اتریوم خبرها

هارد فورک اتریوم به توافق توسعه دهندگان اتریوم رسید

هارد فورک اتریوم
نوشته شده توسط kazem

تیم توسعه دهندگان اصلی اتریوم روز جمعه ۷ دسامبر در نشست هفتگی خود به توافق رسیده اند تا هارد فورک اتریوم با نام کنستانتینوپول(عربی شده قسطنطنیه) (Constantinople) را روی بلاک ۷,۰۸۰,۰۰۰ عرضه کنند.

این موافقت جدید در راستای تصمیم قبلی گرفته شد. در نشست قبلی تصمیم به تاخیر در ارائه فورک کنستانتینوپول به اواخر ژانویه ۲۰۱۹ گرفته شد، دلیل این کار مسئله اجماع بود که طی آپدیت شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) در ماه اکتبر رخ داد.

طبق اطلاعات کسب شده از اتر اسکن، موتور جستجوگر بلاک چین اتریوم، در حال حاضر زمان استخراج هر بلاک اتریوم ۱۴٫۳ ثانیه است. با توجه تعداد بلاک های ایجاد شده تا به امروز، بلاک های باقی مانده تا تعدادی که تیم اعلام کرده اند، حدود ۲۳۴,۴۳۱ می باشد. به نظر می رسد آپدیت کنستانتینوپول با توجه به زمان تولید بلاک و تعداد، حدود ۳۸ روز دیگر و در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ فعال شود.

ویژگی هارد فورک جدیداتریوم

هارد فورک کنستانتینوپل که به زودی عرضه می شود، شامل ۵ پیشنهاد بهبود اتریوم یا (EIPs) است تا انتقال از گواه اثبات کار (PoW) بهالگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) را کارآمدتر و آسانتر کند. به محض اینکه این فورک فعال شود، قرار است با آپدیت نودهای کل سیستم، به طور کلی بلاک چین اتریوم را تغییر دهد.

اتریوم پلتفرم متن باز است که بستری برای قراردادهای هوشمند را به ارمغان آورده است و ارز دیجیتال اصلی آن اتر می باشد. اتریوم در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۵ عرضه شد و در حال حاضر سومین ارز دیجیتال برتر دنیا از لحاظ ارزش بازار است.

اخیرا ویتالیک بوترین یکی از بنیانگذاران اتریوم دکترای افتخاری از دانشگاه بازل، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سوییس دریافت کرده است. وی این دکترا را به دلیل دستاوردهای عالی و ممتاز در زمینه ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند و طراحی موسسات کسب کرده است.

تحلیلگران دانشگاه نورت ایسترن و دانشگاه مریلند در ماه نوامبر مدعی شدند که عدم وجود تنوع و تفاوت در قراردادهای هوشمند، کل اکوسیستم بلاک چین اتریوم را به خطر می اندازد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید