خبرها

سودمندترین دستگاه ماینر حال حاضر

دستگاه اسیک
نوشته شده توسط kazem
یکی از مهمترین بخش های مربوط به بحث استخراج و ماینینگ ارز های دیجیتال، محاسبه سود استخراج است. اگر سود حاصل از استخراج به اندازه کافی نباشد و یا حتی منفی باشد، در نتیجه عملا استخراج هیچ فایده ای نداشته و باعث زیان شما نیز خواهد شد. در این شرایط باید عملیات ماینینگ را متوقف کرده و دستگاه های استخراج خود را موقتا خاموش کنید تا دوباره سود استخراج به اندازه کافی برسد. خوشبختانه راهکارهایی برای محاسبه سود استخراج به صورت لحظه ای وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده و پر سود ترین دستگاه های ماینر ASIC را نیز معرفی خواهیم کرد.

پر سود ترین دستگاه ماینر ASIC به صورت لحظه ای

اگر شما از جمله استخراج کنندگانی هستید که از دستگاه های اسیک ماینر (ASIC Miner) برای استخراج ارز استفاده می کنید، باید همواره نیم نگاهی به سود استخراج خود به صورت لحظه ای داشته باشید تا در صورت عدم دریافت سود مناسب، الگوریتم خود را تغییر داده و یا دستگاه را خاموش کنید.

این دستگاه ها معمولا از توان مصرفی بالایی برخوردارند و همین موضوع سبب می شود که اگر سود مناسب را نداشته باشند، باعث تحمیل زیان بسیاری به ماینر می شوند. در نتیجه محاسبه لحظه ای سود این دستگاه ها می تواند در سود دهی استخراج بسیار مفید باشد.

خوشبختانه وب سایت asicminervalue.com به صورت لحظه ای لیستی از دستگاه های ماینر اسیک که در حال حاضر سود دهی دارند را به شما نمایش داده و با استفاده از آن می توانید دریابید که آیا دستگاه شما در حال حاضر سود دهی لازم را دارد یا خیر؟

شما در این لیست بلند بالا، حتی می توانید دستگاه های زیان ده را نیز شناسایی کرده و در صورتی که زیان آن ها زیاد است، به طور کلی آن ها را از مدار خارج کنید. این لیست به صورت لحظه ای بروز رسانی می شود و بر اساس آخرین قیمت ارز های دیجیتالی و قدرت هش دستگاه و همچنین سختی شبکه ای که دستگاه در آن کار می کند، مرتب می شود.

در تصویر زیر نمونه ای از لیست مذکور نمایش داده شده است که در حال حاضر دستگاه ASIC ماینر Obelisk SC1 را به عنوان پر سود ترین دستگاه ماینر ASIC شناسایی نموده است و سود روزانه آن را در الگوریتم Blake2B-Sia بیش از 17 دلار در روز محاسبه نموده است.

اسیک

لیست پر سود ترین دستگاه های ماینر ASIC در حال حاضر

محاسبه سود استخراج به صورت دستی

اما اگر دستگاه شما در زمره دستگاه های ماینر اسیک که در این لیست نمایش داده شده نمی باشد، برای محاسبه سود استخراج خود می توانید از ماشین حساب های استخراج استفاده کنید.

برای این منظور کافی است نوع دستگاه خود را مشخص کرده و میزان نرخ هش آن را در قسمت مربوطه وارد کنید. سپس هزینه برق مصرفی و عضویت در استخر استخراج را نیز در قسمت های مربوطه وارد می کنید تا سود استخراج شما نمایش داده شود.

توجه به سود استخراج و لیست پر سود ترین دستگاه های ماینر اسیک به شما این امکان را می دهد تا در شرایط افول بازار کنونی، کمترین زیان ممکن را متحمل شده و حتی سود خوبی را نیز بدست آورید. در غیر این صورت در حال حاضر این امر سود چندانی برای شما نداشته و ممکن باعث زیان شما نیز شود.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید