خبرها

فیس بوک: نوسانات ارز را پایدا می کند

فیس بوک
نوشته شده توسط kazem

فیس بوک در اوایل امسال تبلیغات ارز دیجیتال (cryptocurrency) را ممنوع کرد. چرا که معتقد بود این تبلیغات اغلب گمراه کننده و فریبنده هستند. با این حال احتمالا این شبکه با ایده استفاده از ارز دیجیتال مخالف نیست و حتی قصد توسعه آن را دارد.

پایداری استیل کوین ها

طبق صحبت های اخیر Bloomberg، غول تکنولوژی در حال توسعه یک “stablecoin” است که به کاربران این اجازه را می دهد از طریق سرویس پیام رسان واتس اپ، که خود رمزنگاری شده است، این ارز را جا به جا کنند. استیبل کوین ها وابسته به دلار آمریکا هستند و در نتیجه پایدار تر بوده و نسبت به بیت کوین تحت تاثیر نوسانات کمتری هستند.

 از ویژگی های این ارز پایدار، می توان به عدم نیاز به انتقال پول به حساب بانکی در هنگام خرید بیت کوین یا دیگر ارزها اشاره کرد.استفاده از استیبل کوین روند خرید را سرعت می بخشد و در کنار آن از ارزش آن کاسته نمی شود 

فیس بوک بیان کرده است که این ارز را در هند راه اندازی خواهد کرد و توسط بازار عظیم نقل و انتقالات این کشور به ارزیابی آن می پردازد.

به طور کلی توسعه ارز توسط یک شبکه اجتماعی، اقدامی عجیب به نظر نمی رسد و شرکت های مختلفی همچون تلگرام با شبکه بلاکچین TON در این زمینه فعال بوده است. در ماه May، فیسبوک گروهی را برای تحقیق در خصوص بلاک چین، زیر نظر رییس سابق پی پال (PayPal) گرد هم آورد که در واقع این گروه برای تولید یک مسنجر یا همان پیام رسان به فیس بوک پیوستند. استفاده از زیر ساخت هایی همچون واتس اپ که پایگاه داده ای وسیع از کاربران محسوب می شود، یک برگ برنده برای این شرکت است.

در حال حاضر، استراتژی های نهایی در خصوص نحوه پایدارسازی این ارز که توسط فیس بوک ارائه خواهد شد، مشخص نیست. بایستی منتظر خبرهای جدیدی از این شرکت در مورد راهکارهای پایدار سازی این ارز باشیم.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید