اتریوم خبرها

چگونگی استفاده از اتریوم

نوشته شده توسط ali ahmadi

چگونه از اتریوم استفاده کنم؟

اول، شما باید یک مکان امن برای ذخیره اتریوم خود (یا حداقل یک مکان برای ذخیره کلید های خصوصی خود) به نام والت یا کیف پول ایجاد کنید. توجه داشته باشید که اگر کلیدهای خصوصی خود را از دست بدهید تمام اترویم های خود را هم از دست می دهید و دیگر راه بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت با درنظرگرفتن این مورد گزینه های زیادی برا ذخیره کلید های خصوصی وجود دارد: کیف پول دسکتاپ، کیف پول های وب، کیف پول های سخت افزاری و کیف های کاغذی.

انتخاب هر کدام از این ها به خودتان بستگی دارد و اینکه کدام یک از کیف پول ها برای شما سریع تر و امن تر خواهد بود ملاک انتخاب آن است.

اتریوم

کیف پول دسکتاپ

کیف پول دسکتاپ بر روی رایانه یا لپ تاپ شما اجرا می شود. یک گزینه این است که یک کلاینت اتریوم (یک کپی از کل بلاک چین اتریوم) را دانلود کنید. تعداد کمی از کلاینت های اتریوم در زبان های برنامه نویسی مختلف و با عملکرد های متفاوت وجود دارند. این کیف پول ها هر چند وقت یکبار آپدیت می شوند.

یکی از پرکاربردترین کیف‌ پول‌های دسکتاپ اتریوم، کیف پول اکسودوس (Exodus) است که علاوه بر امنیت بالا و رابط کاربری آسان، نیازی به همگام سازی با بلاک چین اصلی اتریوم را ندارد.

کیف پول موبایل

کلاینت های تلفن همراه  یا لایت کلاینت ها نیاز به اطلاعات کمتری برای دانلود به منظور اتصال به شبکه و ایجاد تراکنش ها دارند، آنها برای استفاده در موبایل هوشمند بسیار مناسب هستند. کیف پول لایت کلاینت راحت تر است اما امینت آن کمتر است. کلاینت های اتریوم امنیت کاملی را ارائه می دهند زیرا نیاز به اعتماد به استخراج کنندگان و یا node ها ندارند.

کیف‌ پول‌های جکس، Bread و Qbao در میان محبوب‌ترین کیف پول‌های موبایل اتریوم قرار دارند. کیف پول Qbao از توکن‌های مبتنی بر اتریوم هم پشتیبانی می‌کند.

 

 

کیف پول های سخت افزاری

کیف های دستی سخت افزاری، که اغلب به اندازه یک انگشت یا دو انگشت کوچک هستند، مسلما بهتر از دو کیف پول قبلی هستند. این دستگاه های امن که اغلب از اینترنت جدا هستند می توانند بدون اینکه آنلاین باشند، رمزگذاری شوند. اما باز هم اگر تعداد اترویم زیای دارید یا دائما در مسافرت هستید این کیف پول ها پیشنهاد نمی شوند.

کیف پول های کاغذی

کیف پول کاغذی

یکی دیگر از گزینه های ذخیره سازی است که کلیدهای خصوصی را بر روی کاغذ چاپ می کنید و از آن می توانید استفاده کنید. اما اگر این کاغذ را گم کنید تمام اتریوم ها را از دست می دهید.

سایت‌های معتبر ساخت کیف پول کاغذی برای بیت کوین و اتریوم:

بیت کوین: BitAddress.org

اتریوم: Myetherwallet.com

خرید اتریوم

دریافت اتریوم مانند بیشتر ارز های دیجیتال با استفاده از صرافی ها یا خرید از شخص امکان پذیر است. یا می توانید ارز های دیگری که در اختیار دارید به اتریوم تبدیل کنید که بسیاری از صرافی های این امکان را ایجاد کرده اند.

نتیجه

شما ممکن است فکر کنید که کیف پول و تبادل ارز تا این جا کاملا شبیه بیت کوین بوده است. اما برنامه های کاربردی اتریوم کاملا متفاوت هستند. کاربران با اتریوم می توانند قراردادهای هوشمندانه (کد که به طور خودکار شرایط توافقنامه را اجرا می کند به طوری که شما نباید به شخص ثالث تکیه کنید) پیوست یا ایجاد کنید. بسته نرم افزاری قراردادهای هوشمند می تواند برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز (dapps) استفاده شود که می توانید از آنها استفاده کنید یا به آنها ملحق شوید.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید