خبرها

سودمند ترین دستگاه های ماینینگ

بیت کوین
نوشته شده توسط kazem
در میان مسئله وضعیت خراب بازار ارز های رمزپایه، حتی جدیدترین دستگاه های استخراج ارز رمزپایه هم نمی توانند برای دارندگان و استفاده کنندگانشان سودآور باشند. این گزارش با استفاده از اطلاعات زنده از سود دهی استخراج که توسط وبسایت ASICMinerValue.com دیروز بدست آمده، منتشر شده است.

AMV وبسایتی است که نرخ سود دهی اسیک ماینر ها را به صورت لحظه ای برای شما محاسبه می کند.

اسیک ماینر ها سخت افزار هایی هستند که از چیپ های خاص منظوره استفاده می کنند که طراحی شده اند تا به طور موثر بر اساس یک الگوریتم تولید هش خاص، ارز رمزپایه استخراج کنند. اطلاعات وبسایت AMV هر دقیقه یک بار بروزرسانی می شود و این سایت با توجه به فاکتور های هزینه برق مصرفی، سختی شبکه و پاداش تکمیل هر بلاک و قیمت هر ارز رمزپایه سود استخراج را محاسبه می کند.

تا زمان انتشار این خبر، این وبسایت مشخص می کند که در بین اسیک ماینر هایی که بر اساس الگوریتم تولید هش SHA-256 می توانند ارز رمزپایه (مثلا بیت کوین و بیت کوین کش) استخراج کنند، فقط دو دستگاه سوددهی دارند.

بیت کوین

در مورد الگوریتم EtHash که منحصر به اتریوم است سه دستگاه از کمپانی Innosilicon سودآور است.

و در نهایت طبق آمار فعلی این سایت کوین هایی که الگوریتم تولید هش آن ها Scrypt است (مانند لایت کوین) در حال حاضر هیچ دستگاهی نمی تواند به طور سودآور استخراج کند.

بیت کوین

سودآور ترین دستگاه در حال حاضر، Ebit 11++ است که توسط یک کمپانی سازنده سخت افزار های ماینینگ چینی به نام Ebang Communication تولید شده است و در حال حاضر قیمتی در حدود 2,024 دلار دارد.

همین هفته هم، غول سازنده تجهیزات ماینینگ، بیت مین، اعلام کرد که مرکز توسعه خود در کشور اسرائیل را تعطیل می کند و کارمندان محلی را هم اخراج خواهد کرد و گزارش های محلی دلیل این اقدام را وضعیت فعلی بازار و تغییرات زیاد در بازار جهانی ارز های رمزپایه اعلام می کنند.

دو ماه پیش، پیش از افت های بزرگ در بازار، یک گزارش از یک روزنامه در زمینه ارز های رمزپایه به نام دیار اشاره کرد که به تدریج استخراج ارز رمزپایه فقط برای “کله گنده ها” سودآور می شود و افرادی که “جیبشان پر پول است” می توانند از پس هزینه های برق مصرفی این کار بر بیایند.

چیزی که مشخص است این است که اوضای بدبینانه حاکم شده در بازار ارز های رمزپایه که طول هم انجامیده است، روی صنعت استخراج هم تاثیر گذاشته و حتی گزارشی هم از کمپانی سازنده کارت گرافیک داشتیم که حاکی از کاهش فروشش بود.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید