بلاک چین

راه اندازی سرویس جدیدی توسط آمازون برای ساخت بلاک چین ها

بلاک چن
نوشته شده توسط ali ahmadi

آمازون، غول فناوری عصر حاضر، به دنبال راه‌اندازی خدمات بلاک چین برای کمک به مشتریانی است که درصدد توسعه شبکه‌های بلاک چین، بدون متحمل شدن هزینه‌های ساخت پلتفرم خودشان هستند.

آمازون در کنفرانس reInvent: که روز چهارشنبه برگزار شد، پلتفرم بلاک چین مدیریت شده آمازون (Amazon Managed Blockchain) را به عنوان یک سرویس کاملا مدیریت‌شده که ساخت و مدیریت شبکه‌های مقیاس‌پذیر بلاک چین را آسان می‌کند، معرفی نمود. کاربران می‌توانند پلتفرم‌های خود را با به کارگیری هایپرلجر فابریک و یا اتریوم بسازند، گرچه مورد دوم هنوز فراهم نشده است.

این پلتفرم جدید یکی دیگر از جنبه‌های سرویس‌های اینترنتی آمازون است، پردازش ابری آمازون تعداد زیادی وب‌سایت و سرویس از جمله پلتفرم‌هایی نظیر نتفلیکس را شامل می‌شود.

وب‌سایت این سرویس در این باره می‌گوید:

بلاک چین مدیریت‌شده‌ی آمازون، مخارج کلی مورد نیاز برای ایجاد شبکه را حذف می‌کند و به‌طور خودکار نیاز هزاران برنامه‌ که خود میلیون‌ها تراکنش اجرا می‌کنند را می‌سنجد.

علاوه بر این، این شرکت اذعان داشت که پلت‌فرم بلاک چین توانایی ذخیره‌سازی داده را در محصول دیگری از پایگاه داده خواهد داشت:

این فناوری مدیریت‌شده توانایی ایجاد یک کپی غیر قابل تغیییر از فعالیت شبکه‌ی بلاک چین شما را در پایگاه‌ داده‌ی دفترکل کوانتومی آمازون (QLDB) که یک پایگاه داده‌ی دفترکل کاملا مدیریت‌شده‌ است را داراست. این به شما کمک می‌کند تا فعالیت‌های شبکه را خرج از شبکه تحلیل کنید و درباره روندها به یک درک کلی برسید.

QLDB یک پلتفرم بلاک چین نیست، اما می‌توان آن را با محصول جدید آمازون جهت حفظ تاریخچه‌ای کامل و قابل تایید از تغییرات داده به کار برد.

این سرویس در حال حاضر در مرحله‌ی پیش نمایش است، بدین معنی که افراد علاقه‌مند می‌توانند ثبت‌نام کنند. طبق بخش پرسش و پاسخ (FAQ) اگر مورد پذیرش قرار بگیرند می‌توانند یک شبکه‌ بلاک چین ایجاد کنند و در این صورت قادر به دعوت از دیگر اعضای سرویس‌های اینترنتی آمازون و یا ایجاد اعضای بیش‌تر در حساب شخصی‌ برای شبیه‌سازی یک شبکه‌ی چندعضوی خواهند بود.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید