بیت کوین خبرها

ابزار های مورد نیاز برای کار با بیت کوین

بیت کوین و روش کار با آن
نوشته شده توسط ali ahmadi

راهنمای کار با بیت کوین در چند مرحله و معرفی ابزار های مورد نیاز

بیت کوین رهبر ارز های دیجیتالی در دنیاست و به مرور که مردم درباره پتانسیل بالای آن به عنوان یک سیستم پرداخت دیجیتال همتا به همتا پی می برند، همچنان به رشد خود ادامه می دهد. در ادامه قصد داریم در چند مرحله ساده راهنمایی برای کار با بیت کوین ارائه کنیم تا بدون درگیر شدن با پیچیدگی هایی که شاید لازم نباشد به آن ها فکر کنید، وارد دنیای کار با بیت کوین شوید.

دانلود یک کیف پول برای بیت کوین – گام یک

کیف پول بیت کوین یک برنامه کاربردی یا نرم افزار است که به شما امکان ارسال یا دریافت بیت کوین را می دهد. همچنین کیف پول ها صورتحساب های مربوط به موجودی بین کوین شما را نه تنها در یک آدرس نگهداری می کنند. انواع مختلفی از مدل های کیف پول بیت کوین وجود دارد که تفاوت هایی با هم از نظر شیوه دستیابی، امنیت و… دارند. البته معمولا کیف پول ها یک سری قابلیت های یکسان دارند و یک سری قابلیت های منحصر به فرد دارند. در نوشته ای دیگر به طور کامل به معرفی انواع کیف پول های بیت کوین پرداختیم و روش ساخت هر کدام را نیز جداگانه توضیح داده ایم.

افزودن بیت کوین به کیف پول – گام دوم

حالا که شما یک کیف پول دارید، احتمالا می خواهید که موجودی کیف پول خود را با افزودن مقداری بیت کوین، افزایش دهید. زمانی که یک کیف پول ایجاد می کنید یک آدرس عمومی و یک آدرس خصوصی به شما تعلق می گیرد. از آدرس خصوصی برای دریافت بیت کوین و از آدرس خصوصی برای ارسال بیت کوین استفاده می شود.

کلید خصوصی خود را نباید با دیگران در میان بگذارید چرا که هر شخصی که کلید خصوصی شما را داشته باشد، درسترسی کامل به حساب شما خواهد داشت. حتی پیشنهاد می کنیم که از کلید خصوصی خود در جایی پشتیبانی بگیرید و در جای امنی یادداشت کنید چرا که در صورت که کلید خصوصی شما گم شود بیت کوین های شما برای همیش از دست خواهد رفت.

ارسال و دریافت بیت کوین از طریق کیف پول – گام سوم

دریافت بیت کوین به اندازه دادن آدرس عمومی کیف پول خود به فرد ارسال کننده، ساده است. ولی برای ارسال بیت کوین به افراد دیگر گام های بیشتری نیاز است. تراکنش ها در شبکه بیت کوین غیر قابل بازگشت است. به این معنا که اگر هر اشتباهی در روند انجام تراکنش انجام دهید، اعتبار از دست رفته دیگر قابل بازگشت نخواهد بود مگر این که در بهترین حالت با دریافت کننده اعتبار به توافق برسید. برای دریافت بین کوین کافی است تا آدرس عمومی کیف پول خود را به فرد فرستنده بدهید و اما برای ارسال بیت کوین گام های زیر را انجام دهید.

  • آدرس عمومی کیف پول دریافت کننده بیت کوین را کپی کنید (یا بارکد حاوی آن را اسکن کنید)
  • کیف پول خود را باز کنید و وارد بخش “ارسال بیت کوین” آن بشوید و در کادر آدرس دریافت کننده، آدرس دریافت کننده را وارد کنید.
  • مقدار مورد نظر برای ارسال را مشخص کنید.
  • مطمئن شوید که آدرس کیف پول گیرنده بیت کوین و مقدار وارد شده درست است.

حالا ارسال را انتخاب کنید.

بیت کوین توسط هزاران فرد و وبسایت و کسب و کار هایی که از طریق فروشگاه های فیزیکی کار می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از آن ها عبارتند از:

  • Purse.io امکان خرید از وبسایت آمازون از طریق بیت کوین را می دهد و از پول شما نگهداری می کند.
  • فروشگاه Bitcoin.com محصولات مربوط به بیت کوین و موارد دیگر را به فروش می رساند.
  • می توانید از طریق وبسایت Bitcoin.comبازی اجرا کنید.

کمی بیشتر درباره بیت کار با بیت کوین

تبریک! تا به حال با اساسی ترین مفاهیمی که در کار با بیت کوین با آن ها سر و کار دارید، آشنا شدید. اگر از بیت کوین فقط برای انجام تراکنش ها استفاده می کنید، دانستن بیشتر از این هم برای شما نیاز نیست ولی اگر درباره ساز و کار این ارز دیجیتال کنجکاوری بیشتری دارید، در همین سایت (ارز سل) مقالات کاملی درباره جنبه های مختلف بیت کوین و البته ارز های دیجیتال دیگر وجود دارد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید