بیت کوین

آموزش ایجاد حساب کاربری در صرافی Binance و نحوه کار با آن

binance
نوشته شده توسط kazem

دنیای ارزهای دیجیتال، پس از چندین سال ظهور و پیدایش، به یکی از جذاب‏ ترین مکان ها برای سرمایه گذاری و کسب درآمد توسط افراد و سرمایه گذاران مختلف تبدیل شده است. به طوری که همه روزه، تعداد افراد زیادی در این بازار حضور داشته و مشغول خرید و فروش ارزهای دیجیتال می شوند.

افراد و سرمایه گذاران برای این که بتوانند خرید و فروش های خود را به صورت سریع تری انجام داده و به سود بیش تری دست یابند، از صرافی های ارز دیجیتال آنلاین استفاده می کنند. در واقع صرافی های ارز دیجیتال آنلاین به عنوان بهترین پلتفرم های فعالیت و کسب درآمد برای سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال به شمار می روند. لذا به جهت اهمیت صرافی های ارزهای دیجیتال در روند کسب موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال، در این آموزش قصد داریم به معرفی و آموزش نحوه کار و فعالیت با یکی از صرافی های معتبر ارز دیجیتال در دنیا، یعنی صرافی ” Binance ” را در اختیار شما قرار دهیم تا با بهره گیری از وجود چنین محیط هایی، بتوانید در معاملات صورت گرفته در بازار، به سودهای بهتر و قابل توجه تری دست یابید.

نحوه دسترسی به صرافی  Binance

در ابتدای کار از لینک زیر وارد سایت ” Binance “ شوید

 

اموزش صرافی  Binance

  در این صفحه، گزینه های متعددی برای فعالیت وجود دارد. اگر برای اولین بار وارد سایت ” Binance ” می شوید، باید در این صرافی برای فعالیت خود، یک حساب کاربری ایجاد نمایید.   عضو شدن در صرافی ” Binance ”   در راستای ایجاد حساب کاربری در سایت ” Binance “، از منوی بالای صفحه، گزینه ” Register ” را پیدا کرده و انتخاب نمایید. با انجام این کار، به صفحه ایجاد حساب کاربری هدایت خواهید شد که تصویر آن مطابق شکل زیر است :

عضو شدن در صرافی Binance

در این صفحه، در گام اول باید فیلدهای موجود در فرم ثبت نام را پر کنید. در ابتدا یک ایمیل مناسب برای حساب کاربری خود، از ایمیل های در دسترس خود، انتخاب نموده و در فیلد ایمیل، آن را وارد نمایید. سپس به مانند روال های ثبت نام معمول، برای حساب کاربری خود یک رمز عبور مناسب انتخاب نمایید و آن را در فیلد پسورد وارد کنید. در ادامه، کلمه عبور وارد شده در فیلد قبلی را برای تأیید سایت، دوباره وارد کنید تا یکی بودن هر دو کلمه عبور وارد شده، توسط سایت تأیید گردد. توجه داشته باشید که اگر توسط فردی دیگر با صرافی ” Binance ” آشنا شده و برای فعالیت در آن اقدام نموده اید، می توانید با وارد کردن ” Referral ID “، در جهت حمایت از آن فرد اقدام نمایید. چرا که آن فرد می تواند از طریق برنامه معرفی در راستای خرید و فروش های شما در سایت به سود و درآمد برسد. البته این سود، سوای سود بدست آمده توسط شما در صرافی بوده و به صورت ویژه به خاطر معرفی شما برای فعالیت در صرافی، به ازای هر سودی که شما بدست می آورید، به حساب کاربری وی در سایت واریز می شود. این آی دی یک شناسه مخصوص به هر فرد است که در راستای معرفی صرافی، در اختیار هر فرد قرار می گیرد. در ادامه، تیک گزینه موافقت با قوانین صرافی ” Binance ” را بزنید تا با همه شرایط توضیح داده شده در این موافقت نامه، ابزار توافق کرده باشید. با تکمیل تمامی فیلدهای موجود در فرم ثبت نام، در نهایت گزینه ” Register ” را بزنید تا عملیات ثبت نام به پایان برسد. با تکمیل فرم ثبت نام و زدن گزینه ” Register “، یک ایمیل احراز هویت و فعال سازی حساب کاربری به ایمیل وارد شده توسط شما در فرم ثبت نام، فرستاده می شود. در این ایمیل لینک فعال سازی حساب کاربری خود را کلیک نمایید. در نهایت خواهید دید که عملیات ثبت نام در صرافی ” Binance “، با موفقیت به پایان رسیده و شما آماده فعالیت و خرید و فروش در این صرافی هستید.   نحوه ورود به حساب کاربری در صرافی ” Binance ”   بعد از انجام ثبت نام موفقیت آمیز در صرافی ” Binance “، حال نوبت وارد شدن به حساب کاربری رسیده است. برای ورود به حساب کاربری خود، می توانید پس از رفتن به سایت ” Binance “، در بالای صفحه و از منوی موجود، گزینه ” Log In ” را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه، وارد صفحه زیر خواهید شد :

ورود به صرافی Binance

در این صفحه، با پنل ورود به سایت رو به رو می شوید. در بالای این پنل یک هشدار به کاربران داده شده است که آدرس نوشته شده در بالای مرورگر خود را چک کنید که مطابق ” https://www.binance.com ” باشد تا بدین ترتیب شما را از رفتن به سایت های کلاه برداری که خود را مشابه سایت صرافی ” Binance ” معرفی می نمایند، جلوگیری کند. در ادامه به پر کردن فیلدهای موجود در پنل می پردازیم. در فیلد ایمیل، ایمیل ثبت نام شده در سایت را وارد کنید و کلمه عبور خود را نیز در قسمت پسورد وارد کنید. در نهایت برای ورود به سایت گزینه “Log In  ” را بزنید که با این کار، وارد مرحله وارد کردن ” Captcha ” خواهید شد که تصویر آن، مطابق شکل زیر می باشد :

صرافی Binance

در سایت صرافی ” Binance “، برای ورود کاربران یک ” Captcha ” به مانند شکل بالا در نظر گرفته شده است که در آن باید با به راست و یا چپ کشاندن اسلایدر موجود در پایین پنل، پازل موجود در شکل بالا را تکمیل نمایید. دقت داشته باشید که پازل را به صورت دقیق و بی نقص تکمیل نمایید، چرا که صرافی ” Binance “، تنها از این طریق، اجازه ورود به مرحله بعد را به کاربر صادر می نماید. با تکمیل درست پازل، یک پیغام موفقیت آمیز بودن پروسس به کاربر داده می شود. حال می توانید به راحتی وارد حساب کاربری خود در سایت شوید. البته اگر در تنظیمات حساب کاربری خود از گزینه ” google authentication “، استفاده کرده باشید، با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که باید در آن با استفاده از نرم افزار ” google authenticator ” نصب شده در گوشی همراه خود و وارد کردن عدد نمایش داده شده در آن، نسبت به ورود در سایت اقدام نمایید که تصویر آن مطابق شکل زیر می باشد google authenticatorبا گذر موفقیت آمیز از این مرحله، توانسته اید که وارد حساب کاربری خود در صرافی ” Binance ” شوید.   توضیح درباره بخش های مختلف موجود در صرافی ” Binance ” حال پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت صرافی ” Binance “، با گزینه های مختلفی رو به رو هستید که ممکن است اندکی باعث سردرگمی شما در بار اول شود. توجه داشته باشید که همه این گزینه ها برای فعالیت شما در سایت لازم نبوده و تنها با دانستن بخش های ضروری، می توانید نسبت به انجام فعالیت در صرافی، اقدام نمایید. در راستای آموزش بخش های مختلف موجود در صرافی ” Binance “، به توضیح منوی ای که در بالای صفحه می باشد، می پردازیم. تصویر این منو به صورت زیر می باشد آموزش بخش های مختلف موجود در صرافی بایننسیکی از گزینه های مهم موجود در این منو ” Exchange ” می باشد که از طریق این گزینه، می توانید به صورت مستقیم وارد بخش معامله (خرید و فروش) در صرافی شوید و با توجه به میزان دارایی ای که در حساب کاربری خود دارید، نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال موجود در سایت صرافی ” Binance ” اقدام نمایید. با زدن گزینه ” Exchange “، وارد صفحه زیر خواهید شد که علاوه بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف، به صورت لحظه ای نیز می توانید، از قیمت ارزهای دیجیتال مختلف موجود در صرافی با خبر شوید. توجه داشته باشید که صرافی ” Binance “، از تمامی ارزهای دیجیتال موجود در بازار برای انجام خرید و فروش، پشتیبانی نمی کند و شما قادر هستید که خرید و فروش های خود را در مورد ارزهای محدودی در این صرافی انجام دهید. البته شایان ذکر است که ارزهای دیجیتال موجود در این صرافی، از جمله ارزهای دیجیتال معتبر موجود در بازار بوده که دارای بیش ترین حجم معاملاتی در طول روز می باشند. با زدن گزینه ” Exchange “، با دو گزینه برای فعالیت رو به رو می شوید، یکی از آن ها ” Basic ” بوده و مورد دیگر هم ” Advanced ” می باشد که این موارد، نوع نمایش صفحه را نشان می دهد که می توانید بنا به دلخواه خود، یکی از دو مورد را انتخاب نمایید. در این آموزش، ما از گزینه ” Basic ” برای توضیح استفاده می کنیم. در نهایت وارد قسمت ” Exchange ” می شویم که تصویر این بخش به صورت زیر می باشد :Exchange

در این بخش، به صورت پیش فرض اطلاعات مربوط به بیت کوین قابل مشاهده است که این اطلاعات شامل قیمت لحظه ای این ارز در بازار و مقادیر خرید و فروش های سایر کاربران موجود در صرافی ” Binance ” می باشند که مقادیر مبادله شده در پنل سمت چپ نشان داده می شوند. مقادیر قرمز، فروش های موجود در صف انجام شدن را نشان می دهند و مقادیر سبز هم خرید های موجود در صف انجام شدن را نشان می دهند. توجه داشته باشید که از پنل سمت راست صفحه، می توانید از طریق جست و جو به ارز دیجیتال مورد نظر خود در صرافی دسترسی داشته باشید و با آمدن نام ارز دیجیتال مورد نظر و کلیک بر روی آن، وارد صفحه معامله مخصوص به آن ارز شوید. در پایین صفحه نیز می توانید با وارد کردن مقادیر مورد نظر در فیلدهای موجود و با زدن گزینه های ” Buy ” و ” Sell ” نسبت به خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام نمایید. حال به منوی اصلی بر می گردیم و به ادامه توضیح موارد ضروری موجود در منو می پردازیم. گزینه مهم دیگر موجود در منوی بالای صفحه، گزینه ” Funds ” می باشد. با زدن این گزینه، با یک منوی آبشاری مواجه خواهید که دارای چندین گزینه، به شرح زیر است :

Balances

در این قسمت از سایت، می توانید موجودی حساب خود را بررسی نمایید. بدین صورت که شما می توانید از ارزهای دیجیتال مختلف مقداری داشته باشید که از طریق این قسمت می توانید به کل موجودی حساب کاربری خود در سایت نگاه بیندازید.

Deposits

اگر قصد دارید که در سایت ” Binance ” به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید، در گام اول باید موجودی حساب کاربری خود را از حالت صفر خارج کنید. برای این کار می توانید، از طریق کیف پول های ارز دیجیتال مختلف، نسبت به ارسال ارز دیجیتال مورد نظر در حساب کاربری خود اقدام نمایید. در واقع در حساب کاربری شما در سایت، برای هر ارز دیجیتال مختلف، یک آدرس یکتا به عنوان شناسه حساب کاربری شما در نظر گرفته می شود که می توانید مقادیر ارز دیجیتال مورد نظر را به این کیف پولی که سایت در اختیار شما قرار می دهد، واریز نمایید و با توجه به موجودی حساب خود در خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف در سایت شرکت داشته باشید.

Withdrawals

اگر در معاملات خود در سایت صرافی ” Binance ” توانسته اید که به سود برسید و یا این که قصد دارید حساب کاربری و موجودی خود را خالی نمایید، می توانید از طریق این بخش، نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. بدین صورت که در گام اول ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب می کنید. برای این کار یک منو در نظر گرفته شده است که شما با وارد کردن اسم ارز دیجیتال مورد نظر خود، می توانید به بخش مخصوص به این ارز وارد شوید. با وارد شدن به بخش مخصوص، می توانید مقداری از ارز دیجیتال خود را برای تسویه مشخص نمایید، بعد از مشخص کردن این مقدار، آدرس کیف پولی که قصد دارید این مقدار ارز دیجیتال به آن فرستاده شود را وارد نمایید. در نهایت با تکمیل همه مراحل مقدار ارز دیجیتال مورد نظر به آدرس کیف پول مشخص شده در فیلدهای انتقال، انتقال یافته و جا به جا می شود.

Transaction History

اگر می خواهید که تاریخچه فعالیت های صورت گرفته توسط خود را در سایت صرافی مشاهده نمایید، می توانید از طریق این بخش، نسبت به انجام این کار اقدام نمایید که این بخش می تواند در جهت گرفتن تصمیمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال به شما کمک نماید. یکی دیگر از بخش های مهم موجود در سایت، بخش ” Orders ” می باشد که از طریق منوی موجود در بالای صفحه، می توانید نسبت به رفتن به آن بخش اقدام نمایید. در بخش ” Orders “، می توانید انواع معاملات خود را مشاهده نمایید که در حال انجام هستند و یا این که آن ها را انجام داده اید. این بخش یکی از مهم ترین قسمت ها در صرافی ” Binance ” می باشد. چرا که از طریق این قسمت، می توانید خرید و فروش های خود در صرافی را کنترل کرده و نسبت به لغو و یا ادامه آن ها اقدام نمایید. حال در منوی بالای صفحه، با زدن گزینه ” Orders “، با سه گزینه برای انتخاب رو به رو می شوید که این گزینه ها به صورت زیر می باشند :

Order History

در این قسمت، می توانید تمامی خرید های خود را که در صف انجام شدن هستند را مشاهده نمایید. در واقع شما نسبت به خرید یک ارز دیجیتال اقدام نموده اید ولی هنوز موفق به خرید آن ارز نشده اید و این خرید در صف انجام شدن قرار دارد. شما می توانید این چنین درخواست هایی را از این بخش مشاهده نمایید و در صورتی که تصمیم خود را عوض کرده باشید و بخواهید که از انجام معامله صرف نظر نمایید، می توانید از این قسمت نسبت به انجام این کار اقدام نمایید.

Order History

اگر توانسته باشید که در سایت صرافی ” Binance “، خریدی را به صورت موفقیت آمیز انجام دهید، در این قسمت می توانید آن ها را مشاهده نمایید. این بخش از این نظر مهم است که می تواند شما را در راستای گرفتن تصمیمات بعدی خرید و فروش راهنمایی نماید.

Trade History

در این قسما از سایت هم می توانید نسبت به مشاهده خرید و فروش های قبلی صورت گرفته در سایت اقدام نمایید که تفاوت این بخش با قسمت قبلی در این است که این بخش معاملات موفقیت آمیز صورت گرفته را نشان می دهد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید