بلاک چین خبرها

دانشمدان MIT: بلاک چین می تواند به اقتصاد جامع تر و بی نظیر اجازه دهد

mit-professor-blockchain-can-allow-for-more-inclusive-borderless-economy
نوشته شده توسط kazem

پروفسور سیلویو میکالی(Silvio Micali)، استاد موسسات فناوری ماساچوست (MIT)، در مصاحبه ای با “سانتافه آسیا بلومبرگ”، 21 ژانویه، ادعا کرد بلاک چین می تواند برای ایجاد یک اقتصاد بدون محدودیت اجازه دهد.

در این نمایشگاه سیلویو میکالی سه خصوصیت اصلی سیستم های بلاک چین یعنی امنیت، عدم تمرکز و مقیاس پذیری را تعریف کرد که باید همزمان عمل کنند تا یک اقتصاد جامع تر و بدون محدودیت  را فراهم کند. به گفته پروفسور میشل مهندسی فورد MIT تا همین اواخر، تنها دو مورد از این سه ویژگی اساسی در هر زمان به طور همزمان می توانستند به دست آورند.

در مورد مقیاس پذیری به طور خاص، میکالی تاکید کرد که یک سیستم غیر متمرکز واقعا نیازمند تکنولوژی برتر برای ارائه همان سطح مشارکت و اطمینان است که از طریق سیستم های متمرکز لذت می برد.

هنگامی که در مورد نقص های امنیتی در سیستم های بلاک چینی سوال شد،میکالی اظهار داشت که سیستم های متمرکز بدر مقابل حملات هکر ها بسیار آسیب پذیر هستند، و به فرکانس های امنیتی و نقض حریم خصوصی که مکررا در بین موسسات متمرکز مختلف صورت می گیرد اشاره کرد.

پرفسور در مورد شرایط امنیتی نیز ابراز خوش بینی کرد و گفت این ها سطح امینی را که در مفهوم یک سیستم اعتباری ساخته شده است را مشخص می کنند

فقط یک سیستم غیر متمرکز واقعی که قوی کسترش یافته زمانی که شما به تایید گره خاصی نیاز ندارید به همه نود ها حمله نمی کند. این کار امنیت  واقعی که نیاز داریم را ارمغان می آورد.

اخیرا گروهی از دانشگاههای بزرگ دانشگاهی آمریکا، از جمله MIT، دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، اعلام کردند که پروژه Unit-e، یک پروژه رمزنگاری ارز را به عنوان “شبکه پرداخت غیرمتمرکز مقیاس پذیر در سطح جهانی” است.

در اوایل ماه ژانویه، MIT Technology Review مقاله ای صادر کرد که ادعا می کند 2019 به سالی خواهد رسید که فناوری Blockchain در نهایت تبدیل به نرمال شدن می شود.


منبع  cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید