خبرها

هاردفورک بیت کوین کش

بیت کوین کش-بیت کوین
نوشته شده توسط kazem

در جدیدترین اتفاق حوزه ارز دیجیتال، آخرین بروزرسانی شبکه بیت کوین کش(BCH) ، منجر به نزاع شد و بلاک چین آن به دو شبکه مجزا به نام‌های بیت کوین کش اِی بی سی(BCH ABC)  و بیت کوین کش اِس وی(BCH SV)  تبدیل شد. بیت کوین کش(BCH)  در یکم آگوست 2017 بعد از جدا شدن از بلاک چین اصلی بیت کوین(BTC)  با ایجاد یک هارد فورک به وجود آمد.

این جدایی به منظور مدیریت مسئله مقیاس‌پذیری اتفاق داد. بخشی از جامعه بیت کوین که توسط راجرور رهبری می‌شود به منظور افزایش اندازه بلاک بیت کوین تجمع کردند. آن‌ها به ویژه با توجه به وایت پِیپر ساتوشی ناکاماتو و نیز بخشی از آن که راجع به معاملات ناشناس (anonymous transactions) است، خواستار رشد سریع بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال مبادلاتی و نه یک دارایی که تنها برای سرمایه‌گذاری استفاده شود، شدند.

آنها بعد از مواجهه با مقاومت سایر اعضای جامعه، با انجام یک هارد فورک منجر به تشکیل بیت کوین کش شدند. شبکه بیت کوین کش سالی دو مرتبه به عنوان بخشی از توسعه از پیش برنامه‌ریزی شده خود، اقدام به هارد فورک می‌کند.

تقسیم شدن بیت کوین کش

آخرین هارد فورک برای پانزدهم نوامبر برنامه ریزی شده بود که به وسیله یک طرح رقابتی که با مبانی اصلی سازگار نبود، منقطع گردید و در نتیجه، جامعه بیت کوین کش به عنوان یک ارز دیجیتال به سه دسته مجزا تقسیم شد: «بیت کوین کش ای بی س»، «بیت کوین کش آنلیمیتد» و «بیت کوین کش اس وی».

در حمایت از غلبه بیت کوین کش ای بی سی بر بیت کوین کش اس وی، حامی این فورک، جیهان وو، موسس بیت مین، بخشی از نیروی استخراج خود را برای این شبکه بسیج کرد. قیمت نقدی بیت کوین در ماه نوامبر به 621 دلار رسید ولی در روز 14 نوامبر روز قبل از هارد فورک با 32 درصد کاهش به 421 دلار رسید.

پس از تقسیم، دو بیت کوین پول نقد ABC و Bitcoin SV، که اخیرا ایجاد شده اند، به بازار عرضه می‌شوند و به ترتیب 295 دلار و 90 دلار در بورس اوراق بهادار بنیانسان شروع به فروش می‌کنند.

نیازی به گفتن نیست اما بعید است که هر کدام از ارزهای دیجیتال جدید به اندازه کافی بزرگ شوند تا بیت کوین و بازار گسترده آن را تصاحب شوند!

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید