خبرها

آموزش ساخت کیف پول آنلاین در وب سایت BTC.com

کیف پول
نوشته شده توسط kazem

btc.com آموزش ساخت کیف پول آنلاین 

برای ساخت یک کیف پول بیت کوین عمدتا دسترسی به یک ایمیل معتبر کفایت می کند. اگر جزو افرادی هستید که اخیرا به شبکه ارزهای مجازی و بیت کوین پیوسته اید، مهمترین نکته رعایت دقیق مراحل ثبت نام و نگهداری اطلاعات به شکل حفاظت شده است.
نکته ای که نباید فراموش کرد این است که برخی از اشتباهات در دنیای ارزهای رمز نگاری شده، باعث از بین رفتن موجودی شما برای همیشه خواهد شد. لذاخواهشمندیم مراحل را به دقت دنبال کرده و قبل از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده پولی را به حساب واریز نکرده و اطلاعات حساب خود را در اختیار کسی قرار ندهید.

جهت ثبت نام به ترتیب و بر اساس تصویر زیر عمل کنید. از لینک زیر وارد سایت اصلی شوید

 برای شروع ثبت نام، وارد کردن یک ایمیل معتبر که به آن دسترسی دارید ضروری است.

 یک پسورد مطمئن انتخاب کنید.

 در صورتی که با قوانین و مقررات سایت موافق هستید، تیک مربوط به “I agree to the terms of service” را فعال نمایید.

 با اتمام مراحل فوق، فرم ثبت نام شما تکمیل و با کلیک روی گزینه “Create new wallet” وارد مرحله تایید پسورد خواهید شد.

کیف پول

ذکر ۲ نکته در این مرحله مهم به نظر می رسد.

نکته اول با وارد کردن ایمیل متفرقه هم امکان ساختن اکانت وجود دارد اما اگر بنا به هر دلیلی به پسورد یا نسخه پشتیبان خود دسترسی نداشته باشید، بعد از آن دیگر به این کیف پول دست نخواهید یافت.

نکته دوم اینکه طول پسورد خود را طوری انتخاب کنید که تیک سبز آن قابل رویت شود. با این کار می توانید از غیر قابل نفوذ بودن کیف پول خود اطمینان حاصل کنید.

۲) بعد از انتخاب “Create new wallet” پنجره ای به شکل پاپ آپ باز می شود که پسورد وارد شده در مرحله قبل را از شما درخواست می کند.  در صورت درست وارد کردن پسورد، با پنجره “دانلود یک سند از نسخه پشتیبان کیف پول خود” مواجه می شوید که باید آن را دانلود کنید. (نشانگر B) بعد از دانلود سند پشتیبانی، با کلیک بر گزینه “continue” وارد مرحله بعد می شوید. 

کیف پول

نکته ای که در مورد اطلاعات این مرحله حائز اهمیت است، این است که در صورت مفقود شدن اطلاعات مربوط به این مرحله (پسورد و اطلاعات بک آپ)، تحت هیچ شرایطی امکان ندارد که مجددا بتوانید به این کیف پول و موجودی آن، دسترسی پیدا کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم که این اطلاعات رادر جایی امن و مطمئن نگهداری کنید. اگر میزان این موجودی زیاد و با ارزش است، حتما چند کپی از آن به اشکال مختلف داشته باشید. مثلا می توانید یک نسخه از این اطلاعات را در هارد دیسک یا فلاش درایو خود ذخیره کنید. حتی می توانید با گرفتن یک پرینت از نسخه پشتیبانی، از آن به صورت آفلاین نگهداری کنید.

btc.com

با انجام این مرحله کار ساخت کیف پول شما به پایان می رسد و از این مرحله به بعد، نگاه کوتاهی به منو و تنظیمات این سایت خواهیم داشت. با انتخاب هر گزینه صفحه جدیدی باز می شود که هر صفحه دارای چند گزینه است. 

 برای کار کردن با بخش منو، طبق تصویر و دستورالعمل زیر اقدام نمایید.

بیت کوین- بیت کوین کش

1- با انتخاب گزینه شماره 1 می توانید برای خود حساب بیت کوین کش افتتاح نمایید. مراحل افتتاح حساب و ایجاد کیف پول بیت کوین کش، دقیقا مانند حساب بیت کوین و طبق اطلاعات ذکر شده در همین متن آموزشی ست.

2- جزییات تراکنش ها اعم از لیست دریافت و پرداخت، از طریق گزینه “My Wallet” قابل مشاهده است که نشان می دهد هنوز هیچ تراکنشی انجام نشده و موجودی شما صفر است. برای دریافت آدرس بیت کوین و ارسال آن به فرد یا سایت مشخصی می توانید بر روی گزینه “Funding Your Wallet” (که در تصویر قابل رویت است) کلیک کنید. گزینه “Recieve” نیز، شما را به صفحه ای هدایت می کند که آدرس بیت کوین شما در آن قرار دارد. با کپی کردن آدرس بیت کوین خود، می توانید آن را برای هر شخص یا سایتی در دنیا ارسال کرده و درخواست وجه کنید.

3- برای ارسال بیت کوین به یک آدرس مشخص، آن را کپی کرده و در قسمت “Recipient Address” قرار دهید. مبلغ مورد نظر را به بیت کوین وارد کرده و بدون ایجاد تغییر در قسمت “Transaction Fees” با کلیک بر روی دکمه Send کار ارسال به پایان می رسد. دستکاری این بخش (Transaction Fees)، صرفا مختص افرادی ست که با آن آشنایی کاملی دارند.

4- برای دریافت بیت کوین وارد بخش “Recieve” شوید. آدرس پیشنهادی را کپی کنید و یا با انتخاب گزینه “My Addresses” آدرس های بیشتری را درخواست کنید. بعد از انتخاب آدرس آن را در اختیار فرد یا سایت مورد نظر قرار دهید. پایین آدرس بیتکوین خود گزینه ای به نام “Amount” وجود دارد که با تنظیم واحد پول (بیت کوین، دلار، یورو) و میزان آن می توانید مبلغ مشخصی را درخواست کنید. کاربرد اصلی این بخش برای افرادی ست که کالا یا خدماتی را می فروشند و از این طریق امکان تعیین قیمت برای آنها فراهم می شود.

5- در حال حاضر گزینه “Buy Bitcoin” صرفا برای کاربران ایالات متحده کاربرد دارد. هرچند اخیرا این وب سایت اعلام کرده که به این میزان بسنده نمی کند و به دنبال افزودن روش های پرداخت مختلف، جهت جذب کاربران از سراسر دنیا ست.

6- گزینه “Setting” برای تنظیمات پروفایل کاربر در نظر گرفته شده است. در این بخش می توانید ایمیل، نام کاربری، تصویر پروفایل، پسورد و ارز مورد نظر خود را به صورت پیش فرض تعیین کنید و در صورت لزوم تغییر دهید. با زدن کلید “Save” تمامی تغییرات ذخیره و اعمال می شوند. بهتر است قبل از تغییر ایمیل و پسورد خود، از دسترسی به آن مطمئن شوید.

7- برای دریافت نسخه اندروید این کیف پول، از طریق “Get it on Android” وارید شوید. در صورتی که به نسخه ios این کیف پول نیاز دارید روی گزینه “Get it on iOS” کلیک کنید.

تهیه شده در سایت ارزسل

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید