خبرها

ایران برای رشد اقتصادی به فناوری بلاک چین چشم دوخته است

ایران برای رشد اقتصادی به فناوری بلاک چین چشم دوخته است
نوشته شده توسط ali ahmadi

ایران برای رشد اقتصادی به فناوری بلاک چین چشم دوخته است

به نقل از تهران‌تایمز طبق گفته مقامات رسمی ایران، انضمام و به کارگیری فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌تواند رونق موردنیاز کشور را در بخش اقتصادی فراهم کند.

علیرضا دلیری، معاون توسعه و مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، اظهار داشت که فناوری بلاک چین می‌تواند پلتفرمی را برای ایران به ارمغان آورد که به وسیله آن مراودات خود را با شرکای تجاری‌اش در سرتاسر جهان ادامه دهد. وی همچنین افزود که بیش از ۱۰۰ کشور با به‌کارگیری کاربردهای مختلف و گسترده بلاک چین، در حال بهره‌برداری از مزایای آن هستند.

دلیری با اشاره به اینکه کشورهایی نیز وجود دارند که از بابت رشد روزافزون کاربردهای بلاک چین نگران هستند، اعتقاد دارد که مزایای آن از معایبی که در پی خواهد داشت، بسیار بیشتر است. وی همچنین افزود که سازمان او به دنبال چگونگی نحوه به کارگیری بلاک چین، در توسعه زمینه‌های مختلف اقتصاد کشور در آینده است.

ایران به دنبال به روزکردن فناوری خود است

در این گزارش، دلیری با اشاره به این نکته گفته است:

با توسعه و قدرت بخشیدن به زیرساخت‌های فناوری بلاک چین با کمک دولت و بخش خصوصی، این امر ممکن است.

پس از اینکه گفتگوها به این موضوع کشیده شد که کاربردهای بلاک چین چگونه می‌توانند به اقتصاد کمک کنند، وی اشاره کرد که رشد مبتنی بر فناوری، از نقاط فروش قابل توجه بلاک چین محسوب می‌شود و چیزی است که هرکشوری به آن نیاز دارد.

ایران برای رشد اقتصادی به فناوری بلاک چین چشم دوخته است

به این ترتیب او تصریح کرد که حرکت هماهنگ با دیگر ملت‌ها برای اطمینان از دستیابی به برخی مزایای فناوری‌های نوظهور و به‌خصوص بلاک چین، برای ایران امری ضروری محسوب می‌شود.

دلیری و دیدگاه‌ او نسبت به ارزهای دیجیتال پس از اینکه اوایل سال جاری اعلام کرد دولت ایران در حال طرح‌ریزی بستری برای توسعه یک ارز دیجیتال ملی است، به سرتیتر خبرگزاری‌ها تبدیل شد. او در این باره اظهار داشت که این ارز دیجیتال بصورت توکن وبا پشتوانه ریال، ابزاری برای موسسات مالی کشور جهت دادوستد با شرکای بین‌المللی و باهدف دور زدن تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا فراهم خواهد کرد.

در پی نتایج مستقیم تحریم‌های آمریکا، صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال نظیر بایننس اعلام کرده‌اند که برای دورماندن از جریمه‌ها و باقی ماندن در فهرست صلاحیت‌داران از نظر دولت آمریکا، از سرویس‌دهی به کاربران ایرانی در پلتفرم‌هایشان خودداری خواهند کرد. این موضوع به وضعیت هنوز نامشخص دولت بهقانون‌گذاری ارزهای دیجیتال نیز ارتباط دارد.

منبع: ccn

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید