خبرها

بزرگ ترین هک های تاریخ ارز دیجیتال

هک ارز دیجیتال
نوشته شده توسط kazem

بر طبق گزارش Ciphertrace (سازمان ضد پولشویی ارز رمزپایه)، 927 میلیون دلار ارز در سه ماه اول سال 2018 از مبادلات ارزی ربوده شده است. WJS گزارش می کند که هفت مبادله رمز نگاری شده در سال 2018 هدف هکر ها قرار گرفته است. در سال 2011 بیش از 56 حمله سایبری صورت گرفته است که منجر به سرقت بیش از 1.6 میلیارد دلار شده است. آمار ها حاکی از تعداد زیادی هک ارز دیجیتال هستند که رقم های بزرگی را به سرقت برده اند!

یک گزارش از وال استریت نشان می دهد که بیش از 800 میلیون دلار آمریکا ارز دیجیتال در سال جاری به سرقت رفته است. این اعداد بر اساس تحقیقات صورت گرفته موسسه Autonomous Research که ارائه دهنده تحقیقات مستقل برای صنعت مالی است، اعلام شده است.

بزرگ ترین هک های تاریخ ارز دیجیتال

اگوست 2010: هک Bitcoin

سرمایه گذاران بیت کوین به خوبی می دانند تمام بیت کوین های موجود در شبکه 21 میلیون است. در سال 2010 یک هکر توانست با استفاده از یک باگ نرم افزاری، یک بلاک سینگل با 184 میلیارد بیت کوین ایجاد کند. این باگ نرم افزاری سریعا برطرف شد.

مارس 2014: هک Mt.Gox

شاید بزرگ ترین خلا امنیتی در بازار ارزهای دیجیتال در همین سال رخ داده باشد. طی این هک ارز دیجیتالی بزرگ، 473 میلیون دلار بیت کوین به سرقت رفت. این هک در پایان همین سال منجر به ورشکستگی Mt.Gox شد.

ژانویه 2015: هک Bitstamp

کمتر از یک سال پس از فاجعه MT.Gox، یکی از کیف پول های ذخیره سازی Bitsamp هک شد و باعث سرقت 5.1 میلیارد دلار بیت کوین شد. تحقیق در این سرقت نشان داد که یک مدیر سیستم، قربانی کلاهبرداری فیشینگ بوده است.

ژوئن 2016: هک DAO

از دیگر هک های ارز دیجیتال می توان به هک DOA اشاره کرد. آسیب پذیر بودن کد Decentralized Autonomous Organization منجر به سرقت 50 میلیون دلار اتریوم شد. هرچند این سرقت موجب شاخه ای جدید از بلاک چین اتریوم شد که امروزه به نام اتریوم شناخته می شود.

جولای 2016: هک Steemit.com

تقریبا یک ماه بعد از فاجعه DOA، بلوک های ارتباطی Media steem مورد حمله قرار گرفتند و 260 حساب کاربری seemit تحت تاثیر این حمله قرار گرفتند.

آگوست 2016: هک Bitfinex

تابستان پر خطر سال 2016 تا آگوست ادامه یافت و در این ماه هکر ها 72 میلیون دلار بیت کوین از مبادلات bitfinex به سرقت بردند. هکر ها گزارش کردند که از آسیب پذیری کیف پول Bitfinex برای این سرقت استفاده کردند.

جولای 2017: هک CoinDashبزرگ ترین هک های تاریخ ارز دیجیتال

در سال 2017 coinDash شروع خوبی نداشت زیرا هکری آدرس های پست شده بر روی وب سایت coinDash را دست کاری کرده بود. این آدرس ها به سرمایه گذاران در مورد چگونگی تعویض اتریوم با توکن های coinDash راهنمایی هایی ارائه می دادند. این هکر 7 میلیون دلار با اتریوم های سرقت شده بدست آورد.

جولای 2017: هک Parity

این هکر راه نفوذی را در کیف پول Parity Multising پیدا کرد که امکان دسترسی به سرمایه های Edgeless ،Casino ،Swarm City و aeternity را فراهم می کرد. جالب این است که هکرهای کلاه سفید حساب های باقی کاربران را خالی کردند تا از آنها در برابر هکر نامبرده محافظت کنند. اما با این حال این هکر 32 میلیون دلار اتریوم بدست آورد.

جولای 2017: هک Veritaseum

هکرها به کیف پول Veritaseum دسترسی یافتند و 8 میلیون سکه بدست آوردند. Veritaseum یک ارز دیجیتال است که برای ساخت نرم افزارهای بازار تجارت غیر مرکزی سرمایه طراحی شده است.

آگوست 2017: هک Engima

هکرها از اعتبارنامه ی Zyskind (مدیر ارشد) برای نفوذ به وب سایت ارز رمزپایه، ایمیل ها و گروه ها استفاده کردند و به سرمایه گذاران پیام دادند و درخواست سرمایه گذاری کردند. این هکرها 500000 اتریوم بدست آوردند.

نوامبر 2017: هک Tether

جزیات این هک ارز دیجیتال هنوز مشخص نیست اما این شرکت در وب سایتش بیان کرد که 30.9 میلیون توکن ربوده شده است. Tetherبیان کرده است که سعی دارد قبل از ورود توکن ها به بازار ارز دیجیتال آنها را بازیابی کند.

ژانویه 2018: هک Coincheck

پس از سرقت 530 میلیون دلاری از کاربران Coincheck (ارز رمزپایه ژاپنی)، این ارز تحت بررسی های دولتی قرار گرفت. این هک بزرگترین هک ارز دیجیتال است که تاکنون اتفاق افتاده است.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید