خبرها

تاثیرات کاهش قیمت تتر بر بیت کوین چه خواهد بود؟

USDT
نوشته شده توسط kazem

کاهش قیمت تتر (Tether) در صرافی ارزهای دیجیتال : تأثیر آن بر بیت کوین 

آئورلیوس، تحلیلگر فنی و معامله گر ارزهای دیجیتال، نشان داد که قیمت تتر (USDT) در 24 ساعت گذشته کاهش یافته است. کاهش حدوداً یک درصدی قیمت تتر تأثیر بسزایی در ترید ارزهای دیجیتال از جمله جفت ارزی بیت کوین (BTC) / دلار تتر (USDT) داشته است.

ارزش توکن های USDT به عنوان یک استیبل کوین که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود، باید در سطح 1 دلار باقی بماند. بر اساس تحقیقات صرافی ارز دیجیتال BitMEX گفته می شود Tether LLC، شرکتی که تتر را اداره می کند، دارای 2.8 میلیارد دلار اسکناس ذخیره شده بصورت یک حساب بانکی در پورتوریکو است.

Tether

نمودار قیمت تتر (USDT) در یک ماه گذشته

از این رو کاهش قیمت تتر که علت آن نیز احتمالا اشباع فروش در صرافی های ارز دیجیتال میباشد، می تواند منجر به بی ثباتی بازار شود. روز گذشته 3 اکتبر 2018، معامله گر معروف ارزهای دیجیتال و تحلیلگر شناخته شده “الکس کروگر” اعلام کرد که اختلاف قیمت دلار مورد پذیرش در مبادلات روزانه صرافی های Bitfinex و Coinbase به یک درصد رسیده است. وی می گوید:

اختلاف میان دلارهای مورد پذیرش در صرافی های Bitfinex و Coinbase که روز گذشته 0.75 درصد بود، معمولاً در حد صفر است. تنها توضیح منطقی در رابطه با علت کاهش قیمت تتر در 12 ساعت گذشته می تواند فروش گسترده توکن های USDT توسط سهامداران بزرگ باشد. همانطور که سهامداران بزرگ تتر شروع به فروش این استیبل کوین کرده اند، قیمت آن کاهش یافته است و این امر باعث ایجاد حق صرافی در ترید جفت های ارزی نسبت به دلار تتر می شود.

با توجه به اینکه بهای ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) بیشتر از دلار آمریکا است، می توان گفت که در حقیقت معامله گران توکن های USDT را برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به فروش رسانده اند. گفتنی است برخی کارشناسان عقیده دارند که کاهش قیمت تتر می تواند ناشی از قطع همکاری کمپانی Tether LLC با بانک Noble Bank نیز باشد که می تواند تأثیر مستقیم در کوتاه مدت داشته باشد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید