خبرها

پیش بینی بزرگ ترین سقوط قیمت بیت کوین توسط کارشناس ایرانی

قیمت بیت کوین
نوشته شده توسط kazem

نزدیک به یک‌سال است که از صعود دیوانه‌کننده بیت کوین و ثبت رکورد قیمتی آن می‌گذرد.

پادشاه ارزهای دیجیتال سال گذشته و در ماه دسامبر با نزدیک شدن به مرز ۲۰ هزار دلار، توجه زیادی را از سوی رسانه‌ها و مردم به خود جلب کرد. جستجوی کلمه «بیت کوین» در گوگل به بیشترین حد تاریخ خود رسید و ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین به موضوع خبری بسیاری از رسانه‌ها از جمله رسانه ملی راه پیدا کرد. تنها یک نگاه به تاریخچه قیمت بیت کوین و مشاهده سود بی‌سابقه‌ای که تنها در چند سال عاید سرمایه‌گذارانش شده بود، برای جذب بسیاری از افراد به این حوزه کافی به نظر می‌رسید.
جنون افزایش قیمت به حدی رسیده بود که عده‌ای با فروختن خانه و اموال خود می‌خواستند ره صد ساله را یک شبه طی کنند. عده‌ای خانه خود را برای خرید بیت کوین فروختند، عده‌ای ماشین خود را و برخی دیگر با وام‌های سنگین رویه منطقی سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک را به یک قمار تبدیل کردند.

موج تقاضا برای خرید بیت کوین که اواخر پاییز سال گذشته به راه افتاده بود، با فرا رسیدن زمستان فروکش کرد. اما عده‌ای از تحلیلگران پیش از این اتفاق، سقوط بیت کوین را پیش‌بینی کرده بودند. یکی از این تحلیلگران، علی میزانی اسکوئی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال بود که در گفتگو با رسانه ملی در سال گذشته و زمانی که بیت کوین به قیمت بیش از ۱۸ هزار دلار رسیده بود، اظهار داشت که مردم نباید بدون مطالعه و مشاوره با افراد باسابقه این حوزه به آن ورود کنند.

اخطار یک ریزش تاریخی/ تحلیلگری که سال گذشته در رسانه ملی سقوط بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود علی میزانی اسکوئی همچنین با هشدار دادن در مورد وضعیت بیت کوین، به این نکته اشاره داشت که این ارز دیجیتال در گذشته نیز سابقه سقوط تا یک پنجم بالاترین قیمت دست یافته خود را تجربه کرده و این احتمال وجود دارد که باری دیگر بیت کوین در ۲ سال آتی به یک پنجم بالاترین قیمت خود سقوط کند؛ اتفاقی که تنها با گذشت یک سال از این پیش‌بینی و با رسیدن بیت کوین به محدوده ۳هزار دلار، به وقوع پیوست.
از دیگر پیش‌بینی‌های این فعال حوزه ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلاری بیت کوین تا اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی است.
افراد زیادی پس از شکسته شدن قیمت‌ها به دلیل توجه نکردن به هشدارها متضرر شدند. اکنون یک سال از قیمت تاریخی بیت کوین می‌گذرد و پادشاه ارزهای دیجیتال در محدوده‌های پایین نمودار قیمتی در حال تقلا برای حفظ ارزش خود از دید سرمایه‌گذارانش است.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید