تحلیل خبرها

رشد بیت کوین و نظر منفی تحلیلگر سی ان بی سی (CNBC)

bitcoin-growth-and-cnbc-negative-commentary
نوشته شده توسط kazem

کنفرانس ارز دیجیتال کشور سوئیس مجالی بود برای برایان کلی (Brain Kelly) تا نظرات جنجالی اش را در خصوص بیت کوین بیان کند. برایان کلی، از فعالان حوزه ارز دیجیتال و از منتقدینی است که در برنامه سی ان بی سی شرکت می کند. این کارآفرین اعلام کرد که صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین در سال 2019 شانسی برای پذیرفته شدن ندارد.

ای تی اف چیست؟

ای‌تی‌اف‌ها اساسا نوعی دارایی برای سرمایه‌ گذاری هستند و به عنوان اوراق بهادار دسته‌ بندی می‌شوند. به عنوان مثال به جای خرید، انتقال و نگهداری طلا می‌توانید به سادگی یک ای‌ تی‌ اف بخرید که با قیمت طلا بالا و پایین می‌شود. به این ترتیب شما از سود و زیان طلا بدون اینکه واقعا آن را داشته باشید بهره‌مند می‌ گردید.

برایان کلی آینده ارز دیجیتال را در سال 2019 بهتر از سال قبل آن، یعنی 2018 دانست و در پاسخ به سوال “انتظارات از سال 2019” بیان کرد:

هرچند به پایان دوره نزول ارز رمزپایه رسیده ایم اما شاید نزول بیشتری را نیز شاهد باشیم که جای تعجب ندارد.

در سال 2019 توجه همه به سمت ارز هایی مانند بیت کوین، لایت کوین جلب می شود، زیرا در جهان کنونی شاهد تنش ژتوپلیتیکال هستیم. در حال حاضر عده زیادی برای مبارزه کردن با نوسانات فیات به بیت کوین روی آورده اند.

آنچه مشخص و واضح است، سال 2019 عده بیشتری بیت کوین را به رسمیت خواهند شناخت.

برایان کلی، تحلیلگر شبکه CNBC

برایان کلی، تحلیلگر شبکه CNBC

اما این منتقد احتمال دریافت تاییدیه دولت برای ETF بیت کوین در سال جاری را خیلی کم دانست.

ای تی اف بیت کوین که یک صندوق سرمایه گذاری است که ارزش دارایی های اساسی و معاملات بازار سهام را دنبال می کند به دست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) رویدادی است که عده زیادی آنرا بعید ندانسته اند. در طول سال 2018 حتی برداران وینکلواس برای ای تی اف بیت کوین پیشنهاداتی ارائه دادند که SEC هیچ کدام را نپذیرفت.

کلی در ادامه صحبت هایش به نوع جدید بحران اقتصادی در دنیا اشاره کرد و آن را مجالی برای ارز های دیجیتال دانست تا به جایگزینی واقعی ارز های واقعی بدل شوند. بیت کوین چه پذیرفته شود یا نشود! دنیای فردا از آنِ ارز های دیجیتال است. بهتر است در تبدیل وجه نقد به ارز دیجیتال عجله کنید.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید