ریپل

بررسی ریپل توسط کوین‌بیس برای اضافه شدن به این صرافی

نوشته شده توسط ali ahmadi

پس از ماه‌ها انتظار، نهایتاً امید و آرزوی سرمایه‌گذاران ریپل (XRP) در آینده‌ای نزدیک تحقق خواهد یافت. صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس تایید کرد که در حال بررسی پشتیبانی از دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار در پلتفرم این صرافی است؛ موضوعی که خوشحالی طرفداران ریپل را برانگیخته است.

صرافی کوین‌بیس که در سانفرانسیسکو واقع شده، روز جمعه (۱۶ آذر) اعلام کرد که به دنبال اضافه کردن «بازه‌ گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال» است؛ بطوریکه در این اطلاعیه اسامی بیش از ۳۰ ارز دیجیتال به همراه برخی دارایی‌های دیجیتال شاخص مانند کاردانو (ADA)، ایاس (EOS)، نئو و تزوس (XTZ) دیده می‌شود

سرمایه‌گذاران ریپل مدت طولانی بود که از اضافه نشدن این ارز دیجیتال به صرافی انتقاد داشتند. کوین‌بیس که به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌ها برای خریداران در آمریکا و بسیاری از نقاط دیگر تبدیل شده، پیش از این ارزهای دیجیتال کم نام و نشان‌تری مانند ۰x و ارز دیجیتال بحث‌بر‌انگیز دیگر یعنی زی‌کش را که برای تراکنش‌های ناشناس استفاده می‌شود، به پلتفرم خود اضافه کرده بود.

این اطلاعیه از تصمیم کوین‌بیس برای تجدید نظر درباره فرایند افزودن ارزهای دیجیتال جدید خبر می‌دهد. صرافی در این باره اعلام کرد که بازه گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال را پشتیبانی خواهد کرد ولی با این حال برخی ارزهای دیجیتال افزوده شده به خاطر قوانین محلی در برخی مناطق قابل دسترس نخواهند بود.

با این وجود «بررسی» معنی اضافه شدن به صرافی را نمی‌دهد و صرافی کوین‌بیس نیز اعلام کرده که این شرکت درباره اضافه شدن تمامی ارزهای دیجیتال اعلام شده در این اطلاعیه به کوین‌بیس پرو (Coinbase Pro) و پلتفرم اصلی صرافی تضمین نمی‌دهد. علاوه‌براین ممکن است برخی ارزهای دیجیتال تنها پشتیبانی محدودی از این صرافی دریافت کنند.

در این اطلاعیه آمده است:

افزودن دارایی‌های جدید به این صرافی نیازمند بررسی‌های قابل توجهی از نقطه‌نظر فنی و تبعیت از قوانین است و ما نمی‌توانیم تضمین کنیم که تمامی دارایی‌های تحت ارزیابی در نهایت برای خرید و فروش اضافه شوند. علاوه بر این، فرایند افزودن این دارایی‌ها برای مشتریان، می‌تواند تنها با هدف خرید و فروش و بدون قابلیت ارسال و برداشت از کیف پول شخصی انجام شود.

درهر صورت، تایید این مسئله که کوین‌بیس در حال بررسی افزودن ریپل به پلتفرم صرافی است، حرکت شاخصی نسبت به اوایل سال جاری است که هیئت مدیره این صرافی اظهار داشت تمامی دارایی‌های دیجیتال منطبق با شفافیت قانونی را به کوین‌بیس اضافه کرده است. ریپل همانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، با مسئله اوراق بهادار بودن توکن خود (XRP) و اینکه استارت‌آپ بلاک چین ریپل این اوراق بهادار را به صورت غیرقانونی ارائه داده، در حال دست و پنجه نرم کردن است. اما ریپل این ادعا و اظهارات را رد می‌کند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید