خبرها

سودمندی استخراج بیت کوین در پی کاهش قیمت آن

ماین بیت کوین
نوشته شده توسط kazem

با کاهش قیمت بیت کوین، میزان هش کاهش یافت و در پی آن سختی استخراج نیز کاهش پیدا کرد که منجر به آسان تر شدن امر استخراج سازی شد.

سختی استخراج بیت کوین با قیمت های پایین سازگار می شود

هنگامی که بازار در بیشتر سال 2018 دچار روند نزولی بود، میزان هش و سختی استخراج بیت کوین نیز به افزایش خود ادامه دادند. اکنون به نظر می رسد که استخراج، همانند بیشتر بخش های این اکوسیستم در تنگنا قرار گرفته است.

سختی شبکه

اطلاعات سایت بلاک چین، یک کاهش 15 درصدی را هم در میزان سختی و هم در میزان هش شبکه بیت کوین نشان می دهد. میزان هش در واقع مربوط به تمام قدرت محاسباتی شبکه بلاک چین می شود در حالی که میزان سختی مربوط به آسانی کشف راه حل برای استخراج یک بلوک جدید است.

نمودار قیمت بیت کوین

فرناندو اولریچ، تحلیلگر ارشد اکوسیستم بلاک چین XDEX، درباره ی این افت تاریخی بیت کوین که دومین افت بزرگ بوده، اظهار نظر کرد. پیش از این، بزرگترین افت در سال 2011 و با 18 درصد کاهش اتفاق افتاد.

“بیت کوین در تاریخ پیدایش خود شاهد دومین کاهش سختی استخراج با 15.1 درصد بوده است. این رتبه بندی افت ها از قرار زیر است:

  • 18 درصد: 1 نوامبر 2011
  • 15.1 درصد: 3 دسامبر 2018
  • 13.1 درصد: 16 اکتبر 2011
  • 11.6 درصد: 27 دسامبر 2012
  • 9.5 درصد: 26 مارس 2011
  • 8.6 درصد: 26 ژانویه 2013
  • 8.5 درصد: 1 دسامبر 2011
  • 9.2 درصد: 25 مه 2012″

استخراج کنندگان در حال خاموش کردن دستگاه های استخراج

دلیل کم شدن تعداد ماینر های بیت کوین با کاهش قیمت آن چیست؟ با آفلاین شدن استخراج کنندگان، قدرت هش کافی برای حل الگوریتم های پیچیده که برای کشف (یا استخراج) بلوک جدید نیاز است، وجود نخواهد داشت. بنابراین، سطح سختی به منظور تنظیم هر بلوک 2016 طراحی شده است تا میزان کاهش یافته هش شبکه را سازگار کند.

از این رو انتظار میرود استخراج کنندگانی که فعالیت آنها با قیمت فعلی بیت کوین سودمند نیست، اقدام به خاموش کردن دستگاه های خود کنند. هر چند پس از افت جاری سختی استخراج، اکنون فعالیت استخراج بیت کوین در مقایسه با رقیبانی من جمله بیت کوین کش و بیت کوین کش اس وی بسیار سودمند تر شده است.

با وجود اینکه سال 2018 در کل بازار در حالت نزولی قرار داشت، قیمت بیت کوین از اواسط ماه نوامبر دچار افت شدید تری شد و 38 درصد کاهش یافت؛ اکنون این امر ظاهرا منجر به خارج ساختن استخراج کنندگانی که درآمد کمتر دارند از بازار شده است.

مائو شیکسینگ از استخر F2، چهارمین استخر بزرگ استخراج، در یک مصاحبه گفت، از زمان کاهش قیمت ها در اواسط ماه نوامبر، بیش از 800,000 استخراج کننده عملیات خود را متوقف ساخته اند.

آلیستر میلن، کارآفرین بیت کوین همچنین روند فعلی را مورد بررسی قرار داد، او اشاره کرد وضعیت حاضر، نا امن ترین حالتی بوده که بیت کوین در رابطه با میزان هش در 5 ماه گذشته داشته است.

وی افزود، بیت مین یکی از آسیب پذیرترین استخراج کنندگان با توجه به سطوح قیمتی پایین است.

این واقعیت که استخراج کنندگان در حال خاموش کردن دستگاه ها هستند و میزان سختی در حال کاهش است، یکی از خواص طراحی بیت کوین است و نه یک اشکال.

آریانا سیمپسون از شرکت آتانمس پارتنرز، با توجه به اینکه روند کنونی کاهش قدرت هش بیشتر به بیت کوین تاخته، می گوید، سازگاری سختی هش یک خاصیت است و یک اشکال نیست، همانطور که شبکه بیت کوین با نوسانات اخیر قیمت سازگار شد.

با وجود میزان سختی کمتر، اکنون ورود مجدد و دریافت پاداش بیت کوین برای استخراج کنندگان جدید آسان تر خواهد شد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید