خبرها

ورت کوین مقاوم در برابر اسیک

ورت کوین
نوشته شده توسط kazem

ورت کوین همانند بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده ی موجود در بازار، یک ارز دیجیتال است که تحت یک پروژه ی رمزنگاری ایجاد شده و همانند بسیاری از آنها غیرمتمرکز است.

ارز دیجیتال ورت کوین به منظور محدود کردن یا غیرمتمرکز کردن عملیات استخراج خود بر خلاف اغلب ارزهای دیجیتال، یک ارز مقاوم به اسیک(ASIC) است.ورت کوین با توجه به ساختاری که ایجاد کرده برای سرمایه گذاران و استخراج کنندگان خود یک ارز یکسان تلقی می شود.

سوال بزرگ و چالش مهم این ارز دیجیتال مقاومت در برابر اسیک است. این ویژگی موجب می شود تا ورت کوین برای استخراج از طریق سخت افزار اسیک و مبتنی بر بلاک چین، غیرممکن شود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که به مانند گذشته، برای استخراج ارز دیجیتال کارت های گرافیکی یا پردازنده ی کامپیوتر پیشنهاد می شود.

سال 2014 که ورت کوین معرفی شد برمبنای الگوریتم Scrypt-N ایجاد شد اما پس از آن اسیک هایی مخصوص این الگوریتم پدید آمدند تا سازندگان ورت کوین اقدام به ساخت دوباره ی آن کنند. سازندگان ورت کوین به این دلایل و مشابه آن همواره در حال بروز کردن هستند تا اطمینان حاصل کنند که همواره ورت کوین در برابر اسیک مقاوم می ماند.

تلاش و کشمکش سازندگان ورت کوین همواره این نکته است که این ارز دیجیتال را بر مبنای الگوریتم هایی ایجاد کنند که در برابر اسیک های موجود غیر قابل استخراج باشد. این مساله علاوه بر نقطه ی قوت این ارز دیجیتال ، موجب ایجاد بزرگترین نقص آن نیز شده است.

ورت کوین همانند سایر ارزهای دیجیتال که بر مبنای یک عملکرد یا ایده ی مشخص به قدرت رسیده اند، به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شده است. بنابراین باید دید که سازندگان و طراحان آن تا چه میزان می توانند از عرضه ی اولیه ی این ارز دیجیتال دفاع کنند و مقاوم بودن ورت کوین را در مقابل اسیک(ASIC) حفظ کنند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید