خبرها

فورتنایت پرداخت با ارز مونرو را به صورت انحصاری می پذیرد

نوشته شده توسط kazem

بر اساس پست حساب توییتری مونرو ، Retail Row که فروشگاهی برای کالاهای مرتبط با بازی فورتنایت (Fortnite) است، به‌صورت انحصاری شروع به پذیرش ارز مونرو (XMR) به‌عنوان یکی از گزینه‌های پرداخت با ارز دیجیتال کرده است

فورتنایت، یک بازی ویدیویی آنلاین است که توسط استودیوی اپیک‌گیمز (Epic Games) ساخته شده و در ماه جولای ۲۰۱۷ منتشر شده است. بنا به گزارش‌ها، هم‌اکنون بیش از ۱۲۵ میلیون نفر در سرتاسر جهان مشغول انجام این بازی هستند. در آخرین برآورد صورت گرفته از ارزش مالی شرکت اپیک‌گیمز که در اکتبر ۲۰۱۸ منتشر شد، مبلغی بیش از ۱۵ میلیارد دلار برای بهای آن تخمین زده شده است.

خرده‌فروشی رو، از سرویس پرداخت ارزهای دیجیتال گلوبی (GloBee) استفاده می‌کند که به خرده‌فروشان اجازه می‌دهد که ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTC) و ریپل (XRP) را به‌عنوان روش پرداخت بپذیرند در حالی که lمونرو تنها ارز دیجیتالی است که به‌صورت مجزا و اختصاصی توسط این فروشگاه پشتیبانی می‌شود. همچنین مشتریان می‌توانند با طیف وسیعی از روش‌های معمول از جمله کارت‌های اعتباری و پی‌پل (PayPal) پرداخت‌های خود را انجام دهند.

فورتنایت از مونرو پشتیانی خواهد کرد

بر اساس گزارشی که در ماه اکتبر توسط کوین‌تلگراف منتشر شد، شرکت امنیت سایبری Malwarebytes اعلام کرد که گروهی از کلاه‌برداران، از یک بدافزار برای هدف قرار دادن ادرس کیف پول بیت کوین (BTC) گیمرهای بازی فورتنایت استفاده کرده‌اند. به نظر می‌رسد که این کلاه‌برداران، کدهای مخرب را به‌صورت مخفیانه در فایل‌های دانلودی این بازی جاسازی کرده و به گیمرها وعده داده بودند تا فصل ششم این بازی در نسخه اندروید فورتنایت را همراه با سایر کدهای تقلب مربوط به این بازی آنلاین، به‌صورت رایگان در اختیار آنان قرار دهد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، فایلی که به عنوان ویباکس (ارز استفاده شده در داخل بازی) توسط کلاه‌برداران به رایگان منتشر شده بود، بسته‌ای از کدهای مخرب را در خود داشت. شرکت Malwarebytes دریافته است که لینک‌های آلوده از طریق کانال یوتیوب کلاه‌برداران تبلیغ شده و کاربران را به صفحه دانلود فایل‌های مخرب هدایت می‌کند.

در ماه ژوئن، یک شرکت امنیتی به نام پالو آلتو نتورکز (Palo Alto Networks) که در حوزه شبکه و سازمان‌ها فعالیت می‌کند، اعلام کرد که حدود ۵ درصد از موجودی کل مونرو توسط بدافزارهای استخراج، ماین شده است. بر اساس گزارشات، مونرو به پرکاربردترین ارز دیجیتال در بدافزارهای استخراج تبدیل شده و تا کنون رقمی بالغ بر ۱۷۵ میلیون دلار از این ارز دیجیتال توسط عملیات مخرب استخراج شده است.

همچنین این گزارش یادآور می‌شود که آمار اعلام شده، ماینرهای مخرب مبتنی بر وب مونرو و ماینرهایی که دسترسی به آنها وجود ندارد را شامل نمی‌شود. به این معنی که آمار ۵ درصدی اعلام شده، بسیار پایین‌تر از مقدار واقعی است.

منبع : cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

نظر بدهید