خبرها

برنامه نویسی بلاک چین، بازار کار آِینده برنامه نویسان

برنامه نویسی بلاک چین
نوشته شده توسط kazem

ما در روز های اولیه از فناوری بلاک چین هستیم. اگر دوست دارید که برنامه نویس شوید یا همین حالا هم یک برنامه نویس حرفه ای هستید، باید بدانید که بازار کار برنامه نویسی بلاک چین در آینده نه چندان دور بسیار جذاب خواهد بود.

وضعیتی که الان بلاک چین دارد، خیلی متفاوت از روز های اولی که اینترنت به وجود آمده بود، نیست؛ زمانی که برنامه نویس ها آینده را در برنامه نویسی تحت وب می دانستند.

اگر این نوشته را می خوانید، احتمالا می خواهید بدانید که برای برنامه نویس بلاک چین شدن چه پیش نیاز هایی لازم است و باید دقیقا از کجا شروع کنید.

پتانسیل های ورود به فضای بلاک چین

اگر خبر های فضای ارز های دیجیتال را دنبال کنید، حتما متوجه می شوید که شاید ارز های رمزپایه دستکم همه شان ماندگار نباشند، ولی بلاک چین فناوری است که ماندگار خواهد بود و کم کم تمام کمپانی ها به این نتیجه می رسند که برای رفع کمبود هایشان در ارائه خدمات باید به بلاک چین روی بیاورند.

بسیاری از مردم دو مفهوم بلاک چین و بیت کوین را یکی می دانند و وقتی از کسی می پرسیم “درباره بلاک چین چه می دانی”، می گوید “منظورت بیت کوین هست؟” اما اگر به ترند گوگل هم توجه کنید، متوجه تفاوت ها می شوید.

فرصت های شغلی برای برنامه نویس بلاک چین

چون فناوری بلاک چین جدید است، هنوز در دانشگاه ها جا تدریس نمی شود و به همین دلیل معمولا کمپانی هایی که به دنبال برنامه نویس بلاک چین یا سایر افراد خبره در این زمینه هستند، از فریلنسر ها کمک می گیرند.

گزارش ها از سایت های فریلنسر خارجی معروف نشان داده می دهد که در چند ماه اخیر، درخواست برای برنامه نویس بلاک چین 2,000 درصد افزایش یافته است.

توانایی های یک برنامه نویس بلاک چین

برنامه نویسی بلاک چین چیزی نیست که قرار باشد برای یادگیری آن وارد فضای بلاک چین شوید، بلکه باید پیش از ورود به آن یک سری اطلاعات پایه درباره علوم کامپیوتر داشته باشید.

 برای مثال بیت کوین به زبان سی پلاس پلاس نوشته شده است. اتریوم از زبان برنامه نویس سی پلاس پلاس و پایتون استفاده می کند. 

دیگر پلتفرم ها از زبان های جاوا، پایتون، نُد جی اس و سی شارپ پشتیبانی می کنند که همه این ها زبان های پایه برای برنامه نویسی هستند که در برنامه بلاک چین هم از همین ها استفاده می شود.

بنابراین برای گام اول، اگر در مقطعی از تحصیل هستید که می توانید رشته کامپیوتر و نرم افزار را انتخاب کنید، برای یادگیری برنامه نویسی بلاک چین گام خوبی است.

اگر بخواهیم خیلی ساده شده به بحث یادگیری برنامه نویسی بلاک چین نگاه کنیم، به شکل زیر می شود.

  • یادگیری علوم پایه کامپیوتر و مفاهیم پایه برنامه نویسی
  • تمرکز روی فهم توانایی های شبکه و امنیت
  • یادگیری تکنیک های پایه وب از جمله HTML5، CSS3، JavaScript و برنامه های کاربردی فول استک
  • رفتن به سراغ این که بلاک چین چگونه کار می کند
  • شروع به افزایش مهارت ها در زمینه برنامه نویسی بلاک چین

 در این فیلم یک برنامه نویس قصد دارد در مدت 15 دقیقه نحوه نوشتن یک برنامه در بلاک چین رو توضیح بدهد، پس دیدن این ویدو برای همه اجباری است 

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید