خبرها

صرافی کریپتوپیا هک شد!

ارز دیجیتال هک شد
نوشته شده توسط kazem
در جریان اعلام توییتری صرافی ارز دیجیتال کریپتوپیا، در روز دوشنبه 14 ژانویه مورد حمله هک دیجیتال قرار گرفت و طی این هک، این صرافی از دسترس خارج شد. هرچند در اولین خبر های منتشر شده، علت “تعمیر و بروز رسانی برنامه” اعلام شده بود اما حقیقت یک شکاف امنیتی بود!

آژانس ها و مقامات دولتی از جمله پلیس نیوزلند در حال بررسی این موضوع هستند. این حادثه که جرمی بزرگ تلقی می شود سبب دزدیدن 19.391 واحد اتریوم به ارزش 2.5 میلیون دلار شده است.

این خبر واکنش مردم در فضای مجازی به دنبال داشته است. یک حساب توییری در مورد این هک اظهار داشته است که این اتفاق درست زمانی که وضعیت بازار ارز دیجیتال نزولی است و صرافی های کوچک به سختی در این وضعیت دوام آورده اند رخ داده است. او بیان کرده است که این روز ها صرافی های کوچک در حال کسب درآمد از طریق لیست کردن توکل در پلتفرم خود هستند.

در پاسخ به این نظر توییتری عده ای تراکنش های اخیر این صرافی را که توسط WhalePanda ارائه شده است را مورد بررسی قرار داده اند و ذکر کرده اند که این صرافی چند روز قبل از هک شدنش، چند میلیون دلار از حساب خود خارج کرده است.

در این میان عده ای نیز معتقد هستند این یک کلاه برداری از پیش تعیین شده است(Exit Scam). البته که هیچ کدام از این ادعاها رسما تایید نشده است.

این ادعا ها، وقوعشان مطمئن تر تجلی می کند چرا که تابستان سال گذشته نیز صرافی کریپتوپیا، طی یک بروز رسانی خارج از برنامه، حاشیه ساز شد. مردم پس از این بروز رسانی در رابطه به با برداشت از حساب های خود به مشکل بر خورده بودند.

صرافی کریپتوپیا اولین توکن ارز دیجیتال وابسته به دلار نیوزیلند را در سال 2018 معرفی کرده است.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

  • سلام
    ممنون از اطلاع رسانی خوبتون
    یه سوال داشتم، اینجا گفتید تو هک کریپتوپیا فقط اتر دزدیده شده ولی من میرفتم تو کیف پولم میزد ۱۴% از بیت کوینهام هم در جریان هک دزدیده شده، این ماجراش چیه؟

    • ابهاماتی در این زمینه وجود داره. اما با توجه به عملکرد این صرافی بعد از هک شدنش، شایعاتی مبنی بر اینکه اصلا هکی صورت نگرفته وجود داره!
      باز هم نمی‌شه با قاطعیت راجع‌بهش نظر داد.

نظر بدهید