراج با MinerGate 

این استخر استخراج برنامه ی مخصوص و ساده ای برای پیوستن به جمع ماینرها دارد. این نرم‌افزار امکان استخراج طیف گسترده‌ای ارزهای دیجیتالی را تنها با چند کلیک ساده فراهم می‌کند. این استخر حدود ۱ درصد کارمزد دارد.

مرحله یک: ابتدا در سایت ماینر گت یک حساب کاربری ایجاد کنید این سایت، برای افرادی که هنوز کیف پولی برای خود ایجاد نکرده‌اند، کیف پول مخصوص به خود را دارد. به یاد داشته باشید که هیچ جایی بهتر از کیف پول مخصوص به خودتان، برای در امان ماندن سرمایه‌تان وجود ندارد.

minerget

مرحله دو: در اینجا باید، نرم‌افزار «ماینرگیت» را دانلود کنید. وب‌سایت قادر به تشخیص نوع سیستم عامل شما خواهد بود و نسخه مربوط را برای دانلود به شما می‌دهد.

استحراج مونرو

مرحله سه: پس از نصب برنامه، گزینه استخراج هوشمند توسط برنامه به شما پیشنهاد می‌شود. با انتخاب این گزینه، ماینرگیت، با توجه به تجهیزات، سخت‌افزار، قیمت بازار و سخت استخراج، بهترین ارز ممکن را برای شما انتخاب خواهد کرد. برای بیشتر سیستم‌ها این ارز مونرو خواهد بود، از همین رو بر روی گزینه Start smart mining (شروع استخراج هوشمند) کلیک کنید.

استخراج

بسته به تعداد هسته‌های کارت گرافیک و CPU، نرم‌افزار این امکان را با شما می‌دهد که تعداد هسته‌های به‌کار گرفته‌شده را انتخاب کنید. درصورتی‌ که استخراج هوشمند ارز دیگری را به شما پیشنهاد کرد می‌توانید آن را به‌صورت دستی به مونرو تغییر دهید.

ساده بود؟ ماینرگیت نیز به خاطر این ویژگی به خود می‌بالد. از GUI آنها نیز می‌توانید برای استخراج دیگر ارزها مانند اتریوم و اتریوم کلاسیک استفاده کنید.

استخراج در SupportXRM

کارمزد این این استخر ۰٫۶ درصد است و نرم افزار مخصوصی ندارد. بنابراین باید از نرم افزارهای اصلی استخراج مونرو که تحت cmd هستند برای اتصال به این استخر استفاده کنید.

بهترین نرم افزار استخراج که توسط نرم افزار استخراج مونرو با کارت گرافیک که توسط سایت اصلی مونرو هم تایید شده است نرم افزار XMR-Stak است.

ورژن جدید این نرم افزار قابلیت استخراج با کارت های گرافیک amd، Nvidia و حتی CPU را دارد.

دانلود XMR-Stak

پس از دانلود نرم افزار باید وارد این سایت شوید تا اطلاعات استخر را برای وارد کردن در نرم افزار دریافت کنید. پس از ورود به سایت بر روی قسمت Config Generator کلیک کنید.

XMR-Stak

حالا طبق عکس زیر موارد زیر را به ترتیب انجام دهید :

مونرو

در بخش ۱ نوع سخت افزار خود را مشخص کنید. اگر از ریگ استخراج استفاده می کنید، GPU rigs را انتخاب کنید.
در بخش ۲ آدرس کیف پول خود را وارد کنید
بخش ۳ را می توانید دست نخورده بگذارید اما بهتر است نامی برای آن وارد کنید.

حالا کمی پایین تر بیایید همانطور که در عکس زیر هم می بینید، مشخصات استخر استخراج شما برای نرم افزارهای مختلف ساخته شده است.

استخر استخراج

حالا می توانید نرم افزار دانلود شده را اجرا کنید و اطلاعات استخر را در آن وارد کنید تا استخراج شروع شود.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید