خبرها

بررسی و معرفی بیت کوین توسط مجله تایم

معرفی بیت کوین توسط تایم
نوشته شده توسط kazem

دیدگاه TIME نسبت به بیت‌کوین

 همانطور که سال ۲۰۱۸ در حال به پایان رسیدن می‌باشد، به نظر می‌رسد که مجله‌ی TIME در آخرین نسخه‌ی خود به بررسی کلی و معرفی بیت‌ کوین پرداخته و برخی از کاربرد‌های اساسی آن را نیز تایید کرده است. در این مجله‌ بخش‌های نیز به مشکلات قابل حل توسط بیت‌کوین پرداخته شده است.

گفتگوی مجله تایم در مورد بیت کوین

الکس گلدستین(Alex Gladstein) به عنوان نویسنده‌ی این مجله توضیح می‌دهد که تراکنش‌های بدون واسطه، عدم کنترل دولت و انعطاف‌پذیری موجود در بیت کوین به این معناست که تمام جهان(توسعه‌دهندگان) باید زمانی بیشتری را صرف گسترش و توسعه‌ی بیت کوین کنند.

وی در روز ۲۸‌ام نوامبر نوشت:

اگر ما وقت و سرمایه‌ی خود را صرف توسعه‌ی کیف‌پول‌های کاربرپسند، صرافی‌های بیشتری و منابع آموزشی بهتر برای بیت کوین کنیم، این رمزارز پتانسیل آن را دارد که برای ۴ میلیارد انسان زنده که به حاکمیت خود اعتماد نداشته و یا به سیستم بانکداری دسترسی ندارند، یک تغییر بزرگ ایجاد کند. برای این افراد بیت‌کوین می‌تواند راهی برای خروج از این وضعیت باشد.

همانطور که طی یک سال گذشته چندین مرتبه گزارشات مشابهی منتشر شده است، شهروندان تحت حاکمیت رژیم‌هایی همچون ونزوئلا در حال حرکت به سمت استفاده از بیت کوین هستند تا در نهایت از پول نقد، سرکوب سیاسی و حتی «کلاهبرداری» رمزارزی راه‌اندازی شده توسط دولت نیز در امان باشند.

هدف قرار دادن «نظارت» در PayPal

پی پال و بیت کوین

چنین موارد استفاده‌ای که در دنیای واقعی کاربرد دارند، در اغلب موارد توسط ناظران نادیده گرفته شده و افراد اقتصاددانی همچون نوریل روبینی(Nouriel Roubini) و حتی بانک‌های بزرگ و معروف نیز مدام اعلام می‌کنند که صنعت رمزارزی یک طرح هرمی است که در نهایت از بین می‌رود.

مجله‌ی TIME نیز همیشه در حال تایید و تعریف از صنعت رمزارزی نبوده است.  اخیرا در ماه اکتبر این مجله ادعا کرده بود که رمزارز بیت‌کوین به ویژه برای زنان که نیازمند دسترسی به خدمات بانکی ‌هستند، تنها باعث «بدتر شدن وضعیت فعلی» می‌شود.  این مجله همچنین بیانیه‌ای بحث برانگیز در مورد صنعت رمزارزی منتشر کرده بود که در آن بلاک‌چین را به عنوان «پسر عموی قابل احترام» بیت‌کوین معرفی کرده بود.

در عین حال علاوه بر مشکلات ذکر شده برای کشور ونزوئلا، در آخرین نسخه‌ی مجله‌ی TIME به عدم وجود حریم خصوصی نیز اشاراتی شده است، که در نهایت به طور طبیعی منجر به کاهش میزان استفاده از پول نقد می‌شود. در این کشور گزینه‌های «نوآورانه‌ای» همچون سرویس Venmo که از خدمات ارائه شده توسط PayPal محسوب می‌شود، در واقع با هشدار و مشکلات فراوانی روبرو شده است.

در بخش‌های بعدی این مجله اعلام شده:

کشف و بررسی پول الکترونیکی برای ما یک ضرورت محسوب می‌شود زیرا این تکنولوژی می‌تواند تراکنش‌های نقطه به نقطه(Peer To Peer) را برای نسل‌های آینده حفظ کند. زمانی که شما با استفاده از نرم‌افزار‌هایی همچون Venmo اقدام به پرداخت پول به شخص دیگری می‌کنید، شما ممکن است در حال استفاده از سه یا چهار واسط مالی باشید، حتی اگر گیرنده‌ی این پول با فاصله‌ی کمی روبروی شما ایستاده باشد. هرکدام از این واسط‌ ها می‌توانند به طور بالقوه باعث ایجاد سانسور، نظارت شده و حتی به سود برسند.

مجله‌ی TIME برای نشان دادن افزایش میزان استفاده از بیت‌کوین و رشد این رمزارز، راه حل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی صاعقه(Lightning Network) را توضیح می‌دهد. این نوآوری در هفته‌ی گذشته توانست رکورد ظرفیت ۵۰۰ بیت‌کوین(معادل ۱/۸ میلیارد دلار) بشکند.

 منبع Bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید