خبرها

بزرگترین افت سختی شبکه بیت کوین رخ داد

difficulty
نوشته شده توسط kazem

افت سختی شبکه

در روز دوشنبه۳ دسامبر (۱۲ آذر ماه)،، سختی استخراج بیت کوین دومین افت بزرگ خود در تاریخ را نیز شاهد بود که در طی آن سختی استخراج 15 درصد افت کرد. این اطلاعات را استخر استخراج چینی BTC.com ارائه کرده است.

الگوریتم سختی هش کردن شبکه بیت کوین به طور معمول هر دو هفته تنظیم می شود تا از این طریق زمان 10 دقیقه ای ساخت هر بلاک حفظ شود.

پس از این که در اواخر آبان ماه یک بار میزان سختی افت کرد، این دومین باری است که شاهد این موضوع هستیم.

سختی شکبه

بزرگترین افت سختی شبکه بیت کوین در تاریخ مربوط به دوشنبه، 9 آبان 1390 است که 18 درصد افت کرد و در واسط ماه آبان آن سال هم 13 درصد افت کرد که سومین افت بزرگ به حساب می آید.

تنظیم سختی تولید هش شبکه بیت کوین اخیر پیش از این که بازار افت گسترده خود را شروع کند، اتفاق افتاد که طبق گفته کوین مارکت کپ، در طی آن از 23 آبان بیشتر از یک سوم ارزش خود را از دست داد.

متخصصان اقتصادی افت بازار را به فشار های قانون گذاران، جنگ هش ریت پس از هاردفورک بحث برانگیز بیت کوین کش و اوضاع نابسامان بازار جهاین نسبت داده اند.

کاهش سختی با وجود حساسیت موجود در بازار و افت ارز کوین ها دارند ماینر ها را مجبور به خاتمه کار خود می کنند.

حدود 3 ماه پیش، مدیر عامل استخر استخراج چینی F2Pool آقای شیشینگ مائو اطلاعاتی را در مورد سودآوری استخراج ارائه کرد.

طبق گفته های این شخص، نقطه ای که در آن نه سودی وجود دارد و نه ضرر برای بیت کوین بین 3,891 و 11,581 دلار بوده است که البته وابسته به تجهیزاتی بوده که مورد استفاده قرار می گرفته است. در زمان پیش بینی قیمت بیت کوین 6,400 دلار بوده است.

در اوایل ماه آبان، یک هفته پس از افت قیمت شدید بیت کوین به حدود 4,300 دلار، گزارش شده بود که ماینر های چینی شروع به فروش تجهیزات ماینینگ خود بر اساس وزن دستگاه به جای قیمت بر اساس هر واحد دستگاه کرده بودند!

طبق نوشته وبسایت F2Pool ماینر ها به ویژه مشتاق به فروش مدل های قدیمی تری از جمله Antminer S7، Antminer T9 و Avalon A741هستند چرا که این مدل ها آن چنان منفعتی در ازای روشن بودنشان ندارند.

پس از بازگشت نرمی که در آخر هفته شاهد بودیم، در حالی که بیت کوین بالای کانال 4,000 دلار باقی ماند، دوباره دیروز برترین ارز رمزپایه جهان یعنی بیت کوین افت قیمت داشت.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید