بیت کوین

گره بیت کوین چیست؟

نهنگ‌های بیت کوین فعالیت خود را شروع کردند
نوشته شده توسط kazem

بیت کوین به عنوان یک ارز قابل اعتماد در سراسر جهان بدون نیاز به هر گونه مجوز و اختیاری کاربرد دارد. برای دستیابی به آن مردم و تاجران به تمام شبکه های متمرکز شده متصل می شوند که به عنوان یک شبکه همتا به همتا شناخته می شود. هر فرد یا بازاریاب بخشی از یک برنامه را اجرا می کند که هر یک از این برنامه ها گره بیت کوین نامیده می شود.

گره بیت کوین چیست؟

 به هر کامپیوتری که نرم افزار بیت کوین را اجرا می کند و با تقویت کردن تبادلات و زنجیره در شبکه همتا به همتا شرکت می کند، گره (Node) نامیده می شود.

بنابراین گره بیت کوین ، شبکه های سرمایه گذاری شده ای هست که با بنیاد بیت کوین حفظ شده و از سال ۲۰۱۳ تا کنون  با تکنولوژی کاملی راه اندازی شده اند. در ماه ژوئن ۲۰۱۵ گره های بیت کوینی معرفی شده اند.

در طول ۱۲ ماه تا ژوئن ۲۰۱۵ تعداد گره های کامل در حدود ۲۱ درصد کاهش یافته و به مرز ۵۹۰۰ رسیده که میانگین آن ها در سال به ۶۷۰۰ گره در سال می رسد.

گره بیت کوین

 اقسام و عملکردهای گره بیت کوین

هر تراکنش که قبلا انجام شده و یا درآینده صورت گیرد، شبکه بیت کوینی نود های بیت کوین کاملی را ذخیره می کند. این بدان معناست که شبکه بیت کوین، نسخه کاملی از تمام تراکنش ها را نگه داری می کند.

از دیدگاه کاربران یک گره کامل به راحتی کیف پول بیت کوین شان می باشد. با این حال درنسخه های اخیر از نرم افزار مشتری بیت کوین ویژگی کیف پول بیت کوین می تواند پایین آورده و نرم افزاری ایجاد کند و به طور عمده به عنوان بک آپ از بیت کوین عمل کند.

به منظور هماهنگ کردن نسخه کامل بیت کوین، در حال حاضر نسخه کامل تر آن بیش از ۷۰ میلیون تراکنش باید انجام دهد تا دانلود شده و پس از بررسی مرتب شود.

انجام این عملیات منوط به صرف مدت زمان زیادی می باشد. از یک تا سه روز  طول می کشد. البته به سرعت اینترنت و نحوه اجرای کامپیوتر کاربرتا نسخه به طرز صحیح انجام شود، نیز بستگی دارد.

نودهای کامل بیت کوین با امکان ویژگی کیف پول قادر هستند تا خصوصی تر در نظر گرفته شوند و روش ایمن تری را برای دارایی های کاربران و استفاده از بیت کوین ایجاد نمایند.

تمام دانلود هایی که داده های تراکنش بر مبنای تاریخ انجام می شوند، جایی در شبکه بیت کوین و ابزارهای ایمنی در بیت کوین کاربران ایجاد می کند که این کاربران همیشه زنجیره و نرم افزاری را جهت اطمینان داشته باشند.

مشتریان بیت کوین های کم ارزش در بلاک چین ، درکامپیوترتان ذخیره نمی شوند، و نحوه ذخیره متفاوت می شود. پس آن ها برای دریافت و ارسال متکی به یک سرور می شوند.

نود های کامل کاربران  از نسخه ای به دیگر نود ها فرستاده می شوند و انواع مختلفی از کیف های پولی کم ارزش در شبکه که مورد استفاده قرار می گیرند. داشتن مقدار زیادی نودهای کامل یعنی همیشه یک کپی از نسخه کامل بیت کوین وجود دارد که در دسترس می باشد.

بنابراین نود ها می توانند دائما در حال انتقال باشند و  کپی هایی متعدد از نسخه ها همیشه قابل دسترس می باشند.

گرهکاربران نود کامل

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد. د آن زمان هر کسی که از بیت کوین استفاده می کرد، از نودهای کاملی بهرمند می شد.

همان طوری که بیت کوین به صورت کیف های جدیدی محبوبیت پیدا کرده، و سرویس ها ی خودکفا با افراد کارشناس فنی و تاجران  پیشرفت پیدا کرده اند، آرزو دارند تا کیف های پولی تجاری  و سرویس های ارزی برای کاربران بیت کوین را نیز ارائه دهند. بعضی از این کسب و کارهای تجاری حتی می توانند سریع تر به نودهایشان متصل شوند و آن ها از طریق نود هایشان به کیف های پولی این امکان را می دهند تا با هماهنگی سریع تولید کنند.

کاربران گره بیت کوین به طور فزاینده ای به این گروه ها تقسیم می شوند.

  • ماینرس ها
  • کاربران فردی
  • معامله گران
  • تاجران
  • تجزیه و تحلیل بلاک چین تجاری
  • پیشرفت نرم افزار
  • دولت ها، آژانس های دولتی و تنظیم کننده ها

آمارگیری از کاربران بیت کوین کاری بس دشوار خواهد بود. تا ماهیت متمرکز شده همتا به همتا را درشبکه دریافت کنند. فواصل بین نوامبر ۲۰۰۹ تا ژوئن ۲۰۱۵ نرم افزار مشتریان بیت کوین  توانستند بیش از ۵/۵ مگابایت دانلود کنند.

کیف های کوچک مولتی بیت

همان طور که شبکه بیت کوین در حال پیشرفت است، تراکنش های بیشتری جای می گیرند. در حال حاضر یک نود کامل ارزشی بین ۴۰ تا ۴۵ گیگا بایت و نیاز به هماهنگی شبکه بیت کوین کامل تری می باشد و باید تراکنش ها مبنای تاریخی داشته باشند قبل از آن که مورد بهره برداری قرار بگیرند.

 مولتی بیت نمونه ای از کیف پول کم ارزشی محبوبی است که  دارای اطلاعاتی کافی برا ی تبادلات کاربران خاص می باشد. 

مولتی بیت و کیف های پول و نظایر آن ها و یا پرداخت ساده کیف پول، کیف های اس پی وی نامیده می شوند.

کیف های موبایل

افزایش محبوبیت گوشی های هوشمند، تاثیرات مهمی روی عادات مردم دنیا گذاشته است. داشتن کیف پولی بیت کوین موبایل به رشد بیت کوین کمک می کند.

گوشی های هوشمند این امکان را می دهد تا  با استفاده از ابزارهای روز افزون از بیت کوین استفاده کنند. برنامه هایی را که در حال کار بر روی سیستم اندروید هستند. اما با اپل برخی از نشانه های آن ها بخوبی نشان داده می شوند.

بخشی از کیف پولی موبایل شبیه به کیف های کم ارزش می باشند. بنابراین نود های کامل برای پشتیبانی کردن ضروری به نظر می رسند تا از طریق محبوبیت کیف های پولی موبایل بیت کوین را توسعه دهند.

کیف های آنلاین

آمار سایت نشان می دهد که  تعدادی از سرویس های کیف پول آنلاینی که وجود دارد  بلاک چین نمونه ای از خدمات کیف پولی در جهان به شمار می رود.

کیف های آنلاین کاربران را قادر می سازند تا از دانلود کردن هر فرم بیت کوین برای کامپیوترشان اجتناب کنند. همین امر آن ها را قادر می سازد تا برای دستیابی به بیت کوین به هر چیزی که بتوانند دست به گریبان می شوند.

این کیف های پول آنلاین به طور کلی از یک سیستم درونی استفاده می کنند تا بیت کوین ها حفظ و نگه داری شوند و برای کاربران امکاناتی را به منظور مبادله با دیگران فراهم آورد و یا سرویس های ارز را تغییر می دهند.

گره چیست

روش های توزیع گره بیت کوین

روش های متعددی برای مردم وجود دارند که بتوانند سرویس هایی را از مشتری نود کامل بیت کوین کسب کنند. اگرچه تاجران خدمات شان را ارتقا می دهند تا کاربران کیف های پول را بررسی می کنند که احتمالا کمتر به جاهایی هدایت می شوند تا  بتوانند آن ها مشتریان نود قابل اعتمادی پیدا کنند.

مشتریان نود کامل می توانند اعتبار خود را از محل های مطمئنی بدست بیاورند که شامل وب سایت های اصلی بیت کوین و یا وب سایت هایی  هستند که حمایت می شوند. با این حال به دست آوردن کیف پول بیت کوین به عنوان کاربر جدید بدون نیاز به کیف پول آنلاین تجاری و یا برنامه های موبایل مشکل خواهد بود.

زمان های هماهنگ

به کمک ورژن ۱۱ یک نود بیت کوین  قسمت های ضروری بیت کوین را می تواند دنلود کند. اطلات اصلی سرفصل ها که شامل هر زنجیره درون بلاک چین هستند، نیز در حدود ۲ ال ۶ ساعت دانلود می شوند.

این بدان معناست که یک گره بیت کوین در اندک زمانی می تواند به عنوان یک کیف پول استفاده شود و بقیه اطلاعات بلاک چین برای دانلود زمان های طولانی تر ادامه پیدا می کند.

استخراج و نودهای کامل

روند تراکنش های درست شبکه بیت کوین توسط استخراج محاسباتی در رقابت با همدیگر حمل می شود که اولین پاسخ برای یک مسئله پیچیده ریاضی است.

اکنون ابزارهایی استخراج می شوند که هدف  آن ها ساختن مینر های است که برای آدرسی که می توانند ارسال کنند نیز مورد نیاز است . این بدان معناست که آ ن ها  نیازی به مشتری بیت کوین ندارند. با این پیشنهاداتی از جامعه تکنیکی بیت کوین ارائه می شد که آن ها برای ایمنی مالی خودشان اعمال می کنند.

ابزارها سریع تر و تخصصی تر هستند و روند استخراج ادامه پیدا می کند و به صورت متمرکز شدهای درون بسته هایی می شوند و مرکز اطلاعات کاهش پیدا می کند که به تعدادکمتری می رسند. این بدان معناست که شمار نود های کامل کمتر می شوند.

در نتیجه کاربران بیت کوین تکنولوژی همتا به همتا از بیت کوین استفاده می کنند و هیچ انتخابی در نوع مرکز و بانک ندارند .مدیریت تراکنش ها و استفاده از بیت کوین ها به صورت جمع آوری شده توسط گره های شبکه انجام می شوند که پشتیبان اصلی سیستم محسوب می شوند. شماری از نود ها در زمانی کارایی دارند که تراکنش ها و تعداد کاربران افزایش پیدا می کنند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید