خبرها

یک ماه از هارد فورک بیت کوین کش می گذرد کدام ارز برنده است؟

هارد فورک
نوشته شده توسط kazem
یک ماه از زمانی که هاردفورک بیت کوین کش انجام شد، (15 نوامبر) می گذرد و این هاردفورک باعث به وجود آمدن دو ارز رمزپایه جدا از هم به نام های بیت کوین اس وی و بیت کوین کش ای بی سی شد.

بعد از گذشته هفته ها هنوز هم در مقایسه با قیمت، نمی توان گفت یکی نسبت به دیگر برتری دارد.

بیت کوین کش به شکلی طراحی شده که کاربرانش باید هر 6 ماه یک بار بلاکچین آن را فورک کنند و نسبت به تغییراتی که توسعه دهندگان نرم افزاری این پروژه متن باز اعمال کرده اند، نرم افزار های خود را بروزرسانی کنند.

اگر توسعه دهندگان و ماینر ها همگی با هم به یک توافق مشترک درباره اینکه ارتقا باید چگونه باشد، برسند، زنجیره اصلی بدون تغییر باقی می ماند و فقط نرم افزار سیستم ارتقا می باید که به این حالت سافت فورک می گویند.

پیش از هاردفورک، تمامی فورک های بیت کوین کش در دسته سافت فورک قرار می گیرد ولی شرایط در فورک آخر به شکل دیگری رقم خورد. این بار ارتقا مورد توافق توسعه دهندگان قرار نگرفت و نتیجه این شد که زنجیره اصلی شبکه شاهد هاردفورک بود. به عبارتی دیگر این زنجیره به دو زنجیره جداگانه تبدیل شد که هر کدام هر ارز رمزپایه مخصوص به خود را دارند.

از زمان انجام فورک، هم بیت کوین اس وی و هم بیت کوین کش ای بی سی در صرافی های ارز رمزپایه به صورت عمومی مانند بایننس و کوین بیس مورد معامله بوده اند ولی بعد از گذشت 30 روز از نوسان های شدید و افت شگفت آور نرخ تولید هش، قیمت آن ها 10 دلار از هم متفاوت شد.

وضعیت فعلی این دو هاردفورک بیت کوین کش چگونه است؟

قیمت بیت کوین کش در نوامبر به 621 دلار رسید ولی در 14 نوامبر یعنی یک روز پیش از هاردفورک برنامه ریزی شده با 32 درصد سقوط به قیمت 421 دلار رسید.

پس از جدا شدن، این ارز رمزپایه جدید وارد بازار شدند و با قیمت های 295 دلار برای بیت کوین کش و 90 دلار برای بیت کوین اس وی مورد معامله قرار گرفتند.

در اکثر روز های ماه نوامبر، بیت کوین کش ای بی سی قیمت بسیار متفاوت تری را نسبت به رقیبش داشته و 10 برابر بیشتر از آن ارزش داشته است.

تفاوت بین این دو ارز همینطور که این ماه می گذرد، کمتر می شود چرا که بیت کوین اس وی هم از 6 دسامبر توانست افزایش قیمت داشته باشد.

قیمت بیت کوین

آینده بیت کوین کش و بیت کوین اس وی

موفقیت بیت کوین کش و بیت کوین اس وی در طولانی مدت بستگی به کارگیری بیشتر آن ها توسط مردم و قدرت تولید هش شبکه این دو ارز دارد.

قیمت بیت کوین

از زمان فورک، بازار ارز های رمزپایه شاهد فروش گسترده بوده است و بیش از 80 میلیارد دلار از این بازار کم شده است. بنابراین هاردفورک این دو عرض هم قیمت هر دو ارز جدید را به شدت کاهش داده است.

شکسته شدن مثلث ساپورت در نرخ 84 دلار باعث شد تا افت قیمت گسترده تر شود و قیمت ساپورت به 74 و 54 دلار برسد. با توجه به اندازه بزرگ الگوی مثلثی، به نظر می رسد که سطح ساپورت پایین تری محقق خواهد شد اگر چه روند فروش گسترده می تواند با توجه به موارد ثبت شده کاهش یابد.

قیمت بیت کوین

از روی نمودار بیت کوی کش کمتر می توان روی آن امیدوار بود چرا که از زمانی که به بازار آماده است روند نزولی 80 درصدی داشته است.

سطح ساپورت نزدیکی وجود ندارد و به همین دلیل سخت است که بگوییم قیمت به کدام سمت می رود و ظاهرا هم این فروش گسترده قرار است در طولانی مدت پایان پذیرد و فروشندگان می توانند یک نفس راحت بکشند.

البته لازم به گفتن نیست که اگر سردمدار ارز های رمززپایه یعنی بیت کوین وضعیت بهتری پیدا کند، هر دو این ارز های جدید هم وضعیتشان بهتر می شود.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید