خبرها

ثروتمندترین های ارز دیجیتال چه کسانی هستند؟

مجله فوربس
نوشته شده توسط kazem
مجله Forbes که آمار سالانه ثروتمندترین افراد دنیا را نشان می دهد اولین لیست ثروتمندترین های ارز دیجیتال را ارائه داد. این لیست شامل افراد مختلفی در زمینه ی ارز می شود که چرخ دنیای ارز دیجیتال را می چرخانند و سرمایه گذاران مهمی هستند.

این لیست رازهای دنیای مبادلات دیجیتال را نشان می دهد. تنها چند نفر از این لیست میزان واقعی دارایی خود را ارائه داده اند. این امر یک مشکل به حساب می آید. زیرا مجله Forbes نمی تواند اعداد و ارقام را تایید کند. درنتیجه تخمین این مجله از ثروت این افراد محدوده زیادی را در بر می گیرد. همچنین این لیست بیانگر نوپایی این صنعت می شود و شامل افرادی است که شرکت ها و سکه ها را کمتر از یک سال قبلا پایه ریزی کرده اند اما اکنون طبق ارزیابی بازار میلیاردر محسوب می شوند.

Chris Larsen

کریس لارسن مرد ثروت مند ارز دیجیتال

کریس لارسن ثروتمندترین فرد در ارز رمز پایه است و ثروت وی بین 7.5 تا 8 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

بیشتر ثروت او را XRP تشکیل می دهد. به نظر می رسد وی حدود 5.19 میلیارد XRP دارد و وقتی قیمت XRP در انتهای سال 2017 اوج گرفت، ثروت وی از از ثروت مارک زاکربرگ هم پیشی گرفت!

Joseph Lubin نفر دوم لیست است و دارای 1-5 میلیارد دلار سرمایه است.

Changpeng Zhao، پایه گذار بینانس در توکیو، با سرمایه 1.1-2 میلیارد نفر سوم است.

Cameron و Tyler Winklovess، اولین میلیاردرهای بیت کوین و Matthew Mellon با سرمایه 900 میلیون تا 1 میلیارد دلار در جایگاه های بعدی هستند.

Forbes-list crypto

میلیاردر های لیست Forbes

کریس لارسن 7.5-8 میلیارد دلار

ژوزف لوبین 1-1.5 میلیارد دلار

چانگ پنگ ژائو 1.1-2 میلیارد دلار

کامرون و تایلر وینکلووس 900 میلیون تا 1 میلیارد دلار

متیو ملون 900 میلیون تا 1 میلیارد دلار

برایان آرماسترانگ 900 میلیون تا 1 میلیارد دلار

متیو روزاک 900 میلیون تا 1 میلیارد دلار

آنتونی دی لوریو 750 میلیون تا 1 میلیارد دلار

بروک پیرس 700 میلیون تا 1 میلیارد دلار

مایکل نووگراتز 700 میلیون تا 1 میلیارد دلار

ارز دیجیتال، صنعت نا برابر

رشد میلیاردرهای ارز دیجیتال سریع و گسترده بوده است. اما این امر نشان می دهد این صنعت نابرابر است. سرمایه گذاران از کار توسعه دهنده ها به سود می رسند. همان طور که نیویورک تایمز بیان می کند، توسعه دهنده ها پولی بدست نمی آورند.

مثلا مک کالب از شرکت ریپل همانند مدیران ارشد از افزایش قیمت ارز رمز پایه سود نکرد.

همچنین ویتالیک بوترین 24 ساله در رتبه ی 17 یک رتبه کمتر از همکارانش لوبین و انتونی دی لورو قرار دارد. سرانجام مساله ی مهم هنوز بیت کوین است. بیشتر سودهای بالا در سال گذشته به دارندگان بیت کوین رسید.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و دیگر صنعت های مشابه بسیار ریسک پذیر است و هدف این مقاله این نیست که افراد را به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تشویق کند. به دلیل اینکه موقعیت هر فرد متفاوت است. قبل از شروع کردن به استخراج ارز دیجیتال، باید با افراد حرفه ای برای در این کار مشورت کرد.

مهارت های تجاری خود را با شبیه سازی رایگان بورس محک بزنید. قبل از اینکه با پول حقیقی ریسک کنید در محیط مجازی به رقابت بپردازید. استراتژی های تجارت را تمرین کنید تا وقتی وارد بازار شدید تجربه کافی را داشته باشید.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید