خبرها

بنیاد لایت کوین حامی مالی یکی از رویدادهای سازمان یو‌اف‌سی (UFC) می شود

بنیاد لایت کوین حامی مالی یکی از رویدادهای سازمان یو‌اف‌سی (UFC) می شود
نوشته شده توسط ali ahmadi

براساس اطلاعیه منتشر شده در تاریخ ۲۶ دسامبر، بنیاد لایت کوین حامی مالی یکی از رویدادهای سازمان یو‌اف‌سی (UFC)، بزرگترین سازمان برگزار کننده هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) خواهد بود.

بنیاد لایت کوین در اطلاعیه خود نوشته است که در مبارزه وزن نیم سنگین بین جان جونز و الکساندر گوستافسون، به «شریک رسمی ارز دیجیتال» سازمان یو‌اف‌سی تبدیل خواهد شد.

سازمان غیرانتفاعی لایت کوین با بیان اینکه این اتفاق بخشی از تلاش‌های این نهاد برای گسترش مقبولیت ارزهای دیجیتال است، در اطلاعیه خود نوشت:

با توجه به اینکه برندها و سازمان‌ها به تلاش خود برای ورود به ارزهای دیجیتال و بلاک چین ادامه می‌دهند، این موضوع پیامی مبنی بر این است که این فناوری به جریان اصلی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

بنیاد لایت کوین حامی مالی یکی از رویدادهای سازمان یو‌اف‌سی (UFC) می شود1

لایت کوین در سال ۲۰۱۱، توسط مدیر سابق بخش مهندسی صرافی کوین بیس، چارلی‌ لی منتشر شد. این ارز دیجیتال مبتنی بر اثبات کار (استخراج) بوده و محدودیت سکه‌های آن ۸۴,۰۰۰,۰۰۰ میلیون واحد (LTC) است. لایت کوین به صورت متمرکز مدیریت نمی‌شود اما بنیاد لایت کوین شبکه آن را توسعه می‌دهد. چارلی لی همچنین یکی از مدیران بنیاد لایت کوین است.

در سال ۲۰۱۷، ارزش بازار جهانی ورزش‌ها، ۵۵۷ میلیارد دلار تخمین زده شد در حالی که آمریکای شمالی با سهم ۳۳ درصدی از بازار، بزرگترین منطقه در این زمینه بود. جذب سرمایه با روش اسپانسرینگ، حامیان مالی زیادی را جذب این بازار کرد که بخش از آن‌ها را فعالان حوزه ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند.

چندی پیش، باشگاه برزیلی بزرگ اتلتیکو مینیرو یک توکن هواداری به نام «گالو کوین» (GaloCoin) روی پلتفرم ایجاد توکن مبتنی بر اتریوم فوت کوین (Footcoin) راه‌اندازی کرد. این توکن به هواداران این امکان را می‌دهد که بلیت‌های بازی و محصولات مرتبط باشگاه را با تخفیف ویژه خریداری کنند.

در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸، باشگاه فوتبال فرانسوی پاریسن ژرمن با پلتفرم بلاک چینی Socios.com به منظور ایجاد یک توکن همکاری کرد. این سیستم به هواداران توکنی را ارائه می‌دهد که با آن حق رای خواهند داشت و حتی جوایزی را به دارندگان اهدا می‌کند.

در ماه ژوئن ۲۰۱۸، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، بایننس، روی یک پلتفرم رای‌گیری ورزش‌های الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین به نام چیلیز(chiliZ) سرمایه‌گذاری کرد.

منبع: cointelegraph

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید