خبرها

اتریوم 2 با حاصل تلاش هشت تیم در راه است

اتریوم
نوشته شده توسط kazem

اتریوم همانند ارز دیجیتال بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال معتبر در بازار است که بر مبنای هوشمندسازی فرایندها توسعه داده شده و به منظور اجرای برنامه های غیرمتمرکز و خودکار به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شد. اتریوم نسخه ی دوم یا اتریوم 2 دارای برنامه ریزی بلند پروازانه ای است که از سالیان گذشته تشکیل شده و شامل تغییرات اساسی در پلتفرم بلاک چین است.

مشخصات فعلی برای اتریوم 2 را می توان در قالب ترکیبی از 3 جزء اصلی معرفی کرد:

  • سوئیچ POS از پروتکل اجماع فعلی به عنوان POW
  • پیاده سازی یک راه حل مقیاس بزرگ شبکه به نام Sharding
  • بازسازی ماشین مجازی اتریوم(موتور مسئول گسترش برنامه های غیرمتمرکز در بلاک چین)

با وجود تمام ویژگی ها و شباهت های اتریوم و اتریوم2 ، این دو همچنان به عنوان پروژه های جداگانه اجرا می شوند.

8 تیم به طور پیوسته در حال ساخت و سرعت بخشیدن به نسل بعدی اتریوم2 هستند

1- تیم Chainsafe Systems :

این تیم در تورنتوی کانادا قرار دارد و به منظور راه اندازی و توسعه ی بلاک چین و خدمات مشاوره ای پروژه های ارز دیجیتال و در این مرحله پروژه ی اتریوم ایجاد شده است.

کالدینز و تیم او در  Chainsafe در حال حاضر در زمینه ی ساخت یک کلاینت برای اتریوم2 با زبان جاوا اسکریپت(زبان برنامه نویسی اولیه برای توسعه ی وب) هستند.

2-تیم Pegasys :

این تیم اذعان می کند که هدف ما بدست آوردن سرمایه گذاری ها در شبکه ی اصلی است. ماتیم اتریوم قصد داریم تا این کار را با ایجاد نرم افزاری انجام دهیم که برای سرمایه گذاری ها آسان تر و مطابق تر است. به تازگی در مجمعی از توسعه دهندگان اتریوم در پراگ جمهوری چک، مجوزی از نرم افزار متن باز آپاچی2 به منظور فعال کردن کسب و کار ساخت محصولات روی پلتفرم اتریوم توسط Pantheon معرفی شد. فیضل خان مدیر استراتژی این تیم گفت:

گسترش پشتیبانی از مشخصات اتریوم2 به معنای همکاری نزدیک با محققان بنیاد اتریوم و سایر تیم های توسعه و مشتری است.

3-تیم Harmony:

هارمونی تحت مجوز عمومی نرم افزار apache2 که مجوز عمومی GPL است طراحی شده تا اطمینان حاصل گردد که هر گونه پیاده سازی کد نرم افزاری آزاد و رایگان باقی می ماند.
کالینین معاون توسعه ی این تیم می گوید:

بزرگترین چالش ها در برابر تغییرات و مناطق تحقیقاتی ارز دیجیتال و اتریوم قرار دارد و بخش بزرگی از محدوده ی کاری را در برمی گیرد.

4- Parity technology:

تیم اتریومپایتخت فناوری یک شرکت زیرساختی بلاک چین است که مسئول حفظ دومین نسخه ی ارز دیجیتال اتریوم است. اتریوم parity سریع ترین و پیشرفته ترین سرویس دهنده ی اتریوم است.

5-آزمایشگاه های prismatic:

اتریوماین آزمایشگاه در ژانویه با هدف کمک به افزایش مقیاس پذیری بلاک چین آغاز به کار کرد. رائول جردن رهبر تیم در خصوص پروژه ی اتریوم 2 می گوید:

نسخه ی دوم اتریوم سیستمی است که برای نیازهای کامپیوترهای گلوبال مقیاس پذیر است. 

به این معنی که اتریوم2 قادر است تا نیازهای واقعی دنیای ارز دیجیتال را برآورده کند. هر نیازی از سطوح اقتصادی کلان مالی تا عناصر جزئی.

6-تیم Sigma prime:

این تیم که در سال 2016 تشکیل شد یک شرکت مشاوره فناری اطلاعاتی و امنیتی است. کی از بنیانگذاران تیم سیگما درخصوص ارز دیجیتال اتریوم و پروژه ی در دست گفت که:

طراحی آنها تفاوت های اساسی با نسخه هایی دارد که از سوی تیم های دیگر در حال طراحی و پیگیری است.

اتریوم

7-تیم Status:

یک پلتفرم پیام رسان و جستجوگر موبایلی طراحی شده که به طور ویژه کاربران را با بلوک های بلاک چین اتریوم درگیر می کند. روند تحقیقات توسط تیم در حال پیگیری است و پیش بینی می شود تا 2 سال آینده اتریوم 2 کامل و قابل استفاده باشد.

8-تیم Trinity:

این تیم آخرین مشتری ارز دیجیتال اتریوم است که تحت زبان برنامه نویسی پایتون در حال فعالیت است. مدیران این تیم عقیده دارند که کارهای انجام شده توسط این 8 تیم مکمل هم خواهد بود و به امنیت ارز دیجیتال اتریوم کمک خواهد کرد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید