خبرها

ایران سودمند ترین کشور ماینینگ در جهان

استخراج بیت کوین
نوشته شده توسط kazem

ایرانیان با وجود تحریم ها و افت بازار همچنان ماینینگ برایشان سودآور است!

ایرانیان به دلیل مشکلاتی که تحریم های مالی آمریکا برایشان به وجود آورده است، به استخراج بیت کوین روی آورده اند.

با وجود افت شدید در بازار ارز های رمزپایه و افت ارز پول ملی که دلیل آن تحریم های آمریکاست، ایرانیان همچنان در حال استخراج بیت کوین هستند و این کار هنوز برایشان سود آور است.

این در حالی است که حتی در چین که بزرگترین سکونت گاه ماینر های ارز رمزپایه است، اوضاع به حدی وخیم شد که ماینر ها، دستگاه های خود را به صورت کیلویی به فروش می رسانند!

شخصی به نام علی حسینی و یکی از خویشاوندان نزدیکش، پدرام قاسمی یک انت ماینر اس 9 را دو ماه پیش با قیمت 526 دلار در زمانی که قیمت بیت کوین در حدود 6,500 دلار بود، خریداری کردند.ماینر بیت کوین

اگر چه در آن زمان قیمت دلار به 19 هزارتومان رسیده بود و همچنین در طی دو ماه گذشته بیت کوین روند قیمتی نزولی داشت، باز هم این دو ادعا می کنند که “هنوز ضرر نکرده اند” چرا که “هزینه برق ارزان است“

ایران از نظر یارانه انرژی رتبه یک را در جهان دارد که ارزش آن 10.4 درصد از ارزش ناخالص داخلی سالانه کشور را تشکیل می دهد.

این دو فرد ایرانی گفته اند که مگر این که قیمت دلار به زیر 11 هزار تومان و قیمت بیت کوین به زیر 2 هزار دلار برسد تا ضرر کنند. در حالی که بسیاری در بیرون از ایران به فکر فروش تجهیزات ماینینگ خود هستند، این دو قصد دارند تا تجهیزات بیشتری بخرند چرا که فکر می کنند در آینده ارز های رمزپایه جایگزین اسکناس می شود.

در حالی که استخراج ارز رمزپایه توسط تعدادی از مقامات رسمی ایران در حدود 3 ماه پیش به طور رسمی به عنوان یک صنعت پذیرفته شد، خرید و فروش ارز رمزپایه هنوز در ایران قانونی نیست چرا که در سال 2018، بانک مرکزی ایران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری را از مبادله این ارز ها منع کرد.

روزنامه گاردین اخیرا گزارشی مبنی بر این منتشر کرد که برخی از دانشجویان ایرانی در انگلستان از ارز رمزپایه برای دور زدن تحریم های آمریکا استفاده می کنند. به دلیل محدودیت هایی که دولت آمریکا برای استفاده از دلار برای ایرانیان ایجاد کرده است، بعضی از دانشجویان می گویند که نمی توانند شهریه دانشگاه خود را از ایران دریافت کنند و این باعث می شود که از درس خواندن عقب بمانند.

به عنوان حمایتی از ثبات اقتصادی در ایران، دولت ایران در تلاش است تا ارز رمزپایه ملی را رونمایی کند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید