خبرها

پنج افت و خیز بزرگ قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین
نوشته شده توسط kazem

افت و خیز های ناگهانی یکی از خصوصیت های بارز ارز های رمزپایه است و بسیاری هم به خاطر همین افت و خیز هاست که از این فضا به دور می مانند. اگر قیمت بیت کوین مدت زیادی بود که آرم پیش می رفت اما دوباره در سال 2018 شاهد یکی از برگترین افت قیمت های بیت کوین بودیم و از همین رو قصد داریم در این نوشته مروری بر بزرگترین افت و خیز های قیمت بیت کوین داشته باشیم.

قیمت در آبان 90

این افت قیمت شدیدی در اوایل آغاز به کار بیت کوین به حساب می آید.

در ژوئن 2011 قیمت بیت کوین به حدود 32 دلار رسید و 5 ماه بعد قیمت آن دقیقا برابر با 2 دلار شد. این یک افت 94 درصدی بود. بسیاری از سرمایه گذاران از این که چه اتفاقی در دنیای ارز های رمزپایه میافتد، نامطمئن بودند و تصمیم گرفتند که جلوی ضرر را بگیرند و همگی از بازی بیت کوین خارج شوند. حالا همان میلیونر ها خودشان را سرزنش می کنند که چرا نتوانستند در این مسیر موفق شوند، چرا که اگر در این بازی می مانند امروز، میلیونر می شدند.

قیمت در آبان 92

معروف ترین سقوط قیمت در تاریخ بیت کوین است.

اواخر سال 2013، قیمت هر بیت کوین نزدیک بود به 1,200 دلار برسد، اگر چه نسبت به قیمت هایی که تا به امروز از بیت کوین دیدیم، زیاد به نظر نمی رسد ولی برای زمان خود قیمت زیادی بود. در هفته های گذشته شاهد بودیم که یکی از مقامات سنای ایالات متحده از این بازار حمایت کرد و به این موضوع اشاره کرد که بیت کوین توانسته به وعده های خود عمل کند و حتی بانک مرکزی چین محتاطانه در حال پذیرش آن است.

اما این آخرین چیزی نبود که اتفاق افتاد. بعد ها چین اعلام کرد که بیت کوین یک ارز به حساب نمی آید و محدودیت هایی برای آن وضع کرد. طبیعتا قضیه هک شدن صرافی Mt.Gox هم کمکی به بازار آشفته بیت کوین در سال 2014 نکرد که در طی آن 7 درصد از کل بیت کوین ها در چرخه ناپدید شد. در آن زمان آن مقدار بیت کوین در حدود 473 میلیون دلار ناقابل قیمت داشت. حملات دیگر DDoS در ادامه رخ داد بر وخامت اوضاع افزود.

علائم هشدار اوایل در 28 آبان سال 92 خود را نشان داد که طی یک روز قیمت بیت کوین نصف شد و از 755 به 378 دلار رسید. اگر چه بعد از این اتفاق قیمت سریع رشد کرد ولی پایان ماه سیگنالی از یک افت شدید را نشان داد که تا یک سال بعد از آن هم ادامه داشت.

در دی 93 قیمت بیت کوین به 150 دلار رسید و این روند نزولی تا چند سالادامه داشت. روی هم رفته قیمت بیت کوین 87 درصد در طی 411 روز افت کرد.

قیمت در فروردین 92

به نسبت یکی از بزرگترین افتها در قیمت بیت کوین به حساب می آید.

با سرعتی عجیب، این ارز رمزپایه توانست قیمتش را به 260 دلار در بازاری خوشبینانه افزایش دهد که این اتفاق در پی ظهور صرافی های مختلف و افزایش تعداد معامله کنندگان رخ داد. اما همان طور که نلی فرتادو می گوید، همه چیز های خوب یک روز به پایان می رسد. در طی 2 روز قیما به 45 دلار کاهش پیدا کرد که کاهشی 83 درصدی محسوب می شد. این تغییر حتی از تغییر وضعیت ترن هوایی هم خشن تر بود!

قیمت در آذر 96

بیت کوین در این سال هم رشد های هیجان انگیزیداشت و هم افت.

در طی سال 2017، قیمت بیت کوین با نرخ 1,950 درصدی رشد کرد و از 974 در عرض یک سال به 20,000 دلار رسید.

در آن زمان هشدار هایی از جانب صاحب نظر داده می شد که حبابی در جریان قیمت بیت کوین وجود دارد. شاید خوب بود که در همان زمان به یاد گفته نلی فرتادو میافتادیم. اگر چه طرفداران ارز های رمزپایه به حمایت خود از نوسان بیت کوین ادامه دادند و اعتقاد داشتند که یک روز در سال 2017 بیت کوین خود رانشان خواهد داد.

قیمت در آبان 97

در طول سال 2018، برای خود پادشاهی می کرد و قیمتش نسبت به یک دوره همیشه در اوج (19,783دلار) بیش از 83 درصد رشد کرده بود.

اگر خبر ها را در سال 2018 دنبال کرده باشید، در جریان افت و خیز های قیمت بیت کوین بوده اید. همه تحلیل های خوشبینانه به فضای ارز های رمزپایه، سال 2018 را سالی خوشایند برای این بازار می دانست ولی حالا شاهد بدترین اتفاقات در این سال هستیم.

همین که خبر ها را دنبال کنید، می توانید یک قدم جلوتر باشید و اگر در این زمینه سرمایه گذاری کرده اید، به خوبی دارایی خود را مدیریت کنید.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید