بلاک چین خبرها

ارز های ملی و هویت مبتنی بر بلاک چین

بلاک چین eu
نوشته شده توسط kazem

گزارش اتحادیه اروپا در مورد ارز های ملی و هویت مبتنی بر بلاک چین

قرار دادن نسخه دیجیتال ارز های ملی بر روی بلاک چین به این معنی است که آنها می توانند به بخشی جدایی ناپذیر از قرارداد های هوشمندانه تبدیل شوند

به گزارش ارز سل به نقل از کوین تلگراف، انجمن و رصدخانه بلاک چین اتحادیه اروپا (European Union Blockchain Observatory and Forum-EUBOF) در آخرین گزارش خود، سیستم هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین و نسخه های دیجیتال از ارز های ملی را مورد بررسی قرار داده است. این گزارش به سفارش EUBOF و توسط شرکت فناوری نرم افزاری بلاک چین  ConsenSys AG تهیه شده است. این گزارش بر روی تحلیل خواص مفید و مزیت های بلاک چین برای دولت ها تمرکز کرده است.

به کارگیری بلاک چین برای دستیابی به هویتی مستقل

از نظر انجمن و رصدخانه بلاک چین اتحادیه اروپا (EUBOF)، دولت ها باید توسعه قابلیت های هویتی مستقل و تحت کنترل کاربر را به منظور ایجاد هویت امن، خصوصی، منحصر به فرد و قابل تأیید را در دستور کار خود قرار دهند، به صورتی که هویت فرد را بدون افشای اطلاعاتی مازاد بر موارد ضروری مورد نیاز یک تراکنش، اثبات کنند. این گزارش به این نتیجه رسیده که دستیابی به این قابلیت با استفاده از تکنولوژی های متمرکز بسیار دشوار است.

ارز دیجیتال

چالش های پیش روی هویت مستقل

بر اساس ایده هویت مستقل مبتنی بر بلاک چین، افراد به جای نهاد های ثالث می توانند اطلاعات هویتی تأیید شده خود را نگهداری نمایند. هویت مستقل، چالش های متعددی را برای دولت ها به همراه دارد که در این گزارش به آنها اشاره شده است. در این گزارش آمده که باید علاوه بر تعریف محدوده ای که مردم خواستار غیر متمرکز سازی سیستم های هویتی هستند باید چارچوب ها و استاندارد های مربوطه نیز توسعه داده شوند. این گزارش اضافه می کند:

دولت ها باید تغییر خصیصه های هویتی در طول چرخه عمر طبیعی فرد را در نظر بگیرند و با توجه به وضعیت موجود (برای مثال، تأیید بالای 18 سال بودن فرد بدون ارائه تاریخ تولد) باید سطوح مختلف شفافیت را پیشنهاد دهند. همچنین پلتفرم های هویت باید تمامی شهروندان شامل کسانی که به فناوری دسترسی ندارند یا قادر به استفاده از آن نیستند را نیز پوشش دهند.

نسخه دیجیتال ارز های ملی

نسخه دیجیتال ارز های ملی بر روی بلاک چین با توانایی دولت ها برای قرار دادن ارز های فیات بر روی زنجیره، موضوع مهم دیگری است که در این گزارش به آن اشاره شده است:

قرار دادن نسخه دیجیتال ارز های ملی بر روی بلاک چین به این معنی است که ارز های ملی دیجیتال می توانند به بخشی جدایی ناپذیر از قرارداد های هوشمندانه تبدیل شوند. این امر با مجاز کردن طرفین برای ایجاد توافق نامه های خودکار، امکان دستیابی هر چه بیشتر به پتانسیل نوآوری بلاک چین شامل تراکنش مستقیم مابین ارز های دیجیتال جدید به جای استفاده از رمز ارز ها به عنوان واسط را فراهم می آورد.

این گزارش برنامه ها و ابتکارات بانک های مرکزی را در توکنیزه کردن (Tokenizing) ارز های ملی و یا پرداخت های بین بانکی با دفتر کل توزیع شده به منظور ایجاد فرآیندهای معامله شفاف تر، انعطاف پذیر تر و کم هزینه تر را پیشنهاد داده است. علاوه بر این دولت ها می توانند از توکن های مبتنی بر بلاک چین برای کاربرد های غیر پولی مانند یک کوپن الکترونیکی قابل استفاده برای دریافت خدمات دولتی نیز استفاده کنند.

عاملی حیاتی برای اقتصاد جنوب اروپا

هفته پیش، مالت ، فرانسه، ایتالیا، قبرس، پرتغال، اسپانیا و یونان ، اعلامیه ای با محتوای درخواست یاری برای ترویج دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger Technology-DLT) در منطقه منتشر کردند.
این اعلامیه ادعا می کند که دفتر کل توزیع شده می تواند یک عامل حیاتی (Game Changer) برای اقتصاد جنوب اروپا باشد. در کنار موارد دیگر، این گروه به استفاده از فناوری بلاک چین برای محافظت از حریم خصوصی شهروندان و افزایش کارآمدی رویه های بوروکراتیک نیز اشاره کرده است.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید