خبرها

پی پال حساب‌های مالی THN را مسدود کرد

The Hacker News
نوشته شده توسط kazem

خبرگزاری The Hacker News(یا THN) اخیرا با انتشار یک سری پست‌های توییتری مدعی شده که شرکت خدمات مالی پی‌پال (PayPal)  بدون هرگونه اعلام قبلی ، تمامی حساب‌های مالی مربوط به آن‌ها را مسدود نموده و هرگونه نقل و انتقال مالی برای آن‌ها غیرقابل دسترس شده است.

The Hacker News

در یکی از این پست‌های توییتری اعلام شده:

شرکت پی‌پال بدون ذکر حتی یک دلیل، به صورت دائمی تمام حساب‌های مالی ما را مسدود کرده و تمام دارایی‌های کیف‌پول ما را اشتباها ۱۸۰ روز توقیف نموده است. زمانی که از پشتیبانی پی‌پال برای اعلام دلیل این امر سوال پرسیده شد، این شرکت حاضر به اشتراک‌گذاری جزئیات نشده و هیچ دلیل خاصی را اعلام نکرده است.

خبرگزاری THN علاوه بر «ناامید کننده» توصیف کردن این وضعیت، شرکت پی‌پال را به عدم ارائه‌ی «حداقل یک دلیل معتبر» برای مسدودسازی حساب‌هایشان، متهم کرده است.

اخیرا کمپانی پی‌پال بدون اعلام هرگونه توضیح قانع کننده، اقدام به مسدودسازی دارایی‌های شرکت‌های بزرگ کرده است، از جمله شرکت‌هایی که در صنعت رمزارزی فعالیت دارند.

براساس گزارشات منتشر شده، این روند مسدودسازی بخشی از شرایط استفاده(Terms Of Use) از خدمات پی‌پال می‌باشد و این شرکت اجازه دارد بدون هرگونه اعلام قبلی یا توضیح در رابطه با دلایل احتمالی، اقدام به مسدودسازی حساب کاربران خود کند.

The Hacker News

بیت‌کوین تبعیض قائل نمی‌شود

تقریبا پس از اینکه خبرگزاری THN اخبار مربوط به این مسدودسازی را پوشش داد، کاربران توییتر بیت‌کوین را به عنوان یک جایگزین به آن‌ها پیشنهاد کردند.

در بین کمپانی‌های مرتبط با تکنولوژی به صورت مداوم یک روند تغییر حالت و دیدگاه نسبت به ارائه دهندگان خدمات مالی متمرکز در حال شکل‌گیری است.

روز گذشته خبرگزاری TIME نیز مقاله‌ای مرتبط با بیت‌کوین منتشر کرد که اغلب مطالب آن به استفاده از رمزارز بیت‌کوین(BTC) به عنوان یک روش معافیت و حذف واسطه‌ها مربوط بود. در این مقاله به طور خاص به عنوان یک واسط، به سرویس Venmo از خدمات ارائه شده توسط کمپانی پی‌پال اشاره شده بود که «می‌تواند به طور بالقوه بر روی مشتریان خود سانسور، نظارت و در نهایت از آن‌ها سودآوری» داشته باشد.

این واکنش‌ طی ماه‌های اخیر فراتر از کمپانی پی‌پال گسترش یافته است. پلت‌فرم جمع‌آوری سرمایه‌ی Patreon نیز در ماه آگوست چندین بار اقدام به مسدودسازی حساب‌کاربری برخی از بزرگ‌ترین کاربران خود کرده و برای انجام این کار نیز دلایل مشکوکی ارائه کرده بود.

روش‌های منبع باز جایگزین نیز تمرکز خود را بر روی رمزارزها قرار داده‌اند، به عنوان مثال پلت‌فرم‌هایی همانند BTCPay سریعا در حال جذب مشتریان شرکت‌ها و صرافی‌های بزرگی همچون BitPay و Coinbase هستند؛ هردوی این پلت‌فرم‌ها در حال حاضر درگیر مشکلات مربوط به خود هستند.

در زمان نگارش این مقاله، هنوز در رابطه با مسدودسازی حساب‌های THN هیچ اطلاعاتی توسط پی‌پال منتشر نشده است.

 منبع  bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید