خبرها

شرکت ویزا، شریک تجاری ریپل را خرید

ویزا کارت شریک ریپل را خرید
نوشته شده توسط kazem

شرکت بزرگ ویزا که در زمینه ارائه کارت های اعتباری و سیستم پرداخت بین المللی فعالیت دارد، با مبلغی حدود 250 میلیون دلار، اقدام به خرید شرکت ارتپورت (Earthport) نموده است. این شرکت انگلیسی یک سیستم پرداخت برون مرزی بین بانکی است که از سال 2015 به عنوان شریک تجاری ریپل، فعالیت می کند.

طبق گزارش رویترز بر اساس این اقدام، سیستم پرداخت ویزا هر سهم ارتپورت را با ارزشی حدود 4 برابر آنچه که بسته شده بود، اعلام کرد. سیستم پرداخت ویزا قصد توسعه فعالیت های برون مرزی خود را دارد که در سال مالی 2018 حدود 10 درصد افزایش یافته بود و به همین دلیل علاقه مند به مالکیت شرکت ارت پورت شده بود.

ارتپورت معاملات بین مرزی خود را با استفاده از یک API مستقل، انجام می دهد تا بتواند عملیات انتقال پول را بین شرکای بانکی خود، ساده تر و سریع تر از قبل انجام دهد. برخی از مشتریان و شرکای این سیستم پرداخت عبارتند از: ریپل، بانک امریکا، هایپر ولت، ترنسفر وایز، پایونیر و پست بانک ژاپن.

در ژانویه 2016، ارتپورت اولین دفتر کل مرکزی توزیع شده (DLH) را در جهان معرفی کرد. با استفاده از این هاب توزیع شده، برای اولین بار در دنیا، مشتریان ارتپورت می توانستند با استفاده از یک API ساده تحت لجر، تبادلات مالی خود را انجام دهند. این API نه تنها باعث ایجاد دسترسی به اکوسیستم ریپل می شد، بلکه باعث می شد تا مشتریان بتوانند به سیستم های پرداخت اکثر کشورهای جهان دسترسی داشته باشند که ارتپورت در بیش از 200 کشور ارائه داده بود.

 در نوامبر 2018، مدیر عامل شرکت ریپل یعنی آقای برد گارلینگ هاوس، اعلام داشت که در حال حاضر حداقل 100 سیستم سوئیفت متصل به شبکه ریپل وجود دارد.  

گارلینگ هاوس در مصاحبه ای که با CNN انجام داده بود، اعلام کرده بود که به زودی ریپل جای سوئیفت را خواهد گرفت و افرادی که از آن حمایت می کنند خواهند فهمید که فصل جدیدی در ارتباطات شکل خواهد گرفت.

به این ترتیب بنظر می رسد با پیوستن ویزا به عنوان یکی از قدرتمندترین سیستم های پرداخت جهان به مجموعه شرکت هایی که شبکه توزیع شده بر پایه بلاک چین را به شبکه های متمرکز ترجیح می دهند، فصل تازه ای برای ارتپورت و شرکای آن همچون ریپل رقم بخورد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید