خبرها

ناکاموتو سکوتش را شکست!

ساتوشی
نوشته شده توسط AZIM

واقعا ساتوشی برگشته!

یک حساب کاربری که بر روی شبکه جهانی غیرانتفاعی بنیاد P2P قرار دارد و زمانی متعلق به ساتوشی ناکاموتو، خالقبیت کوین بود، در 29ام نوامبر، وضعیت پروفایل خود را با انتشار یک کلمه بروز رسانی کرد.

در حالی که این حساب کاربری با ایمیل قدیمی ناکاموتو با آدرس satoshin@gmx.com فعال شده بود، طبق گزارش ها، همان آدرس ایمیلی است که یکی از مقالات اولیه بیت کوین را در شبکه P2P در سال 2009 آپلود کرده بود که در سال 2014، چهار سال پس از خروج ناکاموتو از فعالیت آنلاین و قابل ردیابی وی در اواخر سال 2010، هک شد.

نمی توان  به راحتی مفهوم بروزرسانی دیروز را که در گیومه نوشته “nour” رمزگشایی کرد. نتایج برتر جستجوی این واژه در گوگل که با استفاده از سایت urbandictionary.com، “nour” را به صورت زیر تعریف می کند:

دوست داشتنی ترین، مهربان ترین و دلسوزترین شخصی که تا به حال ملاقات کرده اید که بسیار باهوش، بامزه، و حساس است. او در زندگی مقداری شکست خورده و همچنان به دنبال چیزی که در زندگی می‌خواهد است و اینکه چگونه می تواند آن را بدست آورد. وقتی که او لبخند می زند، باعث می شود تمام مشکلاتتان را فراموش کنید، آغوش او به شما اطمینانی می دهد که هیچ گاه آن را حس نکرده و نخواهید کرد.

یکی دیگر از احتمالات این است که “nour” ترجمه ی کلمه عربی “نور”  است که به معنای “روشنایی” است، در زبان عبری باستان همچنین به معنای “روشنایی” یا ” آتش” (“נור,” “nour”) است و به زبان آرامی، (“,נורא”  “noura”) است، دومین واژه پرانتز در “Haggadah” استفاده می شود که به معنای متنی است که به منظور عید فصح مراسم جشن دین مسیح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کنار این کلمات این حساب کاربری با کاربری به نام وانگر تاماناها دوست شده. اطلاعات نشان می دهد که او در سائوپائولو برزیل مستقر است. وی در توییت خود به زبان پرتقالی این را تایید کرده است:

به نظر می رسد ساتوشی دوباره ظاهر شده است.

پست های عمومی به اشتراک گذاشته شده وی در صفحه فیسبوکش نشان می دهد که او در حال حاضر در انجمن بلاک چین و رمزنگاری برزیل فعالیت می کند.

ناپدید شدن ناگهانی ناکاموتو در اواخر سال 2010 باعث ایجاد شایعات زیادی در مورد این فرد ناشناخته ارزهای رمزنگاری شد. نام کوچک وی یعنی ساتوشی به عنوان کوچکترین واحد بیت کوین شناخته می شود. هر صد میلیون ساتوشی برابر 1 بیت کوین است.

درباره نویسنده

AZIM

نظر بدهید