خبرها

راه‌اندازی شد اولین خودپرداز دوطرفه بیت کوین

خود پرداز بیت کوین
نوشته شده توسط ali ahmadi

اولین خودپرداز دوطرفه بیت کوین راه‌اندازی شد

به نظر می‌رسد که انقلاب دیجیتالی در جزیره مالت، به خوبی در حال پیشروی است. این جزیره اخیراً به یک مکان بسیار فعال در زمینه توسعه و پیاده سازی فناوری‌های مربوط به ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و حالا در تازه‌ترین اتفاق، اولین خودپرداز دو طرفه بیت کوین در این کشور به بهره‌برداری رسیده است. همچنین یک هفته پیش، این کشور سه لایحه در جهت آزادسازی بیشتر فضای ارزهای دیجیتال به تصویب رسانده بود.

خرید فوری بیت کوین بوسیله پول‌های رایج

خودپرداز MoonZebra، خودپردازی است که به کاربر اجازه میدهد بصورت آنی، بوسیله پول فیات اقدام به خرید رمز ارزهایی نظیر بیت کوین و لایت کوین کنند. این دستگاه به کاربران کمک می‌کند که از تمامی دردسرهای مربوط به مبادله در صرافی های آنلاین که کاربر را در معرض تهدیدهایی همچون هک شدن، سو استفاده از اطلاعات محرمانه و جرائم سایبری قرار میدهد، دور بمانند.

سال گذشته، نخستین خودپرداز بیت کوین در جزیره مالت با مشکل مواجه شد که باعث از دست رفتن بیش از سه هزار یورو گردید. اکنون شرکت سازنده این خودپرداز مدعی است که در حال حاضر، تغییر سناریو و بکارگیری چهار کارشناس ارزهای دیجیتال در نصب چنین خودپردازهایی، قطعاً راه موفقیت را برایشان هموار خواهد ساخت.

نحوه کار خودپرداز ارزهای دیجیتال

یک خودپرداز یا دستگاه ATM مورد استفاده برای ارز دیجیتال، دقیقاً همانند یک خودپرداز مورد استفاده برای پول نقد عمل می‌کند. مراحل لازم برای استفاده از این خودپردازها، بصورت زیر است:

  • وارد کردن پول نقد
  • وارد کردن آدرس کیف پول موردنظر
  • دریافت ارز دیجیتال در کیف پول مورد نظر

سری اول این خودپردازها به صورت یک طرفه بود و فقط قابلیت خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال با پول نقد در آن فراهم بود. خودپرداز دوطرفه به این معنی است که می‌توانید ارز دیجیتال خود را به پول نقد و پول نقد خود را به ارز دیجیتال مورد نظر تبدیل کنید.

خودپردازهای بیت کوین در کشورهای زیادی به خصوص مالت، آمریکا، انگلستان، ژاپن و ایسلند وجود دارند. هم‌اکنون مناطق زیادی از ایالات متحده از جمله یونیون گپ از ایالت واشنگتن، ایندیاناپولیس از ایالت ایندیانا، شارلوت از ایالت کارولینای شمالی، فرزنو از ایالت کالیفرنیا، شیکاگو، واشنگتن دی.سی، لوییویل، نیویورک و کنتاکی، دارای خودپرداز ارزهای دیجیتال است.

همچنین در اروپا، خودپردازهای بیت کوین در فرودگاه آمستردام دیده شده اند که یکی از اعضای سایت Reddit عکسی از آن منتشر کرده است.

در اوایل سال ۲۰۱۸، چند سرقت از این خودپردازها گزارش شد. یکی از این سرقت ها در یکی از فروشگاههای زنجیره ای واقع در شهر ایروینگ در ایالت دالاس انجام شده بود.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید