بلاک چین خبرها

بلاک چین، بهبود دهنده اقتصاد ملی

بلاک چین چیست
نوشته شده توسط kazem

بلاک چین بهبود دهنده اقتصاد ملی است؟

یک مقام رسمی در دفتر معاونت وزارت علوم و فناوری اطلاعات  گفته است که بلاک چین می تواند اقتصاد ملی کشور را بهبود ببخشد. این گزارش از زبان روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز دو روز پیش منتشر شد.

از علیرضا دلیری، قائم مقام مدیریت توسعه و منابع معاونت وزارت علوم و فناوری نقل شده است که گفته بلاک چین یکی از فناوری های تازه است که بهتر است ایران با شرکای بین المللی خود روی آن کار کند و لازم به ذکر است که بیش از 140 کشور در حال حاضر از این اختراع استفاده می کنند.

دلیری گفته است که می داند که بعضی از کشور ها نگران خطرات استفاده از این فناوری هستند ولی او معتقد است که پتانیسل های مثبت بلاک چین آنقدر زیاد است که بدی هایش را کمرنگ می کند.

او در مورد مفهوم بلاک چین توضیحاتی داد و روی مزیت هایی از آن از جمله غیر قابل تغییر بودن و رمزنگاری قوی  تاکید کرد. او گفت که معاونت تصمیم گرفته که از این فناوری در زمینه های محتلفی استفاده شود. دلیری اشاره کرد که  بلاک چین می تواند رویه های بوروکراتیک دست و پا گیر که در این رویه ها تصمیمات زیادی توسط دولت گرفته می شود را ساده کند و بسیاری از تصمیمات به مردم واگذار شود. همچنین او گفت که این مجموعه سعی دارد تا کمک های خصوصی را نیز جذب کند.

بلاک چین

طبق گفته تهران تایمز، گروهی از متخصصین بلاک چین از دانشگاه صنعتی شریف این ماه اعلام کرده اند که کار خود را برای معرفی اولین اپلیکیشن درخواست تاکسی آنلاین بر پایه بلاک چین شروع کرده اند و البته مدیر این استارتاپ هم گفته که این تیم ICO خود را هم به راه انداخته است.

اگر چه دولت ایران به نظر نسبت به بلاک چین نگاه مثبتی دارد ولی بانک مرکزی ایران موسسات مالی را از کار با ارز های رمزپایه غیر متمرکز منع کرده است.

در فصل بهار، گزارش های که از ایران بیرون می آمد حاکی از این بود که ایرانی ها به دلیل بحران اقتصادی داخلی ناشی از خروج آمریکا از برجام به طور افزایشی در حال خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارز های رمزپایه هستند.

مرکز نظارت بر فضای سایبری ایران در همین حین اعلام کرد که پیش نویس پروژه ارز دیجیتال ملی آماده است که ادعا شده بود قرار است روشی برای دور زدن تحریم ها باشد.

This October, the United States Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) called on cryptocurrency exchanges to monitor Iranian use of crypto to evade sanctions.

حدودا دو ماه پیش، شبکه مبارزه با جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN) از صرافی های ارز رمزپایه خواست تا استفاده ایران از ارز رمزپایه را تحریم کند
.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید